Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: e arşiv fatura

Müdavim Üye

e arşiv fatura

üstat;
    Mart ayı e-arşiv listesinde 2 adet fatura gözüküyordu. Şimdi kontrol ettiğimizde bu faturalar gözükmüyor. Bunların yerine 6 adet başka firmalara ait faturalar gözükmekte.
    Bunun bir zamanı var. Yani belir bir tarihten sonra mı kontrol etmek lazım ?
    Anlamadım ?
    Eğer böyle bişey varsa Ba da hata yapabiliriz.
    SMMM.AŞKIN BULDUK

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Fatura çıktıları elinizde yok mu?
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı bulduk79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstat;
    Mart ayı e-arşiv listesinde 2 adet fatura gözüküyordu. Şimdi kontrol ettiğimizde bu faturalar gözükmüyor. Bunların yerine 6 adet başka firmalara ait faturalar gözükmekte.
    Bunun bir zamanı var. Yani belir bir tarihten sonra mı kontrol etmek lazım ?
    Anlamadım ?
    Eğer böyle bişey varsa Ba da hata yapabiliriz.
    Nisan ayı faturalarını diyelim mayısın 3 de sorguluyorum 10 fatura çıkıyor. Geliyorum mayısın 10 da sorguladığımda 1 veya 2 fatura daha ilave olduğu oldu.
    Tabi her zaman her mükellefte olmadı ama bu şekilde denk gelmişti. Ama kesilen faturaların kaybolduğu hiç olmadı
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Faturaların geriye dönük düzenlendiginden dolayı farklılık çıkıyor.
    Örnegin siz 03/05/000 tarihinde sorgulama yaprtınız fakat mal/hizmet alınan firma müşterinize geriye dönük olarak 30/04/000 tarihli 7 günlük sürede veya daha ileri bir tarihte geriye dönük fatura düzenledigi için hatta e fatura mükelleflerinde 7 günlük onay süreci olan bazı faturalarda bu durum söz konusu olabiliyor.

Müdavim Üye
    metin üstat faturanın çıktısı yok elimizde, çoğu zaman e-arşiv listesinden kayıt giriyoruz.
    Bu ay böyle birşeyle karşılatık.İlk baktığımızda 2 adet fatura vardı. Kayıt ettik .Bugün tekrar bakalım dedik önceki iki fatura sistemde yok başka 6 adet fatura var.
    SMMM.AŞKIN BULDUK

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    e arşiv listesinden fatura girmek tehlikeli olabiliyor bazen.

Yukarıda açıkladıgım sebeplerden dolayı faturalar herhangi bir sebepten iptal itiraz vs vs gibi nedenlerden iptal olabilir.

O yüzden fatura çıktısı önemli özellikle e arşiv portalden kesilen faturalar...

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Üstat fatura olmadan nasıl gırıyorsunuz, 2 kdv var ıse kdvler tutmuyor. Faturasız işlem yaptıgınızda yarın mükellefler nasıl olsa halloluyor diye hiç fatura getirmeyecekler.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Benim yaptıgım uygulama arşiv sorgulama yaptıktan sonra mükellef ile irtibata geçip faturayı temin etmesi ve muhasebeye ulaştırmasıdır.

Müdavim Üye
    Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e arşiv listesinden fatura girmek tehlikeli olabiliyor bazen.

Yukarıda açıkladıgım sebeplerden dolayı faturalar herhangi bir sebepten iptal itiraz vs vs gibi nedenlerden iptal olabilir.

O yüzden fatura çıktısı önemli özellikle e arşiv portalden kesilen faturalar...
    kesinlikle haklısınz üstat ;
    Firma malı alıyor faturayı elden vermiyorlar, mail de zaten hak getire...mecbur sistemden her ay kontrol ediyoruz.İşlemesek kdv çıkacak ...
    SMMM.AŞKIN BULDUK

Müdavim Üye
    Alıntı safakuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstat fatura olmadan nasıl giriyorsunuz, 2 kdv var ıse kdv'ler tutmuyor. Faturasız işlem yaptıgınızda yarın mükellefler nasıl olsa halloluyor diye hiç fatura getirmeyecekler.
    tabi doğru söylüyorsunuz da olmuyor işte. E-arşiv olmadan önce yine bu kadar eksik olmuyordu. E-Arşiv olunca Malı satanlar elden vermiyorlar. Mail de nereye gittiği belli değil veya Mail gidiyor ama bize yönlendirmiyorlar.

Özellikle küçük işletmelerde ve Halden gelen faturalarda çok oluyor. Mesela Her ay Yemek sepeti faturasının peşine düşüyorum. Lokantacı mükellef,
    2 nolu kdv var diye peşine düşüyoruz.E arşivde tevkifat göstremiyor. Mecbur akşama kadar Yemek sepeti faturası arıyoruz. Rezillik yani..
    SMMM.AŞKIN BULDUK