Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çok acillkira geliri itiraz dilekçesi

Müdavim Üye
    Nereden
    Sivas

çok acillkira geliri itiraz dilekçesi

Arkadaşlar ,2019 yılında evi boş kalan ev sahibine, vergi dairesi kira gelirin var deyip ,beyanname istemiş,buna istinaden beyannameyi, almadığı kirayı yazıp beyanname vermiş ve çıkan vergiyi ödemiş,buna nasıl bir itiraz dilekçesi yapı.parayı vergi dairesinden isteyebilir
    spain

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    isteyemez vermeyecekti neden veriyor ben bu milleti anlamıyorum memurlar 2 tehdit ediyor aman tamam diyor el pençe divan kabul ediyor. bizim bir müşterinin de oğlunun sgk sını iptal etmişti imza alıp memur la arkadaş ispatla çalışmadığını neyi iptal ediyorsun sizin ev sahibide bu hesap korkmuş vermiş neyin itirazını yapacak

Müdavim Üye
    Alıntı Alper218 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ,2019 yılında evi boş kalan ev sahibine, vergi dairesi kira gelirin var deyip ,beyanname istemiş,buna istinaden beyannameyi, almadığı kirayı yazıp beyanname vermiş ve çıkan vergiyi ödemiş,buna nasıl bir itiraz dilekçesi yapı.parayı vergi dairesinden isteyebilir
    Kira beyannamesi sistemden düzeltilerek boş hale getirilir ve yollanır. (kira beyannamesine düzeltme verilebiliyor mu hiç denemedim emin değilim)
    Sonrasında vergi dairesine interaktif vergi dairesi üzerinden dilekçe yazılarak, ilk beyannamenin hatalı olduğu ve düzeltildiği, o yıl hiç kira geliri tahsil edilmediği belirtilerek, ödenen verginin faiziyle birlikte iadesi talep edilir.

Dilekçeye 30 gün içinde olumsuz bir cevap gelirse, dilekçenin geldiği tarihten itibaren 30 gün,
    Dilekçeye 30 gün içinde herhangi bir cevap gelmezse, 2577 sayılı idari yargılama usulü kanununa göre cevap olumsuz sayılır ve 30 gün bittikten sonraki, 30 gün içinde vergi mahkemesine dava açılabilir. Davanın konusu: .... tarihli ve sayılı dilekçenin reddine/reddedilmiş sayılmasına ilişkin işlemin iptali talebidir. konulu olur. Kira geliri tahsil etmediyse, parasına kavuşur.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Böyle bir düzeltmenin ve iade talebinin arkasında durabilecek mükellef düşünemiyorum tehdit edilir yarı yolda bırakır en iyisi hiç bulaşmamak.İşçi şikayeti olan bir işveren bordroları ve hesap pusulaları imzalı ödeme bankadan olmasına rağmen geçmiş yıl kayıtlarını arşivden çıkardık sadece 1 şikayetçi için dosya oluşturduk arabulucuya gitti mükellef kamış kaçırdı teslim oldu işçinin dediği parayı vermeyi kabul etti benide boşuna uğraştırdı.Bu tip işlerde sağdan soldan çok bilen komşular adamı etkiler vazgeçirirler şahsen mükelleflerime güvenemem çünkü apteslerinden hep şüpheleri vardır.