Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hiç işlem olmayan yevmiye defteri kapanışı hk.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana

Hiç işlem olmayan yevmiye defteri kapanışı hk.

Merhaba 2020 yılı içerisinde bir ltd.şti. açtık hemen 1 ay sonra tasfiyesini yaptık hiçbir muhasebe kaydı yok ve işlem vs yapılmadı, bu defterin kapanış tasdiki olmaz diye düşünüyorum ama araştırma sonucu'da pek bir şey bulamadım. Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    en azından vergi ödemesi tahakkuku olur düşüncesiyle defter boş olmaz.......... devir borçları ve belli bir sermayesi vardır ve kapanış kaydına bu sermaye çıkar.............. hiç olmadı kdv kapanışı tahakkuku vardır her ay yapılan...... illaki olmalıdır...

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    banka hesabı bile açılmadı, sermaye ödemesi yapılmadı, vergi borç ödemeleri ortak bireysel olarak ödedi o yüzden hiç muhasebe kaydı yapmadım, tüm beyanları tamamen boş gitti o yüzden deftere durduk yere damga vergilerini işleyip sonra onlar için ortağı alacaklandırıp kendi kendime iş çıkarmayım diye düşündüm, kayıt yapmadım.

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı System32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    banka hesabı bile açılmadı, sermaye ödemesi yapılmadı, vergi borç ödemeleri ortak bireysel olarak ödedi o yüzden hiç muhasebe kaydı yapmadım, tüm beyanları tamamen boş gitti o yüzden deftere durduk yere damga vergilerini işleyip sonra onlar için ortağı alacaklandırıp kendi kendime iş çıkarmayım diye düşündüm, kayıt yapmadım.
    501............***
    500..............*** bu hesap ta mı yoktur

kira tahakkuku yada muhasebe makbuzu dahi işlenmedi mi?
    şirket merkezi vardır illaki? kira tahakkuku vardır illa.... kurum beyanı boş nasıl gitti sermaye kaydı bile olmalı en azından.....

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    Alıntı gunesim_555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    501............***
    500..............*** bu hesap ta mı yoktur

kira tahakkuku yada muhasebe makbuzu dahi işlenmedi mi?
    şirket merkezi vardır illaki? kira tahakkuku vardır illa.... kurum beyanı boş nasıl gitti sermaye kaydı bile olmalı en azından.....

sermaye taahhüdüyle yazdırıp kapanış yapayım ozaman teşekkürler.

Müdavim Üye
    geçen yıl vefat eden şahıs mükellefi kapanış tasdiki yapmasam olur mu?

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    sanki şirket nam olsun diye kurulmuş kurulurken faaliyet göstermeyeceği belli idi gibi bir intiba edindim mesajınızdan keşke şirket olmak için acele etmese şahıs olarak başlasa idi severse iş tutarsa şirket yapmak 2 günlük iştir.Bence ben olsam en azından açılış giderleri,açılış ve kapanış fişleri vardır yazar kapatırdım diye düşünüyorum.Sorumluluk mükellefte hiç bir şey de çıkmayabilir arayan soran yok bariz bir hatası yok kayıt dışı alım satımları yoksa zaten bakılmıyor.Masraf 104 tl artık bu masrafta sayın şirket ortağının akıl parası olsun.İnsanlar vergi vermemek için sürekli şirket olmak istiyorlar tabelası güzel olacak olduğundan farklı azemetli görünüyor diyenler var,bazılar da her şeyi gidere yazarsın Kumkapıda sofra kur onuda yazarsın diye aldatılıyor oysa yazılan gidere değil gider kabul edilmeyen ödemeler grubunda ama adam tav oluyor. Laf olsun diye kurulan firma proje için kurulan ama o iş alınamayınca kadük olan firmalar duyuyoruz tasfiyeside 1yıl sürer bu kararsız mükelleften tasviye halinde firma defterleri ve tasviye masraflarını da almak lazım bedava olmaz belki bir dahaki firma açılışında 2 defa düşünür diye yorumluyorum.Kolay gelsin.