Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yazarkasa Servislerinin Terbiyesizliği

Üye
    Nereden
    Turkiye

Merhabalar,

Bilindiği üzere, daha önceleri yazarkasa mühürlenmesi, veya terkin yapılması vergi dairesi tarafından yapılmaktaydı.Şimdi artık yetkili servisler tarafından tutulan tutanak yeterli olmaktadır.

Yetkili servis bu işlem için 30,00 Ytl.ücret almıştır. Sadece tutanak doldurmakla alınan bu ücret sizce doğrumu değil mi ?

Görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla

Aziz KARADAĞ

Msn: azizkaradag@hotmail.com

A.KARADAĞ

Üye
    Nereden
    Konya

Sayın Karadağ

Sizin tabirinizle sadece tutanak dolduruyor demeniz bence yanlış olmuş.Sadece tutanak doldurmayıp, kullanım dışı bırakıyorlar ve tutanak tanzim ediyorlar. Kullanım dışı bırakmak bence bir bilgi işi. Tutanağa gelince ayrıca bir kırtasiye gideri ve zaman kaybı olarak değerlendiriyorum.

Bazı müşterilerimiz de bize ya bana ne yapıyorsun oturduğun yerden 10 tane fatura işleyip beyanname düzenliyorsun aldığın ücreti haketmiyorsun gibi itaflardada bulunanlar oluyor.

Bence meslekleri küçümsememeli, İnsanların hak etmiş olduğu ücretler konusunda yorum yapılmamalıdır.

Saygılarımla,
    Ahmet

Ziyaretci

Aslında burada sayın Karadağ meslekte çok önemli bir sorunu dile getirmiş. Bizler müşterilerin avukatımıyız, temsilcisimiyiz yoksa koruyucusumuyuz. Bir çoğumuz, bu işe soyunuyor. Müşterinin vergisi yüksektir, kolları hemen sıvarız. Nerede illegal yol var onları tarif ederiz. Vergi oranları yüksektir. Hemen devreye gireriz. Hükümete baskı yapması için odaları ve birliği harekete geçirmeye çalışırız.

Artık yeter. Bırakın müşteri kendi hakkını kendi arasın. Kendi odasına baskı yapsın. Bize ne.

Sayın Demirel'e katılıyorum. Bazen bir beyanname doldurmak 5 dakikamızı alıyor veya bir doktor 10 dakika muayine ile teşhisi koyuyor.

Yapılan işe göre ancak hamallar para alır. Bizim mesleğimiz bir birikimdir, yazarkasa servisçisi de öyle.

Sayın Karadağ, diyeceğim o ki, bırakınız müşteri kendi sorunlarını kendi halletsin. Biz paramızı nasıl tahsil ederiz, onun peşine düşelim.

Saygıyla

Yusuf,Edited by: Yusufsefag