Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MuhSgk Onay Bekliyor

Kıdemli Üye
    Sabah 07:30 da ekranın başından kalkıp yatabildim. 10:30 gibi telefon çaldı. tabi ki arayan canım mükellefim. kep almış, e-imza da verdiler dedi. uyku sersemliği ile hepsi lazım dedim. ptt ye verdi veriştirdi. rahatladı. 3 saatlik uyku ile bilgisayarın başına geçtik. garipsemiyorum artık. mükellefleri alıştırmak lazım. artık gece çalışıyoruz. mümkünse öğleden sonra arayın diye

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı gunduze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah 07:30 da ekranın başından kalkıp yatabildim. 10:30 gibi telefon çaldı. tabi ki arayan canım mükellefim. kep almış, e-imza da verdiler dedi. uyku sersemliği ile hepsi lazım dedim. ptt ye verdi veriştirdi. rahatladı. 3 saatlik uyku ile bilgisayarın başına geçtik. garipsemiyorum artık. mükellefleri alıştırmak lazım. artık gece çalışıyoruz. mümkünse öğleden sonra arayın diye
    ciddimisiniz ?
    27 yıldır mali müşavirlik bürosundayım sadece enflayon düzeltmesi olduğu dönemde 22 de çıktım onun harici maximum 20:00 falan çıkmışımdır oda 10 parmağı geçmez hafta sonu da 10 kereyi geçmez işe gittiğim

ya sizin müşteriler gerçekten çok fazla (ki ozaman şlikayet etmeyin ) ya işleri çok ama çok ağır

ben bilemiyorum belki bizim müşterilerin işi hafif ithalat ihracat 3-5 kişi var onun dışında çok ağır firmamız yok belki ondan dır. (şöyle diyeyim en babasıyla 2 gün uğraşıyoruz)

o yüzden Allah yardımcınız oldun diyorum

Kıdemli Üye
    Alıntı fa77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ciddimisiniz ?
    27 yıldır mali müşavirlik bürosundayım sadece enflayon düzeltmesi olduğu dönemde 22 de çıktım onun harici maximum 20:00 falan çıkmışımdır oda 10 parmağı geçmez hafta sonu da 10 kereyi geçmez işe gittiğim

ya sizin müşteriler gerçekten çok fazla (ki ozaman şlikayet etmeyin ) ya işleri çok ama çok ağır

ben bilemiyorum belki bizim müşterilerin işi hafif ithalat ihracat 3-5 kişi var onun dışında çok ağır firmamız yok belki ondan dır. (şöyle diyeyim en babasıyla 2 gün uğraşıyoruz)

o yüzden Allah yardımcınız oldun diyorum

Araya bayram ve izinler girince biraz geç kaldık. bu ay mükelleflere de ulaşmak da zor oldu. 4-5 gündür de sistem çalışmıyor. özellikle dbs nin çalışmaması çok etkliyor.
    dbs çalışmadığında lucadan aktarım olmuyor. evraklar girilmiş boş boş bekliyorsunuz. sistem gece çalıştığı için sabahlayıp son güne bırakamayım dedim. Kalanlar var. onlarıda bu akşam hallederim.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı gunduze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araya bayram ve izinler girince biraz geç kaldık. bu ay mükelleflere de ulaşmak da zor oldu. 4-5 gündür de sistem çalışmıyor. özellikle dbs nin çalışmaması çok etkliyor.
    dbs çalışmadığında lucadan aktarım olmuyor. evraklar girilmiş boş boş bekliyorsunuz. sistem gece çalıştığı için sabahlayıp son güne bırakamayım dedim. Kalanlar var. onlarıda bu akşam hallederim.
    kolaylıklar dilerim luca büyük avantaj evden müdehale çok iyi bir nimet oldu

Üye
    muh sgk nın muhtasarı onaylandı sgk kısmı onay bekliyor yazıyor ne yapmam lazım acaba

Kıdemli Üye
    Alıntı fa77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolaylıklar dilerim luca büyük avantaj evden müdehale çok iyi bir nimet oldu
    Teşekkürler.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Çıldırmaya az kaldı. Sırayla başıma geleni anlatayım;

