Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK, Elektronik Ortamda Yapılacak Tebligat İşlemlerinin Usul ve Esaslarını Açıkl

Müdavim Üye

SGK, Elektronik Ortamda Yapılacak Tebligat İşlemlerinin Usul ve Esaslarını Açıkl

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Sgk e devlet üzerinden başvuruları açtı.
    Tam bir bela... Meil adresi olmayanlar meil adresi alacak meil adresini doğrulayacak daha sonra başvurularını tamamlayacak.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Tescilli ama bu aralar işçi çalıştırılmayan işyerleri için müracaat gereklimi arkadaşlar anlayamadım.Demekki tebliği bir kaç kere okumam lazım.Kolay gelsin.

Müdavim Üye
    Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sgk e devlet üzerinden başvuruları açtı.
    Tam bir bela... Meil adresi olmayanlar meil adresi alacak meil adresini doğrulayacak daha sonra başvurularını tamamlayacak.
    Hakikaten enteresan bir durum dün baktım adamın e mail adresi yoksa onu sorgula kimlik bilgilerini ya da yakınının tc kimlik no ile doğrulama işlemine devam etBunların dışında tebliğde sigortalı çalıştırmaya ara verenler hakkında detay verilmemiş...Yani örneğin 01/10/2021 tarihinde sigortalıyı çıkartıp ara veren ya da o tarihten önce sigortalı çalıştırmaya ara verenler için ne olacağı net belli değil
    Ayrıca SGK tebliğat sayfasında başvuru yapıldıktan sonra hesaplarım sekmesinden tıklanınca (Yukarıdaki Başvuruya Eklenecek Tebligat Hesap Bilgileri) kısmı gelmektedir.Bu kısım hakkında anladığım kadarıyla tebliğatı başka biride görebilmesin için mi düşünüldü bilmiyorum.Bu detayı sgketebligat@sgk.gov.tr mail adresinden sordum cevap gelmedi...
    Hüküm yalnız ALLAH'ındır...

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    açık olan dosyaların hepsine yaptırmak lazım linki göndereceğiz mükellef yapacak. Ne zamana kadar süresi var.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    mükellefin e devlet şifresiyle giriş yapıyorum. e devlet arama sayfasına sgk e tebliğat diyorum. gerçek kişi işveren olarak baş vur diyorum. e- posta adresi ve telefon numarası otomatik geliyo. baş vur diyorum. başvuru alınmıştır diyo. bu kadar mı .? bura da e - posta adresi olanlarda bi sıkıntı yok ozaman .

Müdavim Üye
    Alıntı gunduzmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açık olan dosyaların hepsine yaptırmak lazım linki göndereceğiz mükellef yapacak. Ne zamana kadar süresi var.
    sizce kendileri yapar mı .?

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Denemek için bakayım dedim, ilk dakika golü geldi.

Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Şirketlerde sigorta dosyası olmasa da bilgiler çıkıyor. Sanırım ticaret odasından sgk bildirimlerde işveren numarasını oluşturuyorlar.
    Aslında pasifte kalıyor ama, yine e tebligat başvurusu istiyor. Bunların da başvurularını yapıyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    https://intvrg.gib.gov.tr/ den mükellef dosyası, SGK 4/1-a İşyeri Sicil Bilgilerinden
    işyeri dosya numarası varmı yokmu sorgulana bilir.