Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şubeli yer Muhasebe Kaydı

Yeni Üye

Şubeli yer Muhasebe Kaydı

Merhaba sizin için basit gelebilir ama ben daha çok yeniyim karşılaştığım şeyleri sadece biliyorum karşılaşmadıklarımı merak ediyorum.
    Şubeli işyeri için kayıtlar nasıl oluyor alt hesaplarlamı sadece ayrılıyor beyannemelerde birleşiyor mu yani .
    Ayrı olan beyanname var mı

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    soru......Şubeli işyeri için kayıtlar nasıl oluyor alt hesaplarlamı sadece ayrılıyor

cevap......örn... 600.01 merkes satış
    ......................600.02 şube satış........şeklinde........ herşeyi ayırabileceğin gibi genel yönetim gideri 391-191 kdv vb. hesapları ayırmadan da oluyor..........bazı prog. ile şube veya merkez kaydı girilip ayrılabiliyor...........
    veya...................defter ayrı olsun isteyenler için ayrı bir defter tasdik ettirilip.......yapılabiliyor(bankalar tercih ediyor.)...... Kobiler için karlı değil.....

soru..............beyannemelerde birleşiyor mu yani .Ayrı olan beyanname var mı

cevap...........muhtasar beyannamesi tercih olarak ayrı olabiliyor(birleşik te olabiliyor).......... kdv......geçici..babs.........gelir...........kuru m.........vb. bütün beyannameler birleşik oluyor.

Yeni Üye
    Alıntı gunesim_555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soru......Şubeli işyeri için kayıtlar nasıl oluyor alt hesaplarlamı sadece ayrılıyor

cevap......örn... 600.01 merkes satış
    ......................600.02 şube satış........şeklinde........ herşeyi ayırabileceğin gibi genel yönetim gideri 391-191 kdv vb. hesapları ayırmadan da oluyor..........bazı prog. ile şube veya merkez kaydı girilip ayrılabiliyor...........
    veya...................defter ayrı olsun isteyenler için ayrı bir defter tasdik ettirilip.......yapılabiliyor(bankalar tercih ediyor.)...... Kobiler için karlı değil.....

soru..............beyannemelerde birleşiyor mu yani .Ayrı olan beyanname var mı

cevap...........muhtasar beyannamesi tercih olarak ayrı olabiliyor(birleşik te olabiliyor).......... kdv......geçici..babs.........gelir...........kuru m.........vb. bütün beyannameler birleşik oluyor.
    Çok teşekkür ederim sağolun . 600 ,153 , 100 ü merkez-şube diye alt hesap açıp , geri kalanları tek de kontrol etsek oluyor yani anladığım🤔

Mesela bazı firmalarda akaryakıt gibi birden fazla yazarkasa oluyorya onlardada mı ayrı ayrı alt hesaplara işlemek gerekiyor. Yoksa bu bizim seçimimizde mi .