Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İrtibat Bürosu Hk.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

Merhaba,

Mukellefim olan bir seyahat acentası yeni bir seyahat acentası işletme belgesi satin alarak Turizm Bakanlıuğından firma üzerine kayıt yaptırıyor. Bu irtibat burosu aynı il içerisinde olmayıp nevsehirde irtibat burosu olarak faaliyette bulundurmak istiyoruz. Bu durumda irtibat burosu bildiğim kadarıyla Ticaret siciline tescili yapılamıyor. Bu durumda irtibar bürosunda calışan personel icin ilgili ilde vergi dairesi ve ssk acilisi yapacagız. SSK acilisla ilgili Ticaret sicil gazetesi mecburiyeti getirebilirmi ? ve bu işlemler ile ilgili nasıl bir yol izleyebilecegim konusunda bilgi rica ediyorum.

Saygılarımla,

Nihat Akgün

Ziyaretci

Sayın Akgün,

SSK , işverenlerinbildirisine göre işlem yapıyor. Onlar için tescilden çok işçinin çalışıp çalışmadığıdır.

Kanımca, "müşteriniz" 'e ait ana sözleşme ve diğer belgeler ile birlikte bildirimde bulunmanız yeterli olacaktır.

Saygıyla,

Yusuf

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

vergi dairesi ile ilgili olarak

şöyle bir mükteza biliyorum.işçiye ait muhtasar beyanname maaşın ödendiği yerin bulundoğu yerdeki vergi dairesine verilebilir.yani maaş ödemesi merkezden yapılıyor ise muhtasar beyanname merkez vergi dairesine bildirilir.merkz muhtasar beyannamesine dahil edilebilir.benim de merkezin bulunduğu ilin dışında 3 ayrı ilde çalışan perseonele ait muhtasar beyennemelerini merkezden tek olarak veriyorum.

isuzun55