Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basit usül kar

Kıdemli Üye

Basit usül kar

Basit usül 2021 yili için beyanname verilmeyecek .peki kar 25 bin diyelim.sorun teşkil etmez değil mi ?

Müdavim Üye
    kar zarar ne olursa olsun verilmeyecek
    SMMM

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Basit usul ün genel ve özel şartlarını ihlal etmedigi/aşmadığı sürece basit usulden çıkmaz. Kar limiti diye bişey yoktur.

Ülkemizdeki vergi adaletsizliğinin en büyük sıkıntısına imza atıldı. Basit usul patron vergi yok beyanname yok!!! yanında çalışan ayşeye fatmaya mehmete ahmete gelirini (asgari ücret kısmını aşan) beyan edecesin var bu memlekette.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Üye
    Nereden
    edirne
    Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basit usul ün genel ve özel şartlarını ihlal etmedigi/aşmadığı sürece basit usulden çıkmaz. Kar limiti diye bişey yoktur.

Ülkemizdeki vergi adaletsizliğinin en büyük sıkıntısına imza atıldı. Basit usul patron vergi yok beyanname yok!!! yanında çalışan ayşeye fatmaya mehmete ahmete gelirini (asgari ücret kısmını aşan) beyan edecesin var bu memlekette.
    Hani eskilerin bir lafı vardı ya tepki olarak " oooohhh ne ala memleket" denilirdi bu tip haksız uygulamalara.

Kıdemli Üye
    [QUOTE=bilgipaylaşımı;808744]Basit usül 2021 yili için beyanname verilmeyecek .peki kar 25 bin diyelim.sorun teşkil etmez değil mi ?
    2022 İçinde durum aynı değil mi arkadaşlar.bazı müşterilerin gideri olmadığından karı 80 binlerde olanlar var.Sorun teşkil etmez değil mi karın yüksek olması?