Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2022 ücret taleplerimizde nasıl davranmalıyız.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı KARDELENLER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer masraflar, daha önceleri noter defter tasdik ücretleri ana başlığı altında istenebiliyordu; ama işletme defterlerinde şimdi yalnız başına kaldı.Bana göre de bununla uğraşacağına hakedilen satınalma gücünü korumuş olan, reel ücret talebinde bulunmak daha mantıklı görünüyor
    Sayın Kardelenler
    Bu mükemmel cevabınız için çok teşekkür ediyorum size. Diğer bir ifade ile hak edilmiş ücreti alamayıp dolaylı yoldan veya şeffaf olmayan yöntemlerle ilave ücret almaya kalkışmak bence de doğru değil. Döviz bir yılda % 100 arttı bunu göz önüne alarak geçen yıl ücretinin korunması esas amaç olmalı. Birçok sektör de satışlarını veya hizmetlerini dövize endeklemiş vaziyette bu durumda zam istemek bu yıl bana göre çok daha kolay olacaktır. Çünkü çok haklı gerekçelerimiz bulunmaktadır.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Bilançodan 1.000 tl defter tasdik ücreti isteyip, 100 tlya muhasebe tutan çiyanlar oldukça burda boşuna yazarız. Mükellefede rezil ederler insanı, ucuz pislikler.
    Kendini Bil Kendini

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Dövizdeki bir yıllık artış şu an için yaklaşık % 140 Bu artışa göre bizleri % kaç zam kurtarır dersiniz.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Bugün belirleyip talep edeceğimiz ücret yarın ucuz olacak haftada biraz daha ucuz olacak seneYe daha da ucuzun ucuzu olacak gibim. ..!
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün belirleyip talep edeceğimiz ücret yarın ucuz olacak haftada biraz daha ucuz olacak senede daha da ucuzun ucuzu olacak gibim. ..!
    Gelecek 6 aydaki muhtemel enflasyonu da hesap ederek zamları 6 aylık olarak yapacağız. Temmuz ayında durumu yeniden değerlendireceğiz. 1980 li yıllarda da yüksek enflasyon vardı ücret ayarlamalarını yılda iki kez yapardık.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Tarife yayınlandı % 25 zam. Asgari ücrete gelince % 50, vergilere gelince % 36, akaryakıta gelince % 60, çarşı pazar enflasyonu % 70-80 bize gelince % 25. Bu oranın önemi yoktur adı üzerinde asgari ücret tarifesi. Herkes kendi hakkını hesap edip talep edecektir.
    Konu DUMANLI tarafından (22.Aralık.2021 Saat 16:39 ) değiştirilmiştir.

Kıdemli Üye
    Bu mesleğin en büyük hatası hak ettiği ücreti isteyemeyip bunu defter tastik ücreti üzerinden Sübvanse etmeye çalışmasıdır. Kardeşim benim masrafım bu kazancım bu beni kurtaracak rakam bu diyememizdir. Evet defter tasdikini yine biz yapalım. tasdik ücreti+kağıt bedeli+bu hizmet için 50-100 neyse bir masraf alıp bu hizmeti verelim. Ona görede muhasebe ücretini çatır çatır hak ettiğini alalım. Tabi hakettiğin muhasebe ücretini defter tasdik ücreti üzerinden alırsan defter beyandan da basit usülden de e-defterden de defter tastiki istersin. her yıl bunu anlamsız gider kalemleriyle açıklamaya çalışırsın.

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Müşteri gider korkusu yaşayan bu meslekte hiç bir yol kat edemeZ.

Hak edilen ücreti alamaz isek her zaman müşteriye bağımlı kalırız. Müşteri bir başkasına gider korkusunu yendigimiz anda bu meslekte kazançlı çıkacagımızı unutmayalım. Biri gider biri gelir.

Önemli olan işimizde gerekli hassasiyeti göstererek hizmet vermek.

Yani kısacası irade kendimizde... Asgari ücret tarifesi en alt ücret demek..! hepimiz biliyoruz. Herkes kendi müşterisinin kapasitesinide çalışma şeklini de biliyor. Ücret belirlerken tekrar ediyoruM gidecek korkusunu yendigimiz anda işte o zaman hak edilen ücreti alabiliriz.

Tecrübe ile sabit... az müşteri iyi kazanç...!! Bol vakit...

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    https://www.ozdogrular.com/v1/compon...870/Itemid,59/

https://www.ozdogrular.com.tr/v1/com...Ccret-tarifesi

birileri saat başına ücret hak edebilirken (kıskanmıyorum) >>>> bizler kendi ayamıza sıktıgımız için > saatler günleri günler haftaları haftalar ayları yıllırı sizden alır gider...!!!

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    2022 de Odaların ve Türmob'un kendi huzur haklarına ( ki zaten huzur haklarının çok yüksek olduğu yıllardan beri tartışılır ) ve çalışan personellerine hangi oranda zam yaptıklarına bir bakalım ve ondan sonra % 25 zammı niye kabul ettiklerini veya itiraz etmediklerini veya işin başında Bakanlık ile uzun uzadıya bu konuyu neden istişare etmediklerini sorgulayalım.