Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kredi kartları

Ziyaretci

arkadeslar 1 sorum var asgari ödeme hakkında misal benım aylık harcama 500 ytl ve asgari tutar 200 ytl ben 250 yatırdığım dusunulurse faiz işliyomu?
    işliyorsa niçin asgari tutar diye birsey yapmıslar

ve yıllık kullanım bedeli diye bi, şey var acıkcası benım zoruma gıdıyor

bılgısı olan arkadasların cekınmeden bılgı verecegıne eminim

şimdiden kunuyla alakadar olan olmayan herkeze tesekkur ederim

herkeze kolay gelsin

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Kredi kartında aidat zaferi

Saolsun bugün bir arkadaşımız ulaştırdı bunu. Hepimize örnek olacaktır eminim. Diğer asgari ücret hususu hakkında bilgim yok. Ben hepsini öderim de...
    <<HaYaT>> Umudum Kendimde...

Müdavim Üye
    Nereden
    Gaziantep
    Merhaba asgarisini ödeseniz dahi kalan tutar için faiz çalışır ve ödeme tarihinden itibaren değil hesap kesim tarihinden itibaren ödeme gününe kadar borcun tamamına son ödeme günü ile ödenen gün arasında ise kalan tutar a faiz alınır. Kart kullanım ücreti bankaların bi nevi haraç mezat dişinin geçtiğine aldığı bi tür komisyondur.
    Selamlar...
    Cєηgίz Kıηαℓ

Üye
    Nereden
    Turkey
    Merhaba
    Ben bankamı aradım geçen ay kestiğiniz üyelik aidatını geri hesabıma aktarmanızı aktarmadığınız takdirde Tüketici mahkemesine başvuracağımı söyledim.Hesabıma kestikleri parayı aktardılar.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Muş
    SLM
    SİZ ASGARİNİN TAMAMINI ÖDESENİZ BİLE YİNEDE GECİKME ZAMMI UYGULANIYOR.DİYE BİLİYORUM.
    Muş\'lu İlhan

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

Öncelikle Şunu belirtmek isterim Konu başlığı SSK VE VERGİ MEVZUATI olduğundan konuyu taşıyorum.
    soruya gelice kredi kartlarında yeni düzenlemeyle faiz oranlarını kademeli sisteme çektiler.
    yani kredi kartı borcunun %20 size asgari tutarı gösteriyor ve bu rakamı ödediğiniz zaman size işleyecek faiz oranı biraz düşüyor siz tutar %50 sini öderseniz bu sefer faiz kademesi biraz daha düşüyor %75 öder seniz yani bu böyle devam edip gidiyor.
    siz hiç ödemezseniz 2 ay üst üste ödemeyin kartınızı kullanıma kapatır ve faiz oranıda daha yüksek gelir.

örnek olarak xx bankasının oranları şöyle borcun %20 ile %49,9 arasında ödeme olursa %5,57 faiz %50 si ile 69,9 arasında ödeme yapılırsa %5,30 borcun %70 ve üzerinde yapılırsa % 4,80 faiz işleyiyorlar.
    yani anlayacağınız bu asgari ödeme hem sizin limitinizi açıyor hemde yiyeceğiniz faiz oranını düşürmüş olıyor.

Saygılarımla.
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com