Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MESLEKTAŞLARDA MÜCBİR SEBEP

Yeni Üye
    Arkadaşlar hepinize sağlık sıhhat ve esenlikler dileğimle, mesleğimizin ne kadar acı ve ne kadar acımasız olduğunu bir kezz daha dile getirmek için, hem ileriye yönelik yapılabilirlik açısından hemde hzin sayılan bir konuyu dile getirmek istiyorum.
    Benim ailemden tam 4 kişi bu ay ALLAHIN Rahmetine kavuştu, Onların Mekanı cennet olsun, umarım olmuştur, ama bizimkisi hiçde cennetlik dünya değil. Şöyleki böyle üzücü bir olay karşısında bile halen mükellefin bilançosu, mİzanı Ve beyannamesi diye uğraşıyoruz. Bakıyorum hemen hemen her meslekte bir mücbir sebep var ve bu mücbir sebepler nedeni ile işlerin ertelenmesi var. Ama malesef bizim mesleğimiz ne ölü ne kaza ne hastalık dinliyor. Hakeza ben beyannamelerimi bu sebeplerdenen acı olanı ilegeçiktirdim. Dileğim ve isteğim şu .......
    Bizler meslektaş olarak bu acı durumun önüne nasıl geçeriz.. Hepimiz maliyeye ve odaya mükellef listelerini sadece süs olsun diye vermiyoruz. benim vermiş olduğum listemde kayıtlı olan mükelleflerin beyanlarını , biraz evvel aktardığım sebepler nedeni ile neden ertelemeye gidilmesin ...
    işte birlik zamanı diyorum ve bu konuyu gündeme taşımanın zamanının geldiğini düşünüyorum
    Saygılarımla
    yusuf

Üye
    Nereden
    İzmir

sevgili arkadaşım başınız sağolsun.

bu gibi durumlarda malesef hiçbir şey yapamıyoruz.

bizlerehasta olmak bile yasak
    iso35

Üye
    Nereden
    Türkiye

Başınız sağolsun gerçekten zor bir durum. Ama sizin bu dediğinizi olması için önce Muhasebecilerin vergi dairelerinde insan muamelesi görmeleri gerekir. Bu meslek maalesef ayaklar altında. Topluluk içine girdiğinizde size mesleğiniz nedir dendiğinde Avukatım dediğiniz zaman karşınızdaki insanların duruşu konuşması değişiyor. Ama muhasebeciyim dediğiniz zaman dolandırıcı, üçkağıtçı ve arzuhalci muamelesi görüyorsunuz. İlk önce muhasebecileri toplumda biryerlere getirmeli ki değerimiz anlaşılsın. Ama şu yakın gelecekte böyle birşeyin olacağı kanısında değilim. Bizler uzun yıllar hala hammallık yapıp gece geç saatlere kadar büroda çalışıp ülke adına vergi toplayacağız.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Türkiye

Öncelikle başınız sağolsun,

Bu meslekte hastalanmak,yakınını yitirmek ve bu gibi mücbir sebep yoktur olmasıda pek yakın zamanda gözükmüyor.Mücbir sebep yaratmamak için kendimize iyi bakacaz,yakınlarımızın beyan dönemlerinde ölmemesi için dua edecez veya bu mesleği bırakcaz[img]smileys/smiley19.gif[/img]
    ENGİN

Üye
    Nereden
    Turkiye

Sayın Yusufmert;

Başınız sağolsun. Allah sabır versin. Maalesef, birlik olamadığımız sürece hiçbir konuda hiçbir zaman hakkımızı arayamıyoruz. Birlik te olamıyoruz.

Saygılarımla.

SM Aydın ÇAKAR

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye

Sayın Yusufmert;

Üzüldüm. Başınız sağolsun. Allah yardımcınız olsun...

Ziyaretci

Başınız sağ olsun, Allah rahmet eylesin, sizlere de sabır versin.................

Ziyaretci

ÖNCELİKLE BAŞINIZ SAĞOLSUN DİYORUM,AYNI SIKINTIYI BABAMIN VEFATINDA BENDE YAŞADIM. S.S.K. PRİMLERİNİN SON GÜNÜ BABAMIHASTA YATAĞINDA BIRAKIP İŞE GİTTİM VE 2 SAAT SONRA ÖLÜMHABERİNİ ALDIM. AĞLAYARAK İŞLERİMİBİTİRİP SON KEZ ONU MORGDA GÖREBİLDİM.BAZI ARKADAŞLAR GİBİ KADERİMİZ DİYE DÜŞÜNMÜYORUM. HERKES GENEL KURULDA BU KONUYU DİLE GETİRSİN ,MÜCADELE EDERSEK BİRLİK OLURSAK HEP BİRLİKTE AYNI ŞEYLERİ KONUŞURSAK HERŞEY ÇÖZÜLÜR. YARINA ÇIKMAYA HİÇ BİRİMİZİN GARANTİSİ YOK. ALLAH SABIR VERSİNMESLEKTAŞIMIZA....

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Değerli Meslektaşım,

Forumları ancak bu saatlerde okurken bu acı durumu ancak şimdi öğrendim. Gerçekten çok acı, üzücü bir durum. Başınız sağolsun. Günahları af olsun. Mekanları cennet olsun.

Sayın Anne, malesef bizim genel kurullardanböyle birşeyçıkmaz.Çıksa bile maliye umursamaz. 2 sene önce devletin en üst makamı mali tatil sözü verdi; bakınız "söz" diyorum. Halen bir haber yok. Kaldı ki sözün tutulmadığı yerde örgütün kararının ne anlamı var ki. "RİCACI ZİHNİYET" artık bitirilmelidir. Daha sert tutumlara girilmelidir.
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

değerli meslektaşım.

öncelikle allahtan rahmet geride kalanlara da sabırlar diliyorum.

mesleğimizde mücbir sebep sadece işini yaptığımız mükelleflere uygulanıyor.gerisi kimsenin umurunda değilbaşınız sağolsun.
    istmk