1 - Firma muhsgk beyannamesi gönderildi. Normal bildirgede bir personelin soy ismi hatalı olduğu için (evlenmiş) tahakkuka hata verdi.
    2 - Beyannameyi iptal edip düzeltip yeniden yükleyelim dedik. İptal etmeye izin vermedi sistem.
    3 - Gelir idaresi ile konuşuldu ve ilk beyanname onaylandı. Düzeltme beyannamesi ile onaylanamayan sgk bildirgesi gönderildi.
    4 - Onaylanan ilk beyanname ekinde sgdp bildirgesi onaylanmadı
    5 - Gönderilen düzeltme muhsgk beyannamesi akşam ancak onaylanabildi. SGK tahakkuk fişi de onaylandı ve tahakkuk fişleri alındı.
    6 - SGDP Bildirgesini gönderebilmek için sisteme tekrar muhsgk yükledik. Bu sefer de onayda bekleyen iki beyannameniz var hatası verdi. Birini iptal edip öyle onaylayın dedi.
    7 - Yaptığımız kontrolde 5. maddedeki onayladığımız beyanname onay bekliyor olarak görünüyordu. Ama içine tıklandığında beyanname ve sgk tahakkuku onaylı görünüyor.
    8 - Şuan son paket ile sgdp tahakkukunu göndermeye çalışıyoruz ancak "özel onay" ile düzeltme yaptığımızda "önceden gönderilen beyanname olmadığından düzeltme veremezsin diyor." Normal onay yapmaya çalıştığımda da önceden tahakkuk kesilmiş diyor.

Sonuç olarak ;
    Muhtasar tahakkuku elimde, Normal Aphb onaylandı tahakkuk fişi elimde, Emeklilere ait aphb onaylanamadı !

Güler misin ağlar mısın ?

Yeni Üye
    Alıntı Hüseyin Büyüköz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çıldırmaya az kaldı. Sırayla başıma geleni anlatayım;

1 - Firma muhsgk beyannamesi gönderildi. Normal bildirgede bir personelin soy ismi hatalı olduğu için (evlenmiş) tahakkuka hata verdi.
    2 - Beyannameyi iptal edip düzeltip yeniden yükleyelim dedik. İptal etmeye izin vermedi sistem.
    3 - Gelir idaresi ile konuşuldu ve ilk beyanname onaylandı. Düzeltme beyannamesi ile onaylanamayan sgk bildirgesi gönderildi.
    4 - Onaylanan ilk beyanname ekinde sgdp bildirgesi onaylanmadı
    5 - Gönderilen düzeltme muhsgk beyannamesi akşam ancak onaylanabildi. SGK tahakkuk fişi de onaylandı ve tahakkuk fişleri alındı.
    6 - SGDP Bildirgesini gönderebilmek için sisteme tekrar muhsgk yükledik. Bu sefer de onayda bekleyen iki beyannameniz var hatası verdi. Birini iptal edip öyle onaylayın dedi.
    7 - Yaptığımız kontrolde 5. maddedeki onayladığımız beyanname onay bekliyor olarak görünüyordu. Ama içine tıklandığında beyanname ve sgk tahakkuku onaylı görünüyor.
    8 - Şuan son paket ile sgdp tahakkukunu göndermeye çalışıyoruz ancak "özel onay" ile düzeltme yaptığımızda "önceden gönderilen beyanname olmadığından düzeltme veremezsin diyor." Normal onay yapmaya çalıştığımda da önceden tahakkuk kesilmiş diyor.

Sonuç olarak ;
    Muhtasar tahakkuku elimde, Normal Aphb onaylandı tahakkuk fişi elimde, Emeklilere ait aphb onaylanamadı !

Güler misin ağlar mısın ?
    Üstadım bir gelişme var mı bu konuda acaba? Ben de dün bir muhsgk onayladım, muhtasar tahakkukum çıktı ancak sgk tahakkuklarını alamıyorum. Düzeltme beyannamesi vermeye çalıştığımda ise sistem kabul etmiyor.

Ebeyannamede yeşil oka basıyorum paket onay isteği göndermek için "Bildirgeleriniz için onay talebiniz SGK tarafından işleme alınamamıştır, hata bulunmaktadır." yazısı çıkıyor. Halbuki bir hata mesajı yok. SGK tahakkuklarımı nasıl alacağım bir yol bulamadım.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Üstad hala durumu aynı. Aşırı karışık ve saçma bir durum oldu. Gelir idaresi başkan yardımcısı kalem müdürü ile görüşüyorum. Size de tavsiye ederim ancak henüz bir sonuç alamadım. onay yapamazsak iki personelden ceza yeriz sanırım.

Yeni Üye
    Başka bir muhsgk yı onayladım ve bütün tahakkukları sıkıntısızca alabildim. 189 u arıyorum bizle alakalı değil SGK ile görüşün diyorlar. Ne yapacağımızı şaşırdık valla, 101 personel var sgkda tahakkuk alamıyoruz.