Sayfa 8 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu
Toplam 94 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lokanta 56 kod teşvikle ilgili kafaları allak bullak eden açıklama

Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    7316 sistem hatası oluştu hata kodu 79130217 bugün sistem kayıt etti. düzelmiş arkadaşlar.

Müdavim Üye
    Konu net olması açısından Nüd girişlerini yaptık nisan ayı için 30 gün dedik.7316 Sayılı kanunun tanımlamasınıda yaptık yararlanacak bütün işçiler için. Şimdi sormak istediğim Nisan ayı SGK primi gününü 30 günmü olarak yapacağız.
    \"Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür;ama hiç kimse kendini değiştirmeyi düşünmez\"

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Alıntı YENİ_SMMMCİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu net olması açısından Nüd girişlerini yaptık nisan ayı için 30 gün dedik.7316 Sayılı kanunun tanımlamasınıda yaptık yararlanacak bütün işçiler için. Şimdi sormak istediğim Nisan ayı SGK primi gününü 30 günmü olarak yapacağız.
    Nisan ayı Nüd girişi 30 gün ise bildirgede gün sayısı 0 olur, neden 30 gün olsun ki?
    SMMM Zafer ONGUN

Kıdemli Üye
    Alıntı zaferongun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nisan ayı Nüd girişi 30 gün ise bildirgede gün sayısı 0 olur, neden 30 gün olsun ki?
    benim bir lokanta firmam var.işçiler 0 gün gözüküyor kçö alıyorlar. .1-2 kişi nüd alıyor onlarda 0 gün.Nisanda kçö alan 2 kişinin 10 ar gün günü var.bu kişiler yararlanırmı nisanda.Diğer herkes nisan mayıs 0 olacak.Bize avantajı ne hala çözemedim.Bir firmamda da mart 5 er 10 gün çalışmışlar.kalan günler k.ç.ö.nisanda da böyle.kçö alan damı yararlancak anlamadım ben bu yasayı .
    Konu bilgipaylaşımı tarafından (18.Mayıs.2021 Saat 17:44 ) değiştirilmiştir.

Müdavim Üye
    Arkadaşlar kolay gelsin, Lokanta çalışanı için nisan mayıs ayları için 1500tl destekten faydalanmak istiyoruz. Nisan ayı için NÜD şuana kadar başvuru yapılmadı. şuan başvuru yapılabilir mi? tanımlama bildirge verilmedi

Nereden
    Osmaniye
    Alıntı bilgipaylaşımı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bir lokanta firmam var.işçiler 0 gün gözüküyor kçö alıyorlar. .1-2 kişi nüd alıyor onlarda 0 gün.Nisanda kçö alan 2 kişinin 10 ar gün günü var.bu kişiler yararlanırmı nisanda.Diğer herkes nisan mayıs 0 olacak.Bize avantajı ne hala çözemedim.Bir firmamda da mart 5 er 10 gün çalışmışlar.kalan günler k.ç.ö.nisanda da böyle.kçö alan damı yararlancak anlamadım ben bu yasayı .
    Kçö ve Nüd den yararlanan işçileriniz arasında prim günü olan, yani çalışan işçilerinize 7316 teşvik tanımı yapıp bildirgelerini de 7316 dan gönderirseniz bu günler için ssk prim ödemesi çıkmayacak, devlet karşılayacak.(Asgari ücret kadar olan kısmını)
    SMMM Zafer ONGUN

Nereden
    Osmaniye
    Alıntı gokhango Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kolay gelsin, Lokanta çalışanı için nisan mayıs ayları için 1500tl destekten faydalanmak istiyoruz. Nisan ayı için NÜD şuana kadar başvuru yapılmadı. şuan başvuru yapılabilir mi? tanımlama bildirge verilmedi
    Tanımlamalarınızı yapıp nisan-mayıs ay bildirgelerini 7316 dan verin.

Nisan nüd başvurusunu şimdi de yapabilirsiniz. Haziranın ilk haftası Nisan-Mayıs ödeneği birleştirilerek toplu olarak gerçekleşir.
    SMMM Zafer ONGUN

Müdavim Üye
    Bildirge gününü Sıfır gün yaparsak ozaman SGKyı devlet karşılayacak kısmınin bir anlamı olmuyor ozaman
    \"Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür;ama hiç kimse kendini değiştirmeyi düşünmez\"

Nereden
    Osmaniye
    Alıntı YENİ_SMMMCİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildirge gününü Sıfır gün yaparsak ozaman SGKyı devlet karşılayacak kısmınin bir anlamı olmuyor ozaman
    2 seçeneğiniz var:

Nüd demek, işçi çalışmadı demek. Çalışmayan işçi için gün bildirilmez. İşçi çalışmadığı her gün için 50 lira destek alır.

Ya da, işçiyi çalıştırıp maaşını ödersiniz, SSK priminin tamamını devlet öder.

Müdavim Üye
    2 seçeneğiniz var:

Nüd demek, işçi çalışmadı demek. Çalışmayan işçi için gün bildirilmez. İşçi çalışmadığı her gün için 50 lira destek alır.

Ya da, işçiyi çalıştırıp maaşını ödersiniz, SSK priminin tamamını devlet öder.
    Tamam üstat şimdi oldu biz hem günlük 50 lt verecek hemde SGK'sı karşılanacak diye bakıyoruz olaya