Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teşvikleri hesaplayan firmalar hakkında

Yeni Üye

Teşvikleri hesaplayan firmalar hakkında

Merhaba bu teşvikleri hesaplayan firmalar ne kadar güvenilir acaba? Bana gönderdiği alınmamış teşvik rakam çok yüksek gözüküyor hesaplıyorum o rakam çıkmıyor, teşvik alıpta ortalama kişiden dolayı veremediklerimiz var mı diyorum yok diyor hepsi alınabilecek durumda diyor, sizin göremediğiniz gözden kaçırdığınız yerden biz programımızla yapıyoruz diyor.Sizce ne kadar sağlıklı bir durum bu firmaların yaptığı araştırma teşekkürler.

Kıdemli Üye
    Alıntı Rookie_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba bu teşvikleri hesaplayan firmalar ne kadar güvenilir acaba? Bana gönderdiği alınmamış teşvik rakam çok yüksek gözüküyor hesaplıyorum o rakam çıkmıyor, teşvik alıpta ortalama kişiden dolayı veremediklerimiz var mı diyorum yok diyor hepsi alınabilecek durumda diyor, sizin göremediğiniz gözden kaçırdığınız yerden biz programımızla yapıyoruz diyor.Sizce ne kadar sağlıklı bir durum bu firmaların yaptığı araştırma teşekkürler.
    Valla bunlar ortalık karıştırıcılar.İşverenle bizi karşı karşıya getirmek için türediler.Tamam teşvikleri yapsınlar ama geçmişte şu kadar kaybınız var deyip işverenin kafasını karıştırmak hoş olmuyor.Sırf bu sebepten defter kaybedebiliyoruz.Ekmeğimizle oynuyorlar.

Müdavim Üye
    Bunların yaptıklarına güvenmeyin. Tek yaptıkları şey 1-2 bin liraya bir excel-acces uygulaması almak ve e-bildirge şifresi ile sorgulama yaptıktan sonra listeyi mükellef önüne koymak.

Programlarını da inceledim, bir kaç makro ile sorgulama yapıyor ama listeleri hatalı çıkıyor bazen. Örneğin teşvikten faydalanmaması gereken işçiyi teşvik kapsamında gösteriyor, sistemde bunu kabul ediyor. Ama 1-2 yıl sonra kurumda tarama yapıldığında bu teşvikler faizi ile birlikte geri alınıyor, firmalarda yan çiziyor, müşaviriniz uyarmalıydı diyor. Bunu bizzat yaşayan müşavirler var, yasal olarak sorumluda siz olduğunuz için mükellef dosyasını sizden alıyor.

Geçmiş kayıpları da sistemde bazı kriterlere göre sorgulama yapıldığında verilen datalardan ibaret. Onlarda da çoğunlukla rakam dedikleri kadar çıkmıyor.

En doğrusu işveren sisteminden kendi başınıza sorgulamanız.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    hiç bir zaman bu firmalara şifre vermedim, zaten arayan işverene de aylık kendim takip ediyorum diyorum...
    birisi çok ısrar etti, geçmişe düzeltme olduğu zamanda; aynı sektörden arkadaşının 17 binTL gibi teşvik çıkmış ben de senin çıkmaz takip ediyorum dedim.
    ısrar etti verdim, sonuç : "haklıymışsın abi..."

Yeni Üye
    Dediğiniz gibi bende güvenmiyorum.Oturdum bir şubeninkini 2018 den bu yana tek tek çıkardım bize söylenen rakamlar arada çok fark var.Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Biraz önce görüştük,sadece şuna takıldım; daha önceden çalıştığımız şirket vardı çalışmak istemedi bizde bıraktık.Bir kaç sonra baktım yine teşviklerden kaçak olmaya başlamış dedi bende siz sizinle çalışmayı kesen firmanın neden sgk şifresini silmiyorsunuz izni olmadan bakıyorsunuz dedim, bana verdiği cevap şifreyi değiştirseydi oldu.Saçmalığın daniskası ne deyim.Buna rağmen firma çalışacak gibi gözüküyor o şirketle.