Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK eksik işçilik

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM

SGK eksik işçilik

kırıkkale sgk müdürlüğü eksik işçilikten dolayı 15.000 tl prim 14.000 tl gecikme zammı tahakkuk ettirip yollamış. tebligatı yeni aldık. 2016-1.ayına tahakkuku yapıp borcu yansıtmışlar. yapılandırmaları denediğimde sistemden hiçbirinde başarılı olamadım. bu durumlarda yapılandırma yada 1/3 ödeme indirim vesaire yokmudur. birde tebligatın yanında birde yazı göndermişler eksik işçiliği kabul edip etmiyceğimize dair nasıl bir yol izlemeliyiz. indirim ve yapılandırmadan faydalanmak için.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    sgk 2016 tarihini yeni mi bakmış 1900 lere kadar inip gecikme faizi alaydılar. kurumların işi ceza kesmek olmamalı,varsa eksiklik ve yanlışlık zamanında uyarıp düzeltilmesini sağlamalıdır.
    SMMM

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Dosya biraz sahipsiz takipsiz kalmış gibi yarım işi olan memuru takip etmesi lazım veya arada firma faalse şifresi varsa bir müfredat kartından firma borcu varmı bakmak lazım.2017 de çıkan bir yapılandırma kanunu vardı ondan faydalanabilmesi lazım ama tebliