Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ssk müfettişliği defterı zamanında teslım etmeme cezası hakknda

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir

Exclamation Ssk müfettişliği defterı zamanında teslım etmeme cezası hakknda

üstadlar merhaba

ssk dan muhasebe buromuzun 2015-2016 defterlerını n ıncelemeye aldılar. Bende yogunluktan 15 gun ıcınde defterlerı goturmeyı unutmusum. Ve 20.gun göturdum ve 6 + assgarı ucret yanı 21.000tl ceza yazacagını söyledı denetmen. Meslekı sorumluluk sıgortamızda bunu karsılamıyormuş.... Bu cezaya dava acsak birsey yapabılırmıyız... Başına boyle birsey gelen varmı...bu arada denetmene ne kdr yalvardıysamda sure uzatımı yapmadı. Cunku 15 gunu gecmişsınız dedi... Yardımlarınız ıcın tşk ederım.

Saygılar

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    sayın BETÜŞ,

ceza tutarı doğru (6 x 3.577,50= 21.465)

15 gün için de süre uzatımı talep etseydiniz, sebebinize göre insiyatif kullanıp uzatabilirdi.

Dava açarsanız, kaybetme ihtimaliniz çok yüksek. (dava aşamasında af veya yapılandırma gelirse ceza tutarında %50 indirim olur.)

Mesleki sorumluluk sigortanız karşılıyorsa ödetin. (Ama sonraki yıl prim tutarı çok yüksek çıkar diye biliyorum)

Geçmiş olsun.

İyi tarafından bakın, birde mükellef olsaydı, onla uğraşacaktınız.

(Not: Bilanço İPC : 12 x 3.577,50 = 42.930 )

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı BETÜŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstadlar merhaba

ssk dan muhasebe buromuzun 2015-2016 defterlerını n ıncelemeye aldılar. Bende yogunluktan 15 gun ıcınde defterlerı goturmeyı unutmusum. Ve 20.gun göturdum ve 6 + assgarı ucret yanı 21.000tl ceza yazacagını söyledı denetmen. Meslekı sorumluluk sıgortamızda bunu karsılamıyormuş.... Bu cezaya dava acsak birsey yapabılırmıyız... Başına boyle birsey gelen varmı...bu arada denetmene ne kdr yalvardıysamda sure uzatımı yapmadı. Cunku 15 gunu gecmişsınız dedi... Yardımlarınız ıcın tşk ederım.

Saygılar
    Müfettiş anlaşılan insanlığını unutmuş, üst makama müdüre durumu izah edip, şansınızı deneseniz. Sonuçta defterler teslim edilmiş.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    İnsiyatif alıp geriye dönük evrak kayıttan numara alırlar aslında ama o nu yapacak g...t kalmamış kurumlarda memura bir kaç parça evrakı verecen diye yazdıkları cezaya bak.Usulen evrak teslimi yapanlar için pişmanlık gibi bir beyan olmalı cezası olsa dahi bu kadar olmamalı.Bu SGK toplumun başına bela olmuş en kötü kurumdur...Müfettiş yardımcısı ise başmüfettişle görüşün ya da özel bir hastaneden o tarihi kapsayacak bir rapor yazdırın kendinize bir sebep bulup tekrar görüşün...Yani illahi bir çözüm bulmanız gerekir.Allah yardımcınız olsun.
    Hüküm yalnız ALLAH'ındır...

Üye
    inceleme sebebi nedir? rastgele bir inceleme mi yoksa şikayet nedeniylemi ?

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı safakuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müfettiş anlaşılan insanlığını unutmuş, üst makama müdüre durumu izah edip, şansınızı deneseniz. Sonuçta defterler teslim edilmiş.
    gercekten oyle .üst makamla gorusmek ıstedım ama o an şansıma kımse yoktu raporluymuş... 1 saat kadına dil döktum

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    hamile bayanı ofiste işte almışız. diye... hamile biri çalışamaz diye bir kural mı var... ki kadının kocasının işyeri vardı ordada gosterırdı kendıni... muhasebe bitirmiş muhasebe öğrenip kocasının işleriyle ilgilenicekti.... dogumdan sonrada 1 yıl calıştı... ordan birsey çıkmazda olan malisef işte bana oldu....

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı cumali_yldrm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsiyatif alıp geriye dönük evrak kayıttan numara alırlar aslında ama o nu yapacak g...t kalmamış kurumlarda memura bir kaç parça evrakı verecen diye yazdıkları cezaya bak.Usulen evrak teslimi yapanlar için pişmanlık gibi bir beyan olmalı cezası olsa dahi bu kadar olmamalı.Bu SGK toplumun başına bela olmuş en kötü kurumdur...Müfettiş yardımcısı ise başmüfettişle görüşün ya da özel bir hastaneden o tarihi kapsayacak bir rapor yazdırın kendinize bir sebep bulup tekrar görüşün...Yani illahi bir çözüm bulmanız gerekir.Allah yardımcınız olsun.
    erkek memur olsaydı cesaret ederdı kesın. kadın memurlar benım görüşüm korkan tipler...bende gerıye donuk evrak kayıt alabılrsınız demiştim. sanki ona yolsuzluk yap dermişim gibi beni azarladı...özel hastaneden rapor alsak işe yararmı ki ....

Müdavim Üye
    Alıntı BETÜŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erkek memur olsaydı cesaret ederdı kesın. kadın memurlar benım görüşüm korkan tipler...bende gerıye donuk evrak kayıt alabılrsınız demiştim. sanki ona yolsuzluk yap dermişim gibi beni azarladı...özel hastaneden rapor alsak işe yararmı ki ....
    Sonuçta bu da bir yol sana başka bir çözüm sunmuyorlar...
    Vergi mükellefi, vergi sorumlusu veya ceza muhatabı çeşitli nedenlerle (salgın hastalık, karantina, genel grev, lokavt, mecburi askerlik, yurtiçine girememe vb.) vergisel ödevlerini yapamıyor veya haklarını kullanamıyor ise, burada VUK 13/3 kapsamında bir mecburi gaygubet durumu söz konusudur...Yani illahi bir yerden bir şeylere adamları razı getirmek mi lazım.
    Hüküm yalnız ALLAH'ındır...

Müdavim Üye
    mesleki sorumluluk sözleşmesi hangi firma kullanıyorsunuz?