Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 7326 sayılı yapılandırma kanunu

Alıntı Turgay Dülger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BDP 01.04.2021 yazmasına rağmen güncellemeyi indireyim dedim. hata alıyorum. Hata ektedir.
    bu hatayı uğraşırken çözdüm. C klasöründeki e beyanı silerek yeniden yükledim. düzeldi

KDV matrah artırımında mükellefim 12 ay boyunca tüm kdv beyanlarını verdi. Üç dönemde hesaplanan kdv doğmadı. Yıl içinde tüm dönemlere ait kdv beyannamelerini verenler için kdv arttırımına girdiğimde arttırım bildirimi yaptığım ekranda yukarıda tüm dönemlerde hesaplanan kdv bulunan mükellefler için ibaresi var. Hesaplanan kdv doğmayan 3 dönemden dolayı hangi tabloyu dolduracağım hakkında terettütde kaldım. bilgisi olan var mı

Yeni Üye
    Sistemde 12 ay kdv beyannamesi mevcut. Sadece 1 ayında hesaplanan kdv yok. Biz sadece yüzde 3 üzerinden kdv matrah arttırımı yapmak istiyoruz.
    Sadece 1 ayda hesaplanan kdv yok diye, gelir vergisi matrah arttırımı yaptırılıp, matrah üzerinden yüzde 18 kdv hesaplanmasımı gerekiyor.
    Kıyaslamada çok ciddi farklar çıkıyor. Bilgi verirseniz sevinirim.

Müdavim Üye
    SGK yapılandırma başvurusu için form bulabileceğim bir site var mı?
    Daha önce kapanan bir işyerine başvuru yapacağım için lazım.

Üye
    Alıntı Turgay Dülger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KDV matrah artırımında mükellefim 12 ay boyunca tüm kdv beyanlarını verdi. Üç dönemde hesaplanan kdv doğmadı. Yıl içinde tüm dönemlere ait kdv beyannamelerini verenler için kdv arttırımına girdiğimde arttırım bildirimi yaptığım ekranda yukarıda tüm dönemlerde hesaplanan kdv bulunan mükellefler için ibaresi var. Hesaplanan kdv doğmayan 3 dönemden dolayı hangi tabloyu dolduracağım hakkında terettütde kaldım. bilgisi olan var mı
    kurumlar vergisi matrahı üzerinden %18 beyan edeceksiniz ayrıca kurumlar vergisi matrah artırımı zorunlu.

Üye
    Alıntı smmm2601 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistemde 12 ay kdv beyannamesi mevcut. Sadece 1 ayında hesaplanan kdv yok. Biz sadece yüzde 3 üzerinden kdv matrah arttırımı yapmak istiyoruz.
    Sadece 1 ayda hesaplanan kdv yok diye, gelir vergisi matrah arttırımı yaptırılıp, matrah üzerinden yüzde 18 kdv hesaplanmasımı gerekiyor.
    Kıyaslamada çok ciddi farklar çıkıyor. Bilgi verirseniz sevinirim.
    aynen öyle. ancak kıyaslama yapmanız gerekiyor. yüksek olanını seçmek zorundasınız

Müdavim Üye
    Nereden
    BURSA
    7326 sk kasa affı için beyanname gönderebilen varmı acaba . giden beyannamelerde sistem hatası oldu diyor kontrol yapmıyor e beyanname sistemi.
    :)

Müdavim Üye
    0095 ücretler özel bina inşaatında çalışnalarn stopajı konusu nasıldı arkadaşlar. Mustasar beyanname de artık stopaj da hesaplanıyor sanırım.bilgisi olan varmı ?

Müdavim Üye

özel bina inşaatlarında çalışanlara ait stopaj

özel bina inşaatlarında çalışanlara ait stopaj nasıl bildirilecek arkadaşlar.
    ilk kez vergi dairesi 0095 kodu açtı ;bir değişiklik mi var?

Müdavim Üye
    Nereden
    BURSA
    Alıntı antalyalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özel bina inşaatlarında çalışanlara ait stopaj nasıl bildirilecek arkadaşlar.
    ilk kez vergi dairesi 0095 kodu açtı ;bir değişiklik mi var?
    Özel bina inşaatınızda çalıştırdığınız işçilerin, Gelir Vergisi Kanununun 64 üncü maddesine göre diğer ücret kapsamında vergilendirilmesi gerekmekte olup, bu işçilere yapılan ödemeler üzerinden herhangi bir tevkifat yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Diğer ücretli olarak çalıştırılan işçilerin, hizmetin ifa olunduğu takvim yılının ikinci ayında; takvim yılı içinde işe başlamış iseler işe başlama tarihinden itibaren bir ay içinde vergi karnelerini bağlı oldukları vergi dairelerine ibraz ederek vergilerini tarh ettirmeleri gerekmektedir.

Biz uygulamada bordoları stopajsız olarak yapıyoruz muhsgk yı stopajsız bir şekilde gönderiyoruz. Stopaj kısmı çalışan işçinin kendi beyanına tabi.
    :)