Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1 Temmuzdan itibaren BA BS tuzağına düşmeyin.

Kıdemli Üye

1 Temmuzdan itibaren BA BS tuzağına düşmeyin.

-Elektronik belge olarak düzenlenen belgeler 2021 yılının Temmuz ayına ilişkin dönemden itibaren Form Ba ve Form Bs bildirimlerine dâhil edilmeyecektir.

-5.000 TL tutarındaki haddin belirlenmesinde, elektronik olarak ve kâğıt ortamında düzenlenen tüm belgeler birlikte değerlendirilecektir. Söz konusu haddin aşılması halinde sadece kâğıt ortamında düzenlenen belgeler bildirimlere dahil edilecektir.

İlk çıktığında sevinç çığlığı atan yöneticiler vardı... Şimdi tutarı aştımı diye kontrol yetmeyecek, içinde e-belge varsa birde onu temizleyeceğiz. Timurun filleri...

Yeni Üye
    Bir şekilde sorunsuz giden bir şeyi de bozmasalar olmaz dimi, illa kurcalanacak.

Müdavim Üye
    programlarımıza faturaları yazarken belge türü e fatura e arşiv fatura fatura irsaliyeli fatura şeklinde belge türü yazılmıyormu
    programlarımız bunu ayırt edecektir

Müdavim Üye
    inşallah bir düzenleme olur ayıkla pirincin taşını bir bu eksitti şu corona döneminde

Kıdemli Üye
    Programlarımız belge türüne göre düzenleme yapacaktır. Ancak yoğunluğumuzdan dolayı irsaliyeli fatura yerine e fatura/e arşiv yazarsanız geçmiş olsun. Ba Bs zamanı birde tek tek fatura türü kontrol işin içine girdi.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    zeten faturarı proğramlar cinsine göre kayıt ediyor ama istatiki olarak bir rapor çıkarabilirmi çıkarıyorsa ben şimdiye kadar hiç kullanmadım veya gms de yokmu diyerceğim diyemiyorum proğramı didik didik eden kullanıcılar belki yazar Hüseyin Kaya mu mesajı görürse ondan öğreniriz proğrama iyi derecede hakimdir ben ise lazım olduğu kadarını biliyorum kullanıyorum.Gerçi toptan mal satan tedarikçiler 5 den az da olsa e-arşiv faturaya alıştılar sadece tüketiciye hitap eden küçük firmalar kağıt kesiyor farklı faturası olanlarda ayırım yapacak bir menü eklenmesi gerekecek.Meslekte çok güncel olmak gerekiyor her halde böyle başka bir meslek yoktur hukuk bile bu kadar sık değişmiyor .Kolay gelsin.

Müdavim Üye
    e-arşiv fatura tutarlarının bilerek veya bilmeyerek bildirime dahil edilmesinin yaptırımı nedir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı KARDELENLER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e-arşiv fatura tutarlarının bilerek veya bilmeyerek bildirime dahil edilmesinin yaptırımı nedir.
    Düzeltme isterler, düzeltince de ceza keserler.
    SMMM Bora G.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Saçmalık hiç ufku azcık geniş olan bilir, zamanla yaptığımız tüm işlerin bitip herşeyi makinelerin yapacağını. Bu meslek her saniye ölmeye mahkum.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    -Merhaba Serdar bey, BA-BS mutabakatı için aramıştım.
    +Buyrun
    -Bizim firma Ebe Gümeci Ltd, sizin ki Hebele Hübele Ltd.
    +Hemen bakıyorum. 1 adet 105 TL
    -Mutabıkız, iyi çalışmalar

Ve Gelir İdaresi Başkanlığı muasır medeniyetler seviyesine ulaşır