Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: engelli işe giriş işlemi

Üye

engelli işe giriş işlemi

Arkadaşlar merhaba işyerimizde çalıştırmak üzere işkur kaydı olan %40 engelli personel işe almak istiyoruz. İşe giriş işleminde özürlü kısmına evet yazacağız sonrasında teşvik indirimlerinden yararlanmak için nasıl bir yol izlememiz gerekir ve belirli işçi çalıştırma gibi bir zorunluluk varmıdır işveren tarafından bu konuda yardımlarınızı rica ederiz.

Müdavim Üye
    Merhaba benim Mükellef Engelli çalıştırıyor Rapor ile beraber Vergi Dairesine başvuru yaptık,engellik oranını belirlemek için henüz dönüş yapılmadı,ona göre Bordro parametrelerini ayarlayacağız.

Yeni Üye
    Alıntı KADİRUCAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba işyerimizde çalıştırmak üzere işkur kaydı olan %40 engelli personel işe almak istiyoruz. İşe giriş işleminde özürlü kısmına evet yazacağız sonrasında teşvik indirimlerinden yararlanmak için nasıl bir yol izlememiz gerekir ve belirli işçi çalıştırma gibi bir zorunluluk varmıdır işveren tarafından bu konuda yardımlarınızı rica ederiz.
    Engelli teşvik tanımlama ekranından tanımlama yapmanız gerekiyor.

https://uyg.sgk.gov.tr/Sigortali_Tesvik_4a/login.jsp

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Alıntı iskader Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engelli teşvik tanımlama ekranından tanımlama yapmanız gerekiyor.

https://uyg.sgk.gov.tr/Sigortali_Tesvik_4a/login.jsp
    teşekkürler.

Üye
    Arkadaşlar engelli indirimi için belirtmiş olduğunuz sistemden kayıt yaptım.
    1) teşvikten yararlanmak için ayrıca SGK müdürlüğüne bir başvuru yapmam gerekiyor mu.
    2) Vergi indirimi için nasıl bir yol izlemem gerekir.

Yeni Üye
    1- Kayıt ekranı zaten sgkya ait başka işleme gerek yok, e-bildirgeyi de 14857 den vereceksiniz.
    2- Çalışanımız vergi indiriminden faydalanmak istemektedir içerikli vergi dairesine verilmek üzere dilekçe hazırlayın. Kişi v.d gidip talep ediyor oradan yönlendirme yapıyorlar(hastane rapor vs.), kabul görürse vergi dairesinden yazı geliyor ve oranına göre indirim yapıyorsunuz.
    Kişi yönlendirilen hastaneden rapor alsa dahi siz vergi dairesinin yazısını bekleyin.

Üye
    Alıntı KADİRUCAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar engelli indirimi için belirtmiş olduğunuz sistemden kayıt yaptım.
    1) teşvikten yararlanmak için ayrıca SGK müdürlüğüne bir başvuru yapmam gerekiyor mu.
    2) Vergi indirimi için nasıl bir yol izlemem gerekir.
    Çok teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Teşvikten yaralanmak için 14857 engelli teşviğine kişiyi kayıt ettim, işkura işe girişiyle birlikte bildirdim gerekiyor dediler, harici sordum hem vergi dairesine hem sgk ya yapacak başka bir şey var mı diye yok dediler 2 senedir bu şekilde bildirgeyi vermekteyim.

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    MERHABA

SORGULANAN SİGORTALI İÇİN İŞKUR VERİLERİNDE %40.0 VE ÜZERİNDE ENGELLİ KAYDINA RASTLANILMAMIŞTIR. VERİ KAYDEDİLEMEMİŞTİR

böyle bir yazı çıkıyor herhangi bir kayıt yapılmadı kaydı nereden yapıyoruz
    başarı için ömrünün bir kısmını feda etmeyenler başarısızlığın bedelini bir ömür boyu öderler.

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı önderyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba

sorgulanan sigortali için işkur verilerinde %40.0 ve üzerinde engelli kaydina rastlanilmamiştir. Veri kaydedilememiştir

böyle bir yazı çıkıyor herhangi bir kayıt yapılmadı kaydı nereden yapıyoruz
    sigortali olacak kişi raporu ile işkura gidip kayit olmali