Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhtasar yollarken 7316 sayılı kanun çıkmıyor

Müdavim Üye

Muhtasar yollarken 7316 sayılı kanun çıkmıyor

Nisan Ayı Muhsgklarını hazırlıyoruz ama yeme içme ve diğer kapsama giren sektörler için 7316 kodu çıkmıyor
    Bilgisi olan varmı

Müdavim Üye
    [QUOTE=coşkun34;802762]Nisan Ayı Muhsgklarını hazırlıyoruz ama yeme içme ve diğer kapsama giren sektörler için 7316 kodu çıkmıyor
    Bilgisi olan varmı[/QUOTE

e- beyandan - gerekli proğramlardam 01.04.2021 tarihli güncellemeyi tekrar yapınız.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Sayın coşkun34 rica etsem 7316 kanun no ile oluşturdugunuz muhsgk nın onaylanıp onaylanmadıgı ve hata mesajı verir ise mesajın ayrıntısını burada paylaşabilir misiniz?

Müdavim Üye
    Muhasebe programından yolladığım için programcıyı bekliyorum
    Onlarda gelir idaresini bekliyordu
    Eğer gelir idaresi eklediyse işlem tamam
    Şimdi tekrar programcıyla görüşeceğim
    İlginize Teşekkür Ederim

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Teşekkür ederim.

Sorun düzeldi..!! 56 kod ve kapsama giren diğer faaliyete ara veren firmaların 07316 kanun no sgk onayı başarılı.

Müdavim Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    Slm arkdaşlar.2021 03 iptal ek vermek istiyorum. 1 haftadır hata mesajı alıyorum. Bilgisi olan var mı acaba. Bu bildirge başka bir beyanname ekinde doldurulmuştur şeklinde hata çıkıyor.Yada direkt kuruma elden götürsem olur mu acaba.

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    İPTAL bildirge verdiginizde iptal olan belgenin kanun numarasında başka sigortalı yok ise yeni vereceginiz bildirge tipi EK değil ASIL olmalıdır.

Buna dikkat ederek beyannamenizi hazırlayınız. Birde 2021/03 dönemi oldugu için muhsgk beyannamesi özel onaydan gönderilecek bildiginiz gibi hatta kanuni süresinden sonra oldugu için ek bildirge degil 0000 kanun numarasız ASIL bildirge olacak ve bildirgede yasal süresinden sonra seçimi yapılmalıdır. Eger sorun başka bişey ise degerlendirelim. Kurum elden kabul etmez.

Müdavim Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İPTAL bildirge verdiginizde iptal olan belgenin kanun numarasında başka sigortalı yok ise yeni vereceginiz bildirge tipi EK değil ASIL olmalıdır.

Buna dikkat ederek beyannamenizi hazırlayınız. Birde 2021/03 dönemi oldugu için muhsgk beyannamesi özel onaydan gönderilecek bildiginiz gibi hatta kanuni süresinden sonra oldugu için ek bildirge degil 0000 kanun numarasız ASIL bildirge olacak ve bildirgede yasal süresinden sonra seçimi yapılmalıdır. Eger sorun başka bişey ise degerlendirelim. Kurum elden kabul etmez.
    Günaydınlar

Benim durum tam olarak şudur üstadım. 2021/03 - 15 çalışan var. hepside 0000 bildirilmiş.borcu var firmanın.bunlardan 2 kişi kçö lü olduğu halde 15 gözükmesi gerekirken ben 30 gün bildirmişim.
    Ben bu hatayı düzeltmek için iptal /ek vermem gerekiyor. Ve cezasız.İEkinde şkur yazısı vereceğim kuruma.Bu ek/itali yüklüyorum bdp yada kendi programımdan (gms.net) Kontrol başlatıyor ve hata sonucunu veriyor.

SGK Mesajı : Bu bilgilere sahip bildirge önceden başka bir beyanname ekinde oluşturulmuştur. MUHSGK (e-beyanname/defter beyan ) üzerinden iptal edilmeden belge gönderilemez. Eğer onaylamış olduğunuz aynı belgeye ait bir belgeyi tekrar göndermek istiyorsanız, söz konus

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Günaydın,

Evet dediginiz gibi 2 kişi için 30 gün 0000 kanundan İPTAL bildirgesi, Aynı kişiler için 15 Gün 0000 Kanundan EK bildirge verilecek.

Sorunu şu şekilde çözebiliriz, madem aynı anda algılayamıyor önce muhsgk 2 kişi için İPTAL verelim beyannameyi onaylayalım, daha sonra 2 kişi için muhsgk EK bildirge verelim tekrar onaylayalım. Yani 3. seferde işlemi tamamlamış olalım.

Ebeyannamede bu mükellef için onayda bekleyen beyanname varsa iptal edelim.