Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 30 nisan gekap süresinden sonra verme

Kıdemli Üye

30 nisan gekap süresinden sonra verme

Merhabalar,bir firmanın ilk üç ay GEKAP beyannamesini vermeyi unutmuşum.Firma demir cevherleri toptan ticareti yapmakta poşet satışı vs.yok.

ne olur ne olmaz diye boş beyan veriyordum fakat yoğunluktan ilk üç aylık dönemi unutmuşum.beyan vermeme cezası var mı biraz baktım cezalar çok yüksek.

kss sonra versem gerçekten o cezalar tebliğ edilir mi emin olamadım.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı denizsmmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,bir firmanın ilk üç ay gekap beyannamesini vermeyi unutmuşum.firma demir cevherleri toptan ticareti yapmakta poşet satışı vs.yok.

Ne olur ne olmaz diye boş beyan veriyordum fakat yoğunluktan ilk üç aylık dönemi unutmuşum.beyan vermeme cezası var mı biraz baktım cezalar çok yüksek.

Kss sonra versem gerçekten o cezalar tebliğ edilir mi emin olamadım.
    bence sakın verme geçirdiysen acayip acımasız cezası var 18 bin lira mı ne uygularlar mı bilinmez tabi ben olsam vermem isterlerse de boş diye vermedim derim mahkemelerle uğraşırsınız valla genede karar sizin şahsen ben vermezdim

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Genel amaçlı dilekçe verebilirisniz. Gekap beyanımızı vermemizi gerektiren beyanımız bulunmadıgından dolayı 31.12.2020 itibari ile sicil kaydının kapatılması diye.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Kıdemli Üye
    Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.ben de ceza rakamlarını görünce korktum vermeye.interaktif vergi dairesinden mi veriyoruz genel amaçlı dilekçeyi bir de geriye doğru tarih yazınca sıkıntı olmaz değil mi

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı denizsmmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim cevaplarınız için.ben de ceza rakamlarını görünce korktum vermeye.interaktif vergi dairesinden mi veriyoruz genel amaçlı dilekçeyi bir de geriye doğru tarih yazınca sıkıntı olmaz değil mi
    bence sıkıntı olmaz arkadaş mantıklı olanı demiş dilekçe verdimmi verdim dersiniz

Kıdemli Üye
    Allak bullak oldum ya firma nalburiye malz.de satıyor.bu durumda poşet kullanmasa dahi beyan vermem gerekiyordu sanırım. yani kss boş beyan vermenin cezası nasıl 22.000 küsur olur anlam veremiyorum.

beyan versem mi vermesem mi kararsız kaldım kanuni süresinden sonra veren kimse yok mu acaba

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın meslektaşım bu beyan vergi kanunları kapsamında bir beyan olmadığından KSS,Özel usulsüzlük veya usulsüzlük cezası veya vergi ziyaı cezası yok çünkü VUK.nuna tabi değil,2872 sayılı çevre kanunu kapsamında 20.maddesi ve 26.maddelerine göre cezalar var, şimdi madem beyan var o zaman VUK.nunu kapsamında işlemler olsun doğrusu bu ama yok 2872 sayılı kanun kapsamında cezalar ama 6183 sayılı kanun kapsamında gecikme cezasına tabi geç ödeme durumunda tabi buda çelişki nerden tutsan elinde kalıyor, güncel bu beyanı zamanında vermemenin cezası 24.123 lira böyle cezamı olur boş beyan için cezaya bakın meslek gerçekten can çekişiyor,şimdi inceleme olduğunda beyan vermeme için bu cezayı vermeliler-tabi bunada karşıyım ama- süresinden sonra verilende bu ceza olmamalı ve beyan tutarı ne ise ona gecikme uygulayarak işlem görmeleri lazım doğrusu bu neyse insan yazdıkça konuştukça bu saçmalıkları ruhu sıkılıyor üzülüyorum sayın denizsmmm inşallah sıkıntısız bu durumu atlatırsınız ne diyeyim üzüldüm,kolay gelsin.

Hüseyin GÖCEN
    S.M. Mali Müşavir
    http://www.hadisatdanısmanlık.com
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Kıdemli Üye
    Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın meslektaşım bu beyan vergi kanunları kapsamında bir beyan olmadığından KSS,Özel usulsüzlük veya usulsüzlük cezası veya vergi ziyaı cezası yok çünkü VUK.nuna tabi değil,2872 sayılı çevre kanunu kapsamında 20.maddesi ve 26.maddelerine göre cezalar var, şimdi madem beyan var o zaman VUK.nunu kapsamında işlemler olsun doğrusu bu ama yok 2872 sayılı kanun kapsamında cezalar ama 6183 sayılı kanun kapsamında gecikme cezasına tabi geç ödeme durumunda tabi buda çelişki nerden tutsan elinde kalıyor, güncel bu beyanı zamanında vermemenin cezası 24.123 lira böyle cezamı olur boş beyan için cezaya bakın meslek gerçekten can çekişiyor,şimdi inceleme olduğunda beyan vermeme için bu cezayı vermeliler-tabi bunada karşıyım ama- süresinden sonra verilende bu ceza olmamalı ve beyan tutarı ne ise ona gecikme uygulayarak işlem görmeleri lazım doğrusu bu neyse insan yazdıkça konuştukça bu saçmalıkları ruhu sıkılıyor üzülüyorum sayın denizsmmm inşallah sıkıntısız bu durumu atlatırsınız ne diyeyim üzüldüm,kolay gelsin.

Hüseyin GÖCEN
    S.M. Mali Müşavir
    http://www.hadisatdanısmanlık.com
    Değerli yorumlarınız için sağolun sayın hadisat.
    Bu geceyi rahat uyuyarak geçirebilirsem kss olarak yarın beyan edeceğim.saatlerdir makale, forum ,görüş ne varsa okudum.tam emin olmamakla birlikte kanaatim ceza olmaması yönünde sanki ilgili cezalar ,katılım payı olup da beyan edilmemesi,ödenmemesi durumlarında sözkonusu.
    Konu denizsmmm tarafından (04.Mayıs.2021 Saat 22:46 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Dediğiniz gibi çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yapılan denetimlerde bildirim ve beyan yükümlülüğü yerine getirilmediği tespit edilirse bu cezaların uygulanacağı öngürülüyor.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Çok canınızı sıkmayınız... Şikayet denetim tespit olmadan hiç bir ceza söz konusu degil.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!