Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basit usul diğer ücretli nasıl olacak?

Müdavim Üye

Basit usul diğer ücretli nasıl olacak?

Gelir ve damga vergisi kalktı. Basit usul diğer ücretli vergisi de artık ödenmeyecek mi?
    SMMM

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    uygulamaya dair genel tebliğ çıkmadı............ sorunuzun cevabı yok............ damga ve gelir vergisi ile ilgilide çelişkili bilgiler var...........

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    İşallahla maşallah la gidiyoruz. Bence yine unutacaklar diğer ücretlide vergi karnesini kaldırmak akıllarına bile gelmeyecek.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    İşçilerin ag indiriminden faydalanabilmesi için yıllık beyanname vermeleri gerekecek diye yorumluyorum.Asgari ücret bekar bir işçi için konulduğuna göre işimizi arttıracaklar umarm pratik bir çözüm bulunur.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Vergi kesintisi olmayan yerde agi olmaz. Bekleyelim görelim kafa karıştırmakta üstüne yok bu idarenin.

Yalnız yıllık beyanname vermeleri gibi bir durum söz konusu değil. ( asgari ücreli için)
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    dün gece mecliste görüşülen gelir vergisi,agi ile birlikte diğer ücretli de kaldırıldı.olmayan vergi karnesi de bitti.
    SMMM

Müdavim Üye
    MADDE 3 - 193 sayılı Kanunun;

a) 106 ncı maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde yer alan "Diğer ücretlerde, gezici olarak çalışanların" ibaresi "Gezici olarak çalışanların" şeklinde değiştirilmiş, bentte yer alan "ücret ve" ibaresi madde metninden çıkarılmıştır.

b) 32 nci maddesi, 64 üncü maddesi, 108 inci maddesinin birinci fıkrasının (3) numaralı bendi, 109 uncu maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendi ile ikinci ve üçüncü fıkraları, 110 uncu maddesi, 118 inci maddesi ve 122 nci maddesi yürürlükten kaldırılmıştır.
    SMMM

Kıdemli Üye
    MERHABA

Basit usulde yeni asgari ücret üzerinden 2022'de sgk li işe giriş veya geçen yıllardan gelen kişilerin vergi dairesine ödedikleri diğer gelir adı altındaki vergi kalktımı acaba son durum nedir acaba?

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    Alıntı fadex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MERHABA

Basit usulde yeni asgari ücret üzerinden 2022'de sgk li işe giriş veya geçen yıllardan gelen kişilerin vergi dairesine ödedikleri diğer gelir adı altındaki vergi kalktımı acaba son durum nedir acaba?
    sayın fadex,

193.sayılı gvk ile ilgili yayımlanacak olan (taslak halinde) 319 nolu genel tebliğe göre asgari ücret alan diğer ücretliler vergi ve beyan kaldırıldı, diğer ücretlilerde asgari ücretin üstünde maaş alanlarda ise istisna düşüldükten sonra kalanı vergiye tabi.

Kıdemli Üye
    25 aralıkta yayınlanan resmi gazetedeki aşağıdaki kanuna göre kalktı.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20211225-2.htm