Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hatay Oda Başkanı Deprem Mesajı

Moderatör
    Biz buradan ne desek boş. Kimseyi geri getiremeyiz. Ancak koca koca şehirler moloz yığına döndü. Binlerce insan, her birinin ayrı hikayesi vardı. Hepsi trajik şekilde ürpertici şekilde öldü. Bunların sorumluları adalet önünde hesap vermeli. Olan olduğuyla, ölen öldüğüyle kalmamalı...

TÜRMOB konusunda haklısınız, bu topa girmelerine gerek yoktu. Deprem bölgesinden haftalar sonra fotoğraf çektirme telaşı, yeterince midemizi bulandırdı zaten. TÜRMOB'U ben 20 yıldır eleştiriyorum. Artık bu konu benim için zaman kaybı. Bu nedenle hiç o konuya girmiyorum. Nasılsan öyle yönetilirsin. Bu TÜRMOB içinde böyle, ülkem içinde böyle....

Biz depremin sorumlularını konuşurken gündeme bakın ne konuşuluyor...

Olan olduğuyla, ölen öldüğüyle kalacak...
    Konu Forum-Mod tarafından (05.Mart.2023 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    gerçeklik tanımınızı sorgulamanızı öneririm.jale başkan 48 saat demiş az demiş 4 gün kimse bir taş bile kaldırmadı.insanların seslerini duyup duyup hiçbişey yapamamak gerçektir.soğuktan donmamak için 8 kişinin küçücük arabaya sığmaya çalışması gerçektir.tuvalet ihtiyacı olmaması için su içmemek -ki su bulunursa- gerçektir, fırını sağlam olanın canla başla açtığı fırında n bir parça ekmek alıp cebinde saklamaktır gerçek,kefensiz insanların gömülmesidir gerçek,onca itiraza zamen devletin fay hattının tam üstüne 1000 yataklı hastane yapıp depremde yerlebir olmasıdr gerçek,havaalanının da az ilerisinde yapılmasıdır gerçek, size yoğun bakımda can çekişen hastaların videosunu göstermek isterim insanlığınızdan utanırsınız (kayıtlarda tarih dört gün sonrasıdır.)... bebeğiyle aralarında bir duvar olup 3.güne kadar aglayan bebeğinin ölümüne şahit olmaktır gerçek... arabasının bagajına 4 çocugundan 2 çucugunun cesedini koyup diğerlerini bulmaya çalışmasıdır gerçek ,afad ekibinin kazma küreksiz 3.günün sonunds biz karşıladık bize bişey vermediler abla böyle geldik demesidir gerçek.bize süt getiren abiye asker kıyafeti giydirip enkaza göndermektir gerçek ne chp ne akp ne de bilmem ne...o kadar çok şey var ki ...görmek isteyene sevgili meslektaşım...siz turmobdan ne bekliyorsunuz ne yapabilir? biz koskoca bir ilden bahsediyoruz 1,5 milyondan 600bin kaln ilden sevgili meslektaşım.ha bir meslektaşta hataya 9 ilden çok yardım gitti demesine sadece gülerim...o yardımlar nerde?bakın bil ilden bahsediyoruz koskoca bir il...
    sevmekle başlar herşey!!!

Moderatör
    Alıntı niniv1122 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçeklik tanımınızı sorgulamanızı öneririm.jale başkan 48 saat demiş az demiş 4 gün kimse bir taş bile kaldırmadı.insanların seslerini duyup duyup hiçbişey yapamamak gerçektir.soğuktan donmamak için 8 kişinin küçücük arabaya sığmaya çalışması gerçektir.tuvalet ihtiyacı olmaması için su içmemek -ki su bulunursa- gerçektir, fırını sağlam olanın canla başla açtığı fırında n bir parça ekmek alıp cebinde saklamaktır gerçek,kefensiz insanların gömülmesidir gerçek,onca itiraza zamen devletin fay hattının tam üstüne 1000 yataklı hastane yapıp depremde yerlebir olmasıdr gerçek,havaalanının da az ilerisinde yapılmasıdır gerçek, size yoğun bakımda can çekişen hastaların videosunu göstermek isterim insanlığınızdan utanırsınız (kayıtlarda tarih dört gün sonrasıdır.)... bebeğiyle aralarında bir duvar olup 3.güne kadar aglayan bebeğinin ölümüne şahit olmaktır gerçek... arabasının bagajına 4 çocugundan 2 çucugunun cesedini koyup diğerlerini bulmaya çalışmasıdır gerçek ,afad ekibinin kazma küreksiz 3.günün sonunds biz karşıladık bize bişey vermediler abla böyle geldik demesidir gerçek.bize süt getiren abiye asker kıyafeti giydirip enkaza göndermektir gerçek ne chp ne akp ne de bilmem ne...o kadar çok şey var ki ...görmek isteyene sevgili meslektaşım...siz turmobdan ne bekliyorsunuz ne yapabilir? biz koskoca bir ilden bahsediyoruz 1,5 milyondan 600bin kaln ilden sevgili meslektaşım.ha bir meslektaşta hataya 9 ilden çok yardım gitti demesine sadece gülerim...o yardımlar nerde?bakın bil ilden bahsediyoruz koskoca bir il...
    Bu dizeleri ancak yaşayan biri yazabilir...
    Mesajınız karşısında buz gibi dondum. Acınız acımızdır kardeşim. Biz ne yazsak hafif kaldır.
    Personelim o bölgeden insanlar taşıdı. Orayı görmeyen yorum yapmamalı demişti. Zift medyasından besleneler bilmez bunları...
    Ancak elbet bağıra bağıra inleye inleye ölen bu insanların hesabı sorulacak. Helalleşilmeyecek, hesaplaşılacak... Ya bu dünya da öteki dünya da...