Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lojistik firması için, çalışan olarak şirket kurma giderleri.

Yeni Üye

Lojistik firması için, çalışan olarak şirket kurma giderleri.

Merhaba arkadaşlar

ben 34 yaşındayim, bulunduğum şehirde lojistik firması hizmet vermeye başlayacakmış,
    motorsikletli kurye ile çalışacaklarmış ama şöyle, ben bir şirket kuracakmışım onlarda bana fatura kesecekmiş
    (tıpkı istanbuldaki kendi şirketi ile çalışan getir motorsikletli kuryeleri gibi),
    teslimat üzerinden para ödeyeceklermiş, aşağıya şartları ekliyorum,

lojistik hizmet vermeye başlayacağız
    Esnaf kurye modeli ile çalışıyoruz (vergi levhası)
    Saatlik garanti ücret 20 TL paket başı 1 TL Garanti ücret ve hediye çekleri tamamlayıcı sağlık sigortası yapıyoruz
    Full ekipman desteği veriyoruz
    Şirket motoru ve şirket yakıtı ile çalışıyorsunuz
    Şartlarımız
    Adli sicil kaydı olmamasi
    A1 A2 sınıfı ehliyet
    şimdi anladığım kadarıyla günde 10 saat motor üzerinde çalıştığımda, bana

21TL*10 = 210TL ve 1 ayda (6gün*4hafta)
    210TL * 6 * 4 = 5.040 TL

ödeyecekler, sevgili abilerim lütfen beni ayrıntılı, hesap edemediğim konularda bilgilendirin,

benim aklıma gelenler ve benim unuttuklarımı lütfen siz bana yazın,

ben eğer şirket kurar isem youtube da izlediğim kadarıyla bunun ciddi giderleri olacakmış yani bu işe girdiğimde kazancımın %40 ınına yakınını devletemi vereceğim?

lütfen bana bu rakamda 5.040tl sabit getiri ile 1 yıl çalıştığımda elimde giderlerle birlikde ne kalacağını yazarmısınız, şirket giderleri, sabit ödemeler,
    mesela bunun en az 1000tl sini kendi sigortama ödeyeceğimi biliyorum, başka neler ödeyeceğim, yani ay sonunda aslında kaç liraya çalışıyor olacağım?

ve işi bıraktığımda, bu şirketi kapattırmak bana ne kadara maal olacak, tüm devlet giderleri + muhasebe + benim unuttuklarım bilmediklerim.

bu şekilde çalıştığımda, her ne kadar kendi şirketimde çalışıyorda olsam, aslında benim elimden işten çıktığımda alacağım işçi tazminatlarıda almış oluyorlar,
    burada başka unuttuğum bu tarz noktalar varmıdır?

bu şekilde çalışmak mantıklımıdır, saygılarımla.
    Konu ercansanliturk tarafından (11.Haziran.2021 Saat 10:29 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    şahis işletme için ortalama 2500tl
    şirket kurmak istiyorsaniz külliyen zarar......

Yeni Üye
    sayın gunesim_555 zaman ayırıp bir değerlendirme yaptığınız için teşekkür ederim,

benim gibi bilgisi eksik olan ve foruma aramayla gelen arkadaşlar içinde yararlı ve bilgilendirici olması açıcısından,

yaptığınız değerlendirmeyi doneleri, düşünceyi açıklarsanız sevinirim, bende sizin kanaatinizdeyim, ancak neden böyle bir

iş ilanı verdiklerini anlamaya çalışıyorum, diğer türlü kim çalışacakdırki.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Patronlar kendi çıkarını düşünüyor.Kendi firman olursa fatura kesiyorsun bağkurunu ödüyorsun en az 1371 tl /ay defter tutuyorsun o da bir maliyet.Aynı düzen özel hastahane doktorlarında da var.Doktorlar işçi değilde s.meslek makbuzu kesiyorlar.Çalışansan yaptırım gücün yok maalesef.Kolay gelsin.

Bu Konu için Etiketler