Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 37 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1 Temmuzdan itibaren BA BS tuzağına düşmeyin.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı fa77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bilmiyorum açıkçası hiç düzenlemedim
    ben 1 adet 16.000 diyecem 1 kağıt belge 5.000 üstü nasıl olura takıp sormazlar inşaallah
    Üstat e belgelerin çıkarılması sizce nasıl bu dönem, lucanın güncellemesi inanılmaz rahatlattı BA-BS leri
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    BA / BS Formunda ne kadara kadar olan kağıt faturalar bildirilecek acaba ? Sınırlama varmı ?
    İbrahim GÜLEN

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı safakuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstat e belgelerin çıkarılması sizce nasıl bu dönem, lucanın güncellemesi inanılmaz rahatlattı BA-BS leri
    lucada evrak no alanına dikkat edin 16 haneyi tam yazın e belgelerde ordan buluyor ba bs yi
    brüt kira olayına gelince mantığım zaten bankadan geçiyor para artık bildirmeme gerek yok diyor ama bilemedim görüş isteyecem herhalde

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı İBRAHİMGÜLEN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BA / BS Formunda ne kadara kadar olan kağıt faturalar bildirilecek acaba ? Sınırlama varmı ?
    şimdi diyelim 5000 TL ve üstü e fatura yada e arşiv aldınız 100 TL de kağıt kesti size aynı firma
    o ayki ba nız 1 adet 100 TL olacak

Yeni Üye
    şimdi diyelim 5000 TL ve üstü e fatura yada e arşiv aldınız 100 TL de kağıt kesti size aynı firma
    o ayki ba nız 1 adet 100 TL olacak
    Evet 1 Ft 100 TL şeklinde bildirimde bulunacaksınız

Müdavim Üye
    Alıntı İBRAHİMGÜLEN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sınırlandırma yok. Ben böyle anladım. 30.000 Tl'lik elektronik fatura kesildi. Diyelim ki, patavatsızın biri 4 adet x 0,25 tl'den toplam 1 tl poşeti elden kesti. Her iki tarafta 1 tl olarak bildirecek. Keşke buradaki sınırda 5.000 tl olsa idi.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    lucada evrak no alanına dikkat edin 16 haneyi tam yazın e belgelerde ordan buluyor ba bs yi
    brüt kira olayına gelince mantığım zaten bankadan geçiyor para artık bildirmeme gerek yok diyor ama bilemedim görüş isteyecem herhalde
    Üstat şimdiye kadar bildiriyordun, şimdi aldıgın bir e belge yok. Bence bildirmelisiniz, durduk yere ba-bs cezası ile karşılaşmayın

Buna göre, 268 seri numaralı Gelir Vergisi Genel Tebliği ile getirilen zorunluluk kapsamında tahsilat ve ödemelerin banka veya Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılması suretiyle tevsik edilmesi, bu zorunluluğu ortaya çıkaran işlemin mükellefler bakımından Vergi Usul Kanununda sayılan belgelerle tevsik zorunluluğunu ortadan kaldırmamaktadır. Diğer bir ifadeyle, banka veya Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen belgeler işlemi (hizmeti) değil buna ilişkin tahsilat ve ödemeyi tevsik etmekte, bu işleme ilişkin olarak borçlanılan tutarın ise kiraya verenin mükellef olması halinde düzenleyeceği fatura, mükellef olmaması halinde ise tarafınızca düzenlenecek gider pusulası ile tevsiki zorunlu bulunmaktadır.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.