Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: e fatura hk

Üye

e fatura hk

iyi günler meslektaşlarım. yeni eczane açılışı yapacağım. e faturaya geçişi ne zamana kadar yapılması gerekiyor. cevabınız için teşekkürler

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sgk ile anlaşma yapmadan önce geçin veya sgk'ya ilk faturayı kesmeden önce geçilmesi gerekiyor.
    AYDINLIĞI HAK EDENLER KARANLIKDA YÜRÜYENLERDİR

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    ................................

Üye
    Merhabalar bir firmamız 2021 yılında 9.ay sonu itibari ile ciro rakamı 5 milyonu aştı e fatura ve e defter zorunluluğu ne zaman başlar

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Alıntı KADİRUCAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bir firmamız 2021 yılında 9.ay sonu itibari ile ciro rakamı 5 milyonu aştı e fatura ve e defter zorunluluğu ne zaman başlar
    01Temmuz 2022 de e fatura - 01.01.2023 de e defter zorunlu.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Alıntı hocaoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler meslektaşlarım. yeni eczane açılışı yapacağım. e faturaya geçişi ne zamana kadar yapılması gerekiyor. cevabınız için teşekkürler
    TEBLİĞ

Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı)’ndan:

VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ (SIRA NO: 509)’NDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ (SIRA NO: 526)

MADDE 1 – 19/10/2019 tarihli ve 30923 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 509)’nin “IV.1.4. e-Fatura Uygulamasına Geçiş Zorunluluğu†başlıklı bölümünün (a) fıkrasına aşağıdaki bent eklenmiştir.

“6. Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşme imzalayan sağlık hizmeti sunucuları ile medikal malzeme ve ilaç/etken madde temin eden tüm mükellefler (hastane, tıp merkezleri, dal merkezleri, diyaliz merkezleri, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı diğer özelleşmiş tedavi merkezleri, tanı, tetkik ve görüntüleme merkezleri, laboratuvarlar, eczaneler, tıbbi cihaz ve malzeme tedarikçileri, optisyenlik müesseseleri, işitme merkezi, kaplıcalar, beşeri tıbbi ürün/ürün sunan ve/veya üreten özel hukuk tüzel kişileri ve bunların tüzel kişiliği olmayan şubeleri, ecza depoları vb.).â€

MADDE 2 – Aynı Tebliğin “IV.1.5. e-Fatura Uygulamasına Geçiş Süresi†başlıklı bölümünün birinci fıkrasına aşağıdaki (d) bendi eklenmiştir.

“d) Bu Tebliğin “IV.1.4†numaralı bölümünün (a) fıkrasının (6) numaralı bendinde sayılanlar 1/7/2021 tarihinden itibaren, bu tarihten sonra Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşme imzalayanlar ise söz konusu Kuruma fatura düzenlemeye başlamadan önce e-Fatura uygulamasına geçmek zorundadır.â€
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!