Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: GENEL KURULLARDA KOMİSERLİK ÜCRETLERİ

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

herkese iyi çalışmalar...

2005 yılı içerisinde yapılan A.Ş. genel kurullarında yapılan komiserlik ücretleri muhtasar beyannamesinde beyan ediliyormu?..

Teşekkürler...

ÖZGÜR GÜLER

Üye
    Nereden
    Turkiye

Merhabalar Sayın Ozguller60;

İlk kez siden böyle birşey duyuyorum ama. Benim bildiğim kadarı ile komiser ücret bakanlık hs.bına bankaya ödenir ve makbuz komiser tayini için dilekçe ekinde ibraz edilir.

Ve söz konusu ücret 770 hs.a gider yazılır.

İyi çalışmalar, hoşçakalın.
    BU MESLEĞE AŞIĞIM!

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

merhabalar sayın OZGULER60
    muratsayar beyin dediği doğru komiser ücreti bakanlık hs.yatıyor. ve 770 hs izleniyor. makbuzda dilekçe ekinde teslim ediliyor . iyi çalışmalar dilerim.
    S.M.M.M. ERDAL ERTAŞ - BURSA

Ziyaretci

Sayın Özgür Güler,

07.08.1996 Tarihli Resmi Gazetede yayımlanan " Sermaye Şirketlerinin Genel Kurul Toplantıları ve Bu Toplantılarda Bulunacak Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Komiserleri Hakkında Yönetmelik" 'in 34. maddesinde bu husu açıklanmıştır.

Orada der ki; " İlgili şirket tarafından bu tutarlara (hükümet komiserlerine ödenen tutar) tekabül eden vergi ve kanuni kesintiler süresi içinde vergi dairesine yatırılmak üzere kesildikten sonra kalan miktar İl Sanayi ve Tic. Md.nün hesaplarına yatırlır.

Dolaysıyla yapılan kesintiler (Gelir V.+ Damga) muhtasar beyanname ile beyan edilir.

Kolay gelsin.

hesnan@mynet.com

Ziyaretci

sayın özgür güler

kesinlikle samet bey e katılıyorum gelir ve damga vergisi muhtasar ile beyan edilir

saygılarımla

taner öztürk

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

merhaba

komiser atamasına gittiğiniz zaman il sanayi müdürlüğü size komiser atanması için yatması gereken yazıyıverip v.d. sine gidip yatırmanızı söylüyor. ayrıca gelir tablosu ve bilanço için damga vergisi yatırıyorsunuz.bunun dışında herhangi bir ödeme yok muhtasarla beyanna da gerek olmadığı kanısındayım.

iyi çalışmalar

Ziyaretci

İl Sanayi ve Ticaret Md.lüğü komiser atanması ile ilgili ödenecek meblağ ile ilgili vergilerin yatırılması için kesinlikle vergi dairesine göndermez. Onun için önemli olan net tutarın Ziraat Bankasındaki hesaba yatmış olmasıdır.

Siz netten brüte giderek tahakkuk yapar ve buna göre de vergilerini muhtasar beyanname ilgili vergi dairesine yatırırsınız.

İyi çalışmalar

Ziyaretci

sayın erdal ertaş e mail adresinize gerekli yazıyı gönderdim incelerseniz muhtasar ile ilgili olacagı konusunda hemfikir oluruz sanırım

saygılarımla

taner öztürk

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

sayın taneröztürk

Gönderdiğiniz yazı için teşekkür ederim. ben kooperatifle karıştırdımgaliba kusura bakmayın. işte burada bunu seviyorum bu meslek paylaşıldıkça kaliteside artıyor. sizlere iyi çalışmalar dilerim.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

bu konu hakkında çeşitli fikirleri olan arkadaşlar var soruma cevap yazan herkese teşşekür ederim...

iyi çalışmlar...

ÖZGÜR GÜLER