Sayfa 9 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu
Toplam 115 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gerçek faydalanıcı bilgi formu(CEZALAR)

Müdavim Üye
    Gerçekten yorumları okurken üzülüyorum. Bu cezaları yazmasının 2 amacı vardır.
    1- Muhasebecilere iş yükü ve ağır cezalar çıkararak siyasete atılmalarını engellemek. Çünkü orada bulunan tüm milletvekillerinden daha akıllı bilgili ülkenin sorunlarını bilen tek meslek mensubudur. Kimse eline su dökemez.
    2- Muhasebecilerin üretip bilgi, birikim, ilim, fen vb alanlarda ülkeyi ileriye getirmesini önlemek. Bu Avrupa Uyum yasaları ile birlikte dikte ediliyor. Maalesef bu işlerin başında olanlar bunu bilemiyor. Bilseler bu kadar ağır cezalar yapmazlar.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Konya
    ceza ihbarnamesi geleli 29 gün oldu. cezaların iptali için Hiç bir gelişme yok gibi. Dilekçe yazıp cezayı 1250 TL. ye düştüler. Anlaşılan cezayı ödeyecek gibiyiz.
    MUHSİN Fani dünya hesapları AHİRET Hesabımızı Unutturmasın

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    ille de bi aptalca iş olmak zorunda mı. bi saçmalık oluyor hep.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten yorumları okurken üzülüyorum. Bu cezaları yazmasının 2 amacı vardır.
    1- Muhasebecilere iş yükü ve ağır cezalar çıkararak siyasete atılmalarını engellemek. Çünkü orada bulunan tüm milletvekillerinden daha akıllı bilgili ülkenin sorunlarını bilen tek meslek mensubudur. Kimse eline su dökemez.
    2- Muhasebecilerin üretip bilgi, birikim, ilim, fen vb alanlarda ülkeyi ileriye getirmesini önlemek. Bu Avrupa Uyum yasaları ile birlikte dikte ediliyor. Maalesef bu işlerin başında olanlar bunu bilemiyor. Bilseler bu kadar ağır cezalar yapmazlar.
    ne alaka arkadaş ya nefretiniz gözünüzü köreltmiş 5-10 binlira cezayla siyasete atılmamı engellenir
    ha cezaları mı savunuyorum bu cezaları çıkaranlar mezarında ters dönsün okdar da beddua ederim
    ama sırf baştakini sevmiyorsunuz diye saçmalamayın !

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    serbest meslek makbuzu kağıt ortamında düzenlenirse 380 tl olarak belge başına düzenleniyor aynı ayda çok sayıda düzenlenirse aylık tutarın %10 gibi bir uygulama varmı? vergi dairesinden memur böyle uygulanabileceğini söyledi mümkünmü?

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Alıntı yıl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serbest meslek makbuzu kağıt ortamında düzenlenirse 380 tl olarak belge başına düzenleniyor aynı ayda çok sayıda düzenlenirse aylık tutarın %10 gibi bir uygulama varmı? vergi dairesinden memur böyle uygulanabileceğini söyledi mümkünmü?
    Aylık - günlük diye bir ayrım yoktur.

Her bir belge için ilgili tutarın %10'u kadar 1. derece özel usulsüzlük cezası kesilir.

Ancak her halükarda her bir belge için kesilecek ceza 380 TL'den az olamaz.
    SMMM Zafer ONGUN

Kıdemli Üye
    Alıntı Omerr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müşterim olan 4 ortaklı ve % 25 hisseli şirkete bildirimi yapılmadığı gerekçesi ile ceza kesildi, teknik olarak bildirimi yapamadık. Bu durumlar olan arkadaşlar varmıdır ?
    Ş
    Şirket adi ortaklık mı? Bende yarı yarıya iki ortaklı adi şirket var. Ortakların kıl kadar birinin ötekine önceliği veya imtiyazı yok. Müdür yok, ikisi dde imzaya yetkili. İşçi çalıştırmıyor bizzat kendileri tezgahta bir market. Biz vermedik. Tebliği defalarca okudum. Adi ortaklıkta en yüksek hisseli ortak için verilir dışında bir kriter yok. Eeşitlik halinde idari vs.bir üstünlük kriterine uymayan şirketler ne yapacak tebliğde belirtilmesi unutulmuş. Bugüne kadar bir ceza gelmiş değil. Gelirse ben ortakları mahkemeye yönlendireceğim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Ağustos ta doldurmuştuk, şimdi 3 dönem geçici vergide tekrardan mı dolduracağız? Yoksa

529 Sıra No.lu VUK Genel Tebliği kapsamında daha önce verdiğim bildirim/beyannamede yer alan bilgiler geçerlidir.***

kutucuğu işaretlemek yeterlimidir?
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı talikat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ş
    şirket adi ortaklık mı? Bende yarı yarıya iki ortaklı adi şirket var. Ortakların kıl kadar birinin ötekine önceliği veya imtiyazı yok. Müdür yok, ikisi dde imzaya yetkili. Işçi çalıştırmıyor bizzat kendileri tezgahta bir market. Biz vermedik. Tebliği defalarca okudum. Adi ortaklıkta en yüksek hisseli ortak için verilir dışında bir kriter yok. Eeşitlik halinde idari vs.bir üstünlük kriterine uymayan şirketler ne yapacak tebliğde belirtilmesi unutulmuş. Bugüne kadar bir ceza gelmiş değil. Gelirse ben ortakları mahkemeye yönlendireceğim.
    ayne dertten muzdaribiz bizede ceza gelmedi %50 %50 ortaklık var bende vermedim

Kıdemli Üye
    Alıntı zaferongun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım kastettiğiniz kişi ben miyim tam olarak anlamadım ama ben moderatör değilim. Yazdığım şeylerin tek amacı, meslektaşlarıma zarar gelmesin diye bildiklerimi paylaşmaktır. Hepsi bu.

Yazınızda, eşit hisseli adi ortaklıkta gerçek faydalanıcı kimdir bulamadım demişsiniz. Benim şahsi fikrim, tebliğde buna cevap verildiği yönündedir.

MADDE 2 – (1) Bu Tebliğ uygulamasında;
    a) Gerçek faydalanıcı: Tüzel kişi veya tüzel kişiliği olmayan teşekkülleri nihai olarak kontrolünde bulunduran ya da bunlar üzerinde nihai nüfuz sahibi olan gerçek kişi veya kişileri,
    ifade eder.

Bu maddeye istinaden 50-50 adi ortaklıkta her iki ortağın da bildirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Tabi ki temennim sizin haklı çıkmanız ve zarar görmemenizdir.

Saygılar.
    Sitedeki reklam bombardımanından cevabınızı görmemişim o yüzdden geçikmeli yazayım. Cevap için teşekkürler. Kastım sizdiniz. Gösterdiğiniz tebliğden gerekçe genel bir tanımdan ibarettir. Bizim durumumuzu aydınlatmıyor. Siz bu tanıma dayanarak her şirket ne edecek edecek sonucu çıkarmış oluyorsunuz. Ben adi şirketlere bir imtiyaz tanındığını söylemiyorum. uzun detay verdim. Tebliğ bizim durumumuzdaki şirketleri kaale almamış, daha doğrusu alamamış o yüzden getirdiği kriterler eksik. İki ortak için vermiş olsaydık yanlış bildirimden cezayı davet etmiş oluruz diye düşündük. Vermeyince hiç değilse EKSİKLİK iddiasını öne sürme hakkımızı korumuş oluyoruz. Uzatmayayım benim baştaki görüşüm değişmedi. İlginize tekrar teşekkürler.