Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geçici Vergi Uzaması Türmob Başvurusu hk.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

Geçici Vergi Uzaması Türmob Başvurusu hk.

sayın arkadaşlar bu konu ne oldu türmob'ta bir şey paylaşmıyor uzama olacaksa ne bekliyor maliye anlamış değilim la havle çekmekten yoruldum arkadaş, kolay gelsin.

Hüseyin GÖCEN
    S.M. Mali Müşavir
    https://hadisatdanismanlik.com
    İletişim: 0541 718 27 91
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Üye
    Nereden
    Ankara
    Hüseyin Bey; maalesef son günlere kadar bekleyip milletin psikolojisini bozup sonrasında onaylanan beyan sayısına bakıp karar veriyorlar sanırım. Yıldım inanın meslekten öyle soğudumki.
    bilgi paylaşıldıkça güzeldir..

Müdavim Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    Maliyenin başına hangi partili olursa olsun SMMM kökenli bir insdan evladının gelmesi lazım. Bizim bu sıkıntılarımızı tecrübe eden birisi olmalı. Yoksa bunlardan insaf beklemek yanlış olur. Günaha girerler

Müdavim Üye
    Bu camiayı takmadıklarını, yıllar önce, bir gece 23:48' de yaptıkları uzatmada anladım. İşin enteresan olan kısmı da şu; camia bu horlanmayı, aşağılanmayı kabullenmiş durumda. Yoksa hiç bir kuvvet bana, asil 120 bin, çalışanları ile birlikte 700 bine yaklaşan Türkiye'nin en büyük meslek grubunun haksızlıklara karşı sessizliğini açıklayamaz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    İdare günlük hesap yapıyor ne gelecek ne ödeyeceğim diye bütçe sürekli açık eh meslek mensubu tahakkuk yapmaz ise idare para kazanamaz payını alamaz.Buna rağmen idarenin elemanı gibi çalışan meslek mensuplarına saygı duymaz sesini duymaz.Sistemin ay içinde çalışmadığı günler oldu biraz yüklenilse aynı şey oluyor iyi bir sistem yapmaktansa olanla idare ediyorlar.İdarenini iyi yazılımcılara sistemlere ihtiyacı var her şeye para bulan siyasetçiler nedense para getiren yere yatırım yapmıyorlar.Buda bizim kaderimiz herhalde.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    geçici vergideki süreci gözlerime bakarsanız anlarsınız

Kıdemli Üye
    bu meslek yapılmaz.çay ocağı aç daha iyi kazanırsın. bu meslekle sadece karın doyar.ev araba falan unutun..iyi aksmlar

Üye
    Nereden
    S.M.
    Alıntı NADİR YILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçici vergideki süreci gözlerime bakarsanız anlarsınız
    size katılmamak mümkün değil, şubat mart nisan aylarında sosyal hayatımız kalmadı. Aldığımız ücretler yaptığımız işlerle orantılı olmamaya başladı. İş yükü arttı. Ücretler enfilasyonla eridi gitti. Personel maaşları sigortaları öderken zorlanmaya başladık. Kalifiye eleman bulmakta artık zor.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı savasakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    size katılmamak mümkün değil, şubat mart nisan aylarında sosyal hayatımız kalmadı. Aldığımız ücretler yaptığımız işlerle orantılı olmamaya başladı. İş yükü arttı. Ücretler enfilasyonla eridi gitti. Personel maaşları sigortaları öderken zorlanmaya başladık. Kalifiye eleman bulmakta artık zor.
    asgari ücretliyi enflasyona ezdirmedik derken bizim adımıza konuşuluyor
    malum biz işverenlerin ceplerinden çıkıyor paralar
    asgari ücretlinin bile maliyeti 4.250+1.626 olmuşken ezilen kim burada

2021 de 2.825+1100( sgk ) maliyet varken asgari ücretten " vergiyi kaldırdık" derken..
    bende diyorum keşke vergi kaldırılmasaydı

sgk 1.626-1100 = 526 tl kişi başı + maliyet bizlerin üstüne kaldı

asgari ücretlide bile maliyet ( bu ücrete çalışacak elemanda yok ya ) 4.250+1626 =5.876 TL iken
    vergiyi kaldırdık derken sgk yı da indirdik deseydiler de 5000+876= 5.876 TL verseydik ben daha fazla memnun olurdum
    neticede eleman çalışıyor parayı hakediyor ama sgk maliyeti bile bu kadar yükselmişken enflasyon karşısında asgari ücretliyi ezdirmedik demek bizlerin üzerine yüklenen yükten başka bişey değildir

bunun rövanşı 2023 sene başında asgari ücretlinin enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz durumuna gelecek ki bu 5.876 TL ye bile hasret kalacağız..
    malum 2023 haziran seçimlerine adım adım yaklaşırken birileri memnun edilmeli ki....
    enflasyon karşısında ezdirilmesin ki
    "belki" haziran ayı atlatılır

iyi çalışmalar

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı NADİR YILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asgari ücretliyi enflasyona ezdirmedik derken bizim adımıza konuşuluyor
    malum biz işverenlerin ceplerinden çıkıyor paralar
    asgari ücretlinin bile maliyeti 4.250+1.626 olmuşken ezilen kim burada

2021 de 2.825+1100( sgk ) maliyet varken asgari ücretten " vergiyi kaldırdık" derken..
    bende diyorum keşke vergi kaldırılmasaydı

sgk 1.626-1100 = 526 tl kişi başı + maliyet bizlerin üstüne kaldı

asgari ücretlide bile maliyet ( bu ücrete çalışacak elemanda yok ya ) 4.250+1626 =5.876 TL iken
    vergiyi kaldırdık derken sgk yı da indirdik deseydiler de 5000+876= 5.876 TL verseydik ben daha fazla memnun olurdum
    neticede eleman çalışıyor parayı hakediyor ama sgk maliyeti bile bu kadar yükselmişken enflasyon karşısında asgari ücretliyi ezdirmedik demek bizlerin üzerine yüklenen yükten başka bişey değildir

bunun rövanşı 2023 sene başında asgari ücretlinin enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz durumuna gelecek ki bu 5.876 TL ye bile hasret kalacağız..
    malum 2023 haziran seçimlerine adım adım yaklaşırken birileri memnun edilmeli ki....
    enflasyon karşısında ezdirilmesin ki
    "belki" haziran ayı atlatılır

iyi çalışmalar
    maşallah siyaset meydanında döndürdünüz burayı !

gidin kimi destekliyorsanız destekleyin 10 bin lira maaş verip asgari ücretli gözüken milyon insan var onlar dürüst devlet hırsız ha
    lalelide 10 bin dolar kira veriyor 500 lira kira gösteriyor o dürüst devlet hırsız ha !!!

daha çok sayarım herkes işine baksın sistemde yanlışlıklar var ama bu ülkeyi terör seviciler mi kurtaracak !!! bırakın bu işleri kime oy veriyorsanız verin herkes ne çok biliyor arkadaş!