Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: defter beyan yavaş mı .....

Müdavim Üye
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dbs de bir envanter hesap özeti yapacağım envanteri sistemde görüyorum ama kapanışa atmıyor sadece bendemi acaba bir türlü hesap özeti oluştur aktif olmuyor.
    eğer 31.12.2021 e devir envanteri kayıt ettiyseniz sistemsel bir problem vardır muhtemelen

Müdavim Üye
    bu kayıtların aylık olarak gönderilmesi baştan saçmalık zaten, eskisi gibi beyan yollanıp senelik kayıtların nisan mayıs haziran ayında yollanması lazımdı, bunu dile geitirecek bir odamız da mı yok? her ay bu çile çekilir mi? 50 den sonra evde iş yapar olduk, yaşamaktan soğudum resmen

Yeni Üye
    merhabalar, lucadan defter beyan sistemine aktarım yaparken 'onay gerektiriyor' şeklinde uyarı veriyor sistem ama herhangi bi işlem gerektiriyor mu genel bi sorun mu aktarım yapamıyoruz ikigündür..

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Defter beyan yüzünden ne programda iş yapabiliyoruz, ne fatura işleyebiliyoruz, ne beyan gönderebiliyoruz.

Bu şartlarda bu işler öylede boylede gıdıyor ama, şu yapılan zulüm hiçbiryerde yoktur herhalde
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    defter beyan çöktü...

Yeni Üye
    Berbat bir sistem

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Gms den defter beyana aktarma yapıyorum envanteri de aktardım dbs de görünüyor ama hesap özeti oluştur deyince aktif olmuyor maalesef basit usule geçmek isteyen bir kişinin geçici vergisini de bitireyim diyorum olmuyor.Komşu meslek mensubuna sordum onun sistemi yeni windosu 10 ama onda da aynı sıkıntı var.Galiba bu dbs saçları biraz daha beyazlatacak.hhesap rumuzlu arkadaşımız dbs ye aktarım aylık değilde yıllık yapayım demiş ama idare belki aylık denetlerim veya uslu durun belge düzenine uzun uzun süreli düzeltme olmaz diye böyle istiyor hata olursa çok kalemli işlerde düzeltmeler için sıkıntı çekeriz bazen fatura nosunda 16 rakamdan fazla yazılıyor düzeltmek gerekiyor,bazen belge cinsinde bir hata oluyor düzeltmek gerekiyor bazen ykasa raporlarını işlerken gözden kaçan kdv hariç seçilmiş ise bu defa hayali hasılat çıkıyor kdv verilmeden son kontrol yapınca meydana çıkıyor bu arada acele edip dbs ye kdv vermeden aktarırsam 15 şine kadar işleyin tezi nedeni ile düzeltmek gerekiyor .365 gü 2 ökc si olan çok faturası gelen tekel bayisi bir bir firmada uzadıkça yük artıyor düzeltmeler zorlaşır iye yorumluyorum aylık aktarım iyidir.İyi çalışmalar.

Yeni Üye
    İş yapamaz olduk...!

Müdavim Üye
    liyakatsızlar iş başında olunca durum bu maalesef. iş yapmaya çalışıyoruz lakin sistem çöküyor. stres topu olduk. cezalı duruma düşersek açıklamaya ' çocukluk anılarımı' yazacağım nebati gibi.

Müdavim Üye
    arkadaşlar şu anda sistem düzgün çalışıyor, yapabildiğiniz kadar yapın derim

maşallah dediğimiz 3-4 dakika sürdü.

yine bekletiyor sistem