Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elekktrik İnşaat taahhüt.

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  19.Ocak.2006
  Nereden
  Turkiye
  Mesajlar
  3


  Sayın arkadaşlar elektrik nşaat taahhüt işleriyle uğraşacak firmaya kapsamlı bir Limited şirket amaç ve konusuna ihtiyacımız vardır.


  hepinize selamlar.

 2. #2
  Üye
  Üyelik tarihi
  08.Aralık.2005
  Nereden
  Denizli
  Mesajlar
  44
  ŞİRKETİN AMAÇ VE KONUSU :<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
  Madde 3 : a- Konusu ile ilgili yurt içinde ve yurt dışında her türlü özel ve resmi inşaat, kat karşılığı, kooperatif, işyeri, inşaat ve taahhüt işleri, tarihi eserlerin restorasyonu, yol, park, bahçe, kaldırım, su arkı, içme suyu hattı, kanalizasyon, arıtma tesisi, elektrifigasyon, kanal, köprü, menfez, sondaj, iskele, liman, havaalanı, baraj, endüstri tesisleri, boru hatları, enerji nakil hatları, hafriyat, tesisat taahhüdü ve yapımı, bu işlerle ilgili her nevi proje, plan, mühendislik, teknik müşavirlik ve müteahhitlik hizmetlerinin gerçekleştirilmesi, uygulaması, takibi, taahhüt ve kontrollük hizmetlerinin (kalite kontrollüğü hariç) yapılması, üçüncü şahıs ve şirketlere yaptırılması.
  b- Konusu ile ilgili enerji dağıtım hatları trafo postaları alçak ve orta gerilim hatları, sanayi, fabrika, liman, iskele, depo elektrik tesisleri, harici yol, meydan, tünel stadyum vb. dahili aydınlatmalar, her çeşit pano imalat ve montajı, her çeşit elektik tesislerinin ve techizatlarının bakımı,tamiri,işletmesi, harici ve dahili kablolu televizyon tesisleri ve bunun için gerekli merkez ile yer altı şebekelerinin yapımı, konusu ile ilgili elektrikli makine araç ve gereçlerin imalatının yapımı,dışarıya yaptırılması.
  c- Konusu ile ilgili her türlü mimarlık ve mühendislik hizmetinin, peyzaj, tasarım, dekorasyon hizmetlerinin verilmesi, plan,proje çizilmesi,çizdirilmesi,hazırlanması,kontrol ve taahhüt hizmetlerinin yapılması ve yaptırılması.
  d- Konusu ile ilgili Isıtma, havalandırma, soğutma,doğalgaz tesisatı ve sıhhi tesisat malzemelerinin ve yedek parçalarının alımı, satımı, ithali, ihracı, imalatı, pazarlamasını ve montajını yapmak,basınçlı kap, tank imalatı, her nevi metal işleme çelik kostrüksiyon ve döküm tesisleri kurmak ve işletmek, her nevi kaynaklı ve taraşlı imalat, kaynak torna, tesfiye ve tecrit işleri yapmak.
  e- Şirket konusu ile ilgili her türlü kaba inşaat malzemeleri,ince inşaat malzemeleri,hırdavat,sıhhi tesisat malzemeleri ile bu malzemelerin yanında kullanılan yardımcı mamulleri,dekorasyon malzemeleri ile mobilya,ağaç doğramada kullanılan aksesuarlar,konusu ile ilgili her türlü inşaat malzemesi yapımında kullanılan inşaat demiri, çimento, çivi, kireç, kum, tuğla, seramik, yer döşemeleri, fayans, hırdavat, boya, sıhhi tesisat,kalorifer, asansör malzemeleri, inşaat malzemeleri, konusu ile ilgili her türlü inşaat ve yol makineleri bayındırlık işlerinde kullanılan makineleri, dozer, loder, ekskavatör, römorkler, traktörler, jenaretörler, kompresörler,sondaj makineleri ve delme tabancaları ve iş makineleri ile bunların aksesuar ve yedek parçaları ile her türlü plastikten mamul boru,mutfak ve banyoda kullanılan plastik aksesuarların ve bunların benzeri mamulleri, her türlü ham ve mamul kereste,kapı ve pencere,parke,mutfak dolabı,banyo dolabı ve inşaat için gerekli,ahşap malların toptan ve perakende alımı,satımı,imalatı,ihracatı ve ithalatını yapmak. Konut,işyeri ve benzeri binaların onarım, dekorasyon, bakım ve inşaat işlerini yapmak.Konusunda her türlü standart ve prefabrik inşaat malzemelerinin bir kısmını veya tamamını imal edecek tesisler kurmak,veya kurulmuş işletmelerin işletmeciliğini almak, satmak, kiralamak, kiraya vermek.


