Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gib portal ve kep itiraz

Kıdemli Üye

Gib portal ve kep itiraz

Arkadaşlar selam,
    gib portal üzerinden faturaya mali mühür ile itiraz etmek istiyoruz. itiraz talebi oluşturduktan sonra itiraz yöntemi soruyor ve bir kaç faturada ben bunu kep itiraz olarak işaretleyip gönderdim. Gibden itiraz talebi oluştururken itiraz talebini bu şekilde seçip gönderebilmek için önceden kep itirazı yapmış olmak zorunda mıyız?

Kıdemli Üye
    Alıntı stajyer87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,
    gib portal üzerinden faturaya mali mühür ile itiraz etmek istiyoruz. itiraz talebi oluşturduktan sonra itiraz yöntemi soruyor ve bir kaç faturada ben bunu kep itiraz olarak işaretleyip gönderdim. Gibden itiraz talebi oluştururken itiraz talebini bu şekilde seçip gönderebilmek için önceden kep itirazı yapmış olmak zorunda mıyız?
    GİB Portal muhtelemel itiraz yöntemini faturanın xml kodları içine ekliyor. Olası bir inceleme de hangi yöntemle itiraz edilmişse onla ilgili belge istiyor olacaktır.
    Kep ile itiraz edip o yöntemi seçip sanırım kep mail numarası vs ekleniyordur.
    hayat kısa, kuşlar uçuyor...

Kıdemli Üye
    Üstadım cevap için teşekkür ederim. Ben de sizin gibi düşündüm. peki bu şekilde itiraz ettiklerimde olası bir sıkıntı doğar mı?

Kıdemli Üye
    Alıntı stajyer87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım cevap için teşekkür ederim. Ben de sizin gibi düşündüm. peki bu şekilde itiraz ettiklerimde olası bir sıkıntı doğar mı?
    Açıkcası vergi müfettişleri ceza uygulamak istediklerinde bunu her türlü yapabiliyorlar.
    Bizler SMMM camiası olarak,
    Prosedürü yerine getirmek ve iyi niyetli olduğumuza ikna etmekle uğraşmaktayız.
    hayat kısa, kuşlar uçuyor...