Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mahsuben KDV iadesi İnceleme

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM

Mahsuben KDV iadesi İnceleme

mali müşavirler hahsuben iade yapabilirler sınır yok dendi, mart 2021 dönemi için 6.200 TL mahsuben iade talebinde bulundum. 5.000 üzeri olduğu için Vergi dairesi inceleme için yazı yazacak diyorlar. Böyle bir inceleme geçiren oldu mu. İadeden vazgeçiyimmi daha sonuçlanmadı emin olamadım.
    Kendini Bil Kendini

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Daha yüksek tutarlarda mahsuben iade talebinde bulunuyorum her sene. Son birkaç yıldır -sanırım herkesten- gider dökümü istiyorlar, defter beyan sisteminden döküp götürüyorum, işlemleri yapıyorlar.

Dosya memuru giderlere göz atıp dikkat çekici olan varsa sözlü açıklama veya evrakını istiyor, sonra şef vs ile işlemler devam ediyor.

Memur ile sohbet ederken, bazı meslektaşların kıyafet vb bazı giderlerini kabul etmeyerek iadeden tenzil istendiklerini söylemişti.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kayseri
    İnceleme dedikleri ilk defa kdv iadesi alan firmalardan bilanço, oda kaydı, kapasite raporu, sanayi sicil belgesi gibi evraklar isteyip yoklamaya geliyorlar. bunu kast etmiş olabilirler. her ay kdv iadesine başvuruyorum şu ana kadar defter incelemesi ile karşılaşmadım.
    Mali Müşavir
    Atilla Özkan Kopan

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Alıntı Atilla Özkan Kopan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnceleme dedikleri ilk defa kdv iadesi alan firmalardan bilanço, oda kaydı, kapasite raporu, sanayi sicil belgesi gibi evraklar isteyip yoklamaya geliyorlar. bunu kast etmiş olabilirler. her ay kdv iadesine başvuruyorum şu ana kadar defter incelemesi ile karşılaşmadım.
    Ankara hitit vergi dairesi 5.000 üzeri kdv iafesi için incelemeye yazdıklarını söyledi, iptal ettirdik iadeyi vazgeçtik.yoklomayada gelmişlerdi zaten.
    Kendini Bil Kendini