Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK işyeri tescilinde istenilen belgeler TARANARAK VERİLECEK

Müdavim Üye
    bende 1 adet dubleks mesken yapımı inşaat için dosya açtım büyün evrakları sistemdne yükledim nace kodu 412002 idi sgk dosya nos 2.4120.01.01 ile başlıyor bu doğru mu acaba tehlike sınıfı 1 prim 2 doğru mudur acaba ?

Müdavim Üye
    Alıntı cumali_yldrm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşaat faaliyet alanında Yapı ruhsatına istinaden Belediyeler Sgk tescilini yapıyor ve sgk kurumuna bildiriyor.Bazı Belediyelerde tescili yapmıyor. O yüzden yapı ruhsatı alınmış buna istinaden işyeri bildirgesi tescili için bu bildirimi yapmadan önce ada parsel üzerine tescilinin yapılıp yapılmadığını sorgulaması gerekir.Bu tür durumlarda yine kuruma gidip gerekli evrakları verilmesi yerinde olacaktır.
    Cumali Bey bu ne zamandan beri böyle acaba ? ada pafta parsel için dosya sorgulamasını nerden yapabiliriz teşekkürler.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Nevşehir
    Ben de Ekim ayı sonunda işyeri tescili için başvuru yaptım ama evrak tarama yüklemesini yapamadım hata veriyordu,
    elden gönderdim. Şimdi durum nedir bilmiyorum.
    Hasip ŞENGÜL

Kıdemli Üye
    Yeni tescil şirketlerde, sigortalı çalıştırılmayacağı bildirilse de, ticaret odası tarafından işyeri sicil no. atanıyormuş. Sonraki bir tarihte siz sigortalı çalıştırmak isteyince, elden gidip tüm açılış evraklarını vermek zorundaymışsınız. Online başvuru veya evrak yükleme olmuyormuş, çift işyeri sicil no. sorunu çıkıyormuş. İstanbul GOP sigorta böyle bir şeyden bahsetti. Saçmalıktan başka bir şey değil.

Müdavim Üye
    Alıntı civciv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni tescil şirketlerde, sigortalı çalıştırılmayacağı bildirilse de, ticaret odası tarafından işyeri sicil no. atanıyormuş. Sonraki bir tarihte siz sigortalı çalıştırmak isteyince, elden gidip tüm açılış evraklarını vermek zorundaymışsınız. Online başvuru veya evrak yükleme olmuyormuş, çift işyeri sicil no. sorunu çıkıyormuş. İstanbul GOP sigorta böyle bir şeyden bahsetti. Saçmalıktan başka bir şey değil.
    dediğiniz doğru şirketler kurulurken artık sgk da iş yeri numarası oluşturuluyor

işçi çalışmaya başladığınız zaman şifre evrakları ile müracaat ediyorsunuz

ankarada başımıza geldi
    CNPL

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    10/3/2018 tarihli ve 30356 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7099 sayılı Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 18 inci ve 19uncu maddesi ile 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun 11 inci
    maddesinin üçüncü fıkrasının ikinci cümlesi; “Şirket kuruluşunun ticaret sicil müdürlüklerine bildirilmesi halinde yapılan bu bildirim Kuruma yapılmış sayılır ve ilgililerce ayrıca işyeri bildirgesi düzenlenmez.†şeklinde değiştirilmiştir.

detaylı bilgiler şu genelgede mevcuttur
    T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü

Sayı :24010506-010.06-E. 1654785

Tarih: 16/03/2018

Konu : Otomatik İşyeri Tescili

GENELGE

2018-11