Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MuhSgk Onay Bekliyor

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı gunduzmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vergide uzuycak akşam
    Üstadım vergi beyannamesi konusunda sorun yok. Ekindeki sgk tahakkukunda sorun yaşıyoruz. Uzamada (Muhsgk hariç diyor! ) Muhsgk ekindeki aphb de uzamamış olmuyor mu bu durumda?

4 gündür ayni şekilde bekliyor beyanname vergi kismi onaylandi tahakkuku yatti ama aphb kismi hala onay bekliyor olarak gözüküyor.yarin son gün acaba ne yapilmasi gerekiyor.teşekkürler

güncel.....

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı bozkurt8678 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 gündür ayni şekilde bekliyor beyanname vergi kismi onaylandi tahakkuku yatti ama aphb kismi hala onay bekliyor olarak gözüküyor.yarin son gün acaba ne yapilmasi gerekiyor.teşekkürler
    Düzeltme beyannamesi vereceksiniz. SGK bildirimleri sekmesindeki kutucuğu işaretlemeniz lazım öncesinde. Onaylamayı beklemeyin.

Müdavim Üye
    Konu açamadığımdan buraya yazıyorum

geçici vergiler ne olacak arkadaşlar yapsam şirketler form verecek şahısların formu sayfası daha açılmamış
    CNPL

Müdavim Üye
    Sorumluluk sizde olmadığı için.. beyanlarınızı gönderin.
    yıldızlar kadar uzak

Yeni Üye
    Merhaba stopaj-ssk bugün son gün değil mi ben mi yalniş biliyourm beyannameyi gönderemiyorum ssk bildirimlerinde yasal süresi dişinda seçeneğini işaretleyin diye hata veriyor

Alıntı Hüseyin Büyüköz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzeltme beyannamesi vereceksiniz. SGK bildirimleri sekmesindeki kutucuğu işaretlemeniz lazım öncesinde. Onaylamayı beklemeyin.
    düzeltme beyannamesi gönderdim.aphb verme tarihi bugüne uzadığı halde, beyannamede yasal süresi dışında ve tabii kanun no 00000 olarak onay bekliyor şekilde gözüktü. kss+dzt şekilde onayladım sgk kısmında (kutucuğuda işaretleyerek),vergi kısmında sadece damga vergisi kesti değişiklik olmadığı için,sgk kısmında beyannamenin alınmıştır ilgili sgk müdürlüğü tarafından işlem yaıplacaktır şeklinde yazdı.ilgili sgk müdürlüğüyle görüştüğümde bu şeklide beyanların olduğunu eğer sistemsel bir sorundan kaynaklanıyorsa ileride bize beyannameleri de ekleyerek dilekçeyle gerekli açıklama yapılırsa cezai işlemlerin kaldırılabileceğini/uygulanmayacağını bildirdiler.bakalım artık ne olur.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    muhsgk yi onaylanmayan arkadaşlar bence e beyana bir bakın tıklayınca bazen orada onaylanabiliyor.Normal şartlar bu kadar uzun bekletmez.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Muh SGK uzamadı ki. Sadece Aylık prim ve hizmet belgesini e bildirge v-2 den vermeye devam eden firmalar için uzatma oldu. SGK sı hala onay bekleyen müşteriler için geçmiş olsun, uzatma yapılmadı. Şu an sistemde bekleyen haliyle özel onay yapamazsınız. BDP den yasal süresinde verilme kısmını, yasal süresi dışında verilme olarak değiştireceksiniz, teşvik kanun numarasını da kanun numarası yoktur a çevirip özel onayla onaylayacaksınız.
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.