Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Akaryakit istasyonları yüksek karlar?

Müdavim Üye

Akaryakit istasyonları yüksek karlar?

Akaryat istasyonlarında %30 %40 civarı yüksek stok raporları çıkıyor. Kime sorsam biz kazanmiyorum diyor. Sizlerde durum nedir.

Üye
    Bendekilerde de çıkıyor. Ama gerçekten karmı tartışılır. Sürekli zam geldiği için mal almadılar eski fiyattan aldıkları stokları sattılar haliyle kar yüksek çıktı.

Müdavim Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    Bence Kar ın ababası. Normal dönemde ki durum istasyonlar zarar ediyor. Bırakalımde stokdan biraz kar etsinler.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Eğer idare veya vergi dairesi fiat farkı olarak para alıp fatura veya tahsilat makbuzu kesiyorsa normale döner böyle bir uygulama yoksa fiktifte olsa kar etmiş oluyorlar.Bir derici müşterim vardı alımları düşük fiat idi satışları normal fiattı eksik fatura alma diye uyarmama rağmen kasap düşük kesiyordu hali ile olmayan kar çıkıyordu o günlerde deri iyi para ediyordu şimdi iyice para etmiyor sadece kuzu ve sığır kıymetli koyun derisi 3-5 tl ye alan yok onun ödediği vergi farkı kasabın kaçırdığı matrah oluyordu sene sonunda kayıtlara göre normal ama ona göre büyük kar çıktı ve ihale bana kaldı sanki ben alıp satıyormuşum gibi adam meslek mensubunu değiştirdi oysa bizler sadece belgeleri kayda alıyoruz .Evlerimiz yakın yolda gidip gelirken karşılaşıyoruz 10 yılı geçti adam hala selam vermiyor ne kadar öfkelendiği belli.Maalesef bizim mükellefler hiz kazanmıyoruz derler ama özel hayatları kazananlar kadar ihtişamlıdır. Umarım akaryakıtçı da meslek mensubunu değiştirmez bu arada komşunun muhasebecesine danışırsa iş almak isteyen kişi ise senin muhasebeci işi bilmiyor bende olsa ayarlardım diye kulis yapabilir.Kolay gelsin.

Müdavim Üye
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer idare veya vergi dairesi fiat farkı olarak para alıp fatura veya tahsilat makbuzu kesiyorsa normale döner böyle bir uygulama yoksa fiktifte olsa kar etmiş oluyorlar.Bir derici müşterim vardı alımları düşük fiat idi satışları normal fiattı eksik fatura alma diye uyarmama rağmen kasap düşük kesiyordu hali ile olmayan kar çıkıyordu o günlerde deri iyi para ediyordu şimdi iyice para etmiyor sadece kuzu ve sığır kıymetli koyun derisi 3-5 tl ye alan yok onun ödediği vergi farkı kasabın kaçırdığı matrah oluyordu sene sonunda kayıtlara göre normal ama ona göre büyük kar çıktı ve ihale bana kaldı sanki ben alıp satıyormuşum gibi adam meslek mensubunu değiştirdi oysa bizler sadece belgeleri kayda alıyoruz .Evlerimiz yakın yolda gidip gelirken karşılaşıyoruz 10 yılı geçti adam hala selam vermiyor ne kadar öfkelendiği belli.Maalesef bizim mükellefler hiz kazanmıyoruz derler ama özel hayatları kazananlar kadar ihtişamlıdır. Umarım akaryakıtçı da meslek mensubunu değiştirmez bu arada komşunun muhasebecesine danışırsa iş almak isteyen kişi ise senin muhasebeci işi bilmiyor bende olsa ayarlardım diye kulis yapabilir.Kolay gelsin.
    Yav zaten metod olarak uygulamayı iyi yapsanda bir kaçtane yavşak çıkıyor gel kardeşim hallederiz diyor birde yemek çay derken bir bakmışsın adam ertesi gün kapında.Adama ne oldu diyorsun yav falancaya gidecem işlerimi o yapacak.Düne kadar seninle iyi olan senden gidince Ne gördümki senden diyor.Bu böyle yani o yüzden meslekte para kazanmak istiyorsanız öncelik işyerinizdeki size emek harcayan kardeşlerinizi çalışanlarınızı sevin.Eğer üçe beşe aldanıp bir mükellef gidiyorsa gitsin.
    Hüküm yalnız ALLAH'ındır...

Evet bu dönemde fiyat artışlarından dolayı yüksek karlar çıktı.