Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kçö veya nüd ten faydalanan çalışanı işten çıkarma

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ

Kçö veya nüd ten faydalanan çalışanı işten çıkarma

KÇÖ veya NÜD ten faydalanan çalışanı çıkış yaptığımızda her hangi bir yaptırımı varmıdır.

Normal faaliyetine geçtikleri için kçö faydalanan personele 7316/30 maddeye istinaden 2 aylık prim desteği çıkıyor.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Üye
    Merhaba arkadaşlar
    NÜD den yararlanan 3 personeli işveren (04) koddan çıkış yapabilir miyiz. Prim desteği çıkmadı kendilerine zatn.

Müdavim Üye
    Alıntı KADİRUCAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    NÜD den yararlanan 3 personeli işveren (04) koddan çıkış yapabilir miyiz. Prim desteği çıkmadı kendilerine zatn.
    NÜD ve işçi çıkarma yasağı 30 haziran tarihinde sona erdi.
    Çıkış işlemi yapabilirsiniz

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    nüd ve kçö alan birini her han gibi bir ayda teşvikten faydalandırmış iseniz....... teşvikten faydalandırdığınız aydan itibaren 9 ay boyunca (işyeri kapanması) dahil çıkış yapamazsınız(istifa benzeri hariç çıkışları yapamazsınız)..... geriye dönük ödenen bütün ödemeleri geriye alırlar...........AMAN DİKKAT.........

Kıdemli Üye
    Alıntı gunesim_555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nüd ve kçö alan birini her han gibi bir ayda teşvikten faydalandırmış iseniz....... teşvikten faydalandırdığınız aydan itibaren 9 ay boyunca (işyeri kapanması) dahil çıkış yapamazsınız(istifa benzeri hariç çıkışları yapamazsınız)..... geriye dönük ödenen bütün ödemeleri geriye alırlar...........AMAN DİKKAT.........
    Üstad açıklık getirebilir misiniz ? Hangi teşvikten faydalanmış olması gerek nüd veya kçö alan birinin işten çıkması için ?

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı blackmore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad açıklık getirebilir misiniz ? Hangi teşvikten faydalanmış olması gerek nüd veya kçö alan birinin işten çıkması için ?
    4 kod ile çıkaracaksanız hiçbir teşvikten yararlanmayacak sadece nüd ve kçö almalı aralarda kanun koyucu geri dönüş teşviği yardım teşviği vb. teşvikler verdi ya...... birisini aldı iseniz ve süresi dolduğunda 30/06/2021 den sonra İŞTEN ÇIKARMA yaptıysanız ....... teşvik ihlali olur........ çıkartığınız kişi adına 5510 hariç hiç bir teşvik kullanılmamalı....... daha detaylı nasıl anlatırım bilemiyorum......

Yeni Üye
    Alıntı gunesim_555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 kod ile çıkaracaksanız hiçbir teşvikten yararlanmayacak sadece nüd ve kçö almalı aralarda kanun koyucu geri dönüş teşviği yardım teşviği vb. teşvikler verdi ya...... birisini aldı iseniz ve süresi dolduğunda 30/06/2021 den sonra İŞTEN ÇIKARMA yaptıysanız ....... teşvik ihlali olur........ çıkartığınız kişi adına 5510 hariç hiç bir teşvik kullanılmamalı....... daha detaylı nasıl anlatırım bilemiyorum......
    Merhaba istihdama dönüş ve artı istihdam destekleri kapsamında işe alınan işçilerin 04 kodundan işten çıkartılması halinde prim desteklerinin işverenden geri alınacağı olarak biliyorum.