  f- Yurt içinde ve dışında konusu ile ilgili her nevi tesisat inşa etmek ve taahhüdünde bulunmak, bunlarla ilgili teknik malzeme ve yedek parçalarının alınıp satılması, ithali, ihracı, ozalit ve plotter çekimi yapmak, teknik müşavirlik , taahhüt ve tesisat işlerini gerçekleştirmek.Konusu ile ilgili her nevi makinelerin ve malzemelerin toptan ve perakende alımı, satımı, imalatı. Konusu ile ilgili malzemelerin yurt içinde ve yurt dışında nakliyesini yapmak.
  g- Konusu ile ilgili her türlü resmi ve özel ihalelere katılmak, ihale almak, alınan ihaleleri devretmek veya devralmak, her türlü resmi veya özel ihaleli ve ihalesiz özel anlaşma ile alınan inşaat ve taahhüt işleri yapmak, bu işlerle ilgili her türlü tapu işlerini yapmak.
  h- Konusu ile ilgili ticaret,tavassut ve çeşitli komisyon işleri (Gümrük komisyonculuğu hariç.) yapmak.
  ı- Konusu ile ilgili her nevi reklam ve tanıtım hizmetini yapmak, üçüncü şahıs ve şirketlere yaptırmak.
  j- Şirket konusu ile ilgili kurulacak ve mevcut şirketlere katılmak, sermaye artırımlarına iştirak etmek, bunlarla ortaklığı kabul etmek, yeni şirketler ve ortaklıklar kurmak ve diğer şirket ve şahıslarla idari ilişkiler kurmak, tüm iştigal konuları ile ilgili yurtiçi ve yurt dışında faaliyetlerde bulunmak, bayi teşkilatı kurmak, büro, ajans ve şubeler açmak, konusu ile ilgili know-how ve lisans sözleşmeleri yapmak, teknik bilgi ve patentleri almak, kiralamak, üçüncü şahıslara ve şirketlere satmak, kiraya vermek. Konusu ile ilgili her türlü danışmanlık, bayilik, mümessillik almak ve vermek.
  k- Konusu ile ilgili yerli ve yabancı kaynaklardan krediler temin etmek, gerektiğinde yerli ve yabancı şirketlerle kredi sözleşmeleri yapmak, işletmek, şirket amacı ile ilgili olarak şirketin alacaklarını ve borçlarını temin için ipotek, rehin, kefalet, menkul, gayrimenkul ve diğer teminatları vermek, ipotek, rehin, kefalet, menkul, gayrimenkul ve diğer teminatları almak. Kar ortaklığına dayanan ilişkiler kurmak (T.T.K. 465 nci maddesi saklı kalmak şartı ile).
  l- Şirket, tüm iştigal konuları ile ilgili, yurt içinde ve yurt dışında, sergilere, seminerlere ve fuarlara katılmak.
  m- Şirket, amacına ulaşabilmesi için lüzumlu makine, teçhizat, tesisat, vasıtalar, tesisler ile gayrimenkulleri iktisap etmek, devir ve ferağ etmek, gayrimenkuller almak, ihtiyaç fazlası gayrimenkulleri satmak, kiraya vermek, kiralamak, gayrimenkullerin üzerinde irtifak, intifa, sükna, gayrimenkul mükellefiyeti, tevhit, ifraz, kat mülkiyeti, kat irtifakı tesis etmek, satış mağazaları, idare binaları, fabrika ve depo inşa etmek.
  n- Yukarıda gösterilen konulardan başka ileride şirket için faydalı ve lüzumlu görülecek başka işlere girişilmek istendiği takdirde şirket müdürlerinin teklifi üzerine keyfiyet ortaklar kurulunun onayına sunulacak ve bu yolda karar alındıktan sonra şirket bu işleri de yapabilecektir. Ana sözleşme değişikliği niteliğinde olan bu kararın uygulanması için ilgili mercilerden gereken izin alınacaktır. Tescil ve ilan ettirilecektir.
  S.M.M.M. ATAKAN ERENLER
  DENİZLİ

 3. #3
  Üye
  Üyelik tarihi
  08.Aralık.2005
  Nereden
  Denizli
  Mesajlar
  44
  UMARIM İŞİNİZİ GÖRÜR.[img]smileys/smiley1.gif[/img]
  S.M.M.M. ATAKAN ERENLER
  DENİZLİ

 4. #4
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  19.Ocak.2006
  Nereden
  Turkiye
  Mesajlar
  3
  Teşekkürler

 5. #5
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  10.Şubat.2006
  Mesajlar
  1


  slm arkadaşlar. benim bir sorum olacakdevlet ihalelerine katılılacak bir şirketin ana sözleşmesinde ' şirket konusu ile ilgili resmi ve özel ihalerere katılır' diye ibare olması şartmıdır, gereklimidir.teşekkürler...


  Edited by: bgokova

 6. #6
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  02.Ocak.2006
  Nereden
  Turkiye
  Mesajlar
  28
  evet gereklidir. Çünkü, anasözleşme şirket tüzel kişiliğinin anayasasıdır.
  Medeni ARİFOĞLU

 7. #7
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  25.Mart.2005
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  476


  doğru bulunması zorunludur. ihalelere girebilir ifadesi
  S.M.M.M. ERDAL ERTAŞ - BURSA

 8. #8
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  25.Mart.2005
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  476
  <B style="mso-bidi-font-weight: normal">. ELEKTRİK[/B] : Her türlü elektrik mamullerinin alımını,satımını ithalatını ve ihracatını yapmak. Her türlü elektrik tesisat taahhüt işlerini yapmak her türlü otomasyon fabrika tesisat montaj makine tasarım ve montaj işlerini yapmak. Her türlü elektrik tesisat taahhüt işlerini fason olarak yapmak veya yaptırmak. Her türlü elektrik mamullerinin imalat ve pazarlamasını yapmak bu işler için gerekli tesisleri kurmak kiralamak kiraya vermek .
  <B style="mso-bidi-font-weight: normal">b. ELEKTRONİK[/B] : Her türlü elektronik mamullerinin alımını satımını ithalatını ve ihracatını yapmak. Her türlü elektronik tesisat taahhüt işleri yapmak her türlü PLC sistemleri alarm sistemleri kompazasyon ve güç panoları kurma işlerini yapmak. Her türlü elektronik tesisat taahhüt işlerini fason olarak yapmak veya yaptırmak. Her türlü elektronik mamullerinin imalat ve pazarlamasını yapmak tesisler kurmak kiralamak kiraya vermek.
  S.M.M.M. ERDAL ERTAŞ - BURSA

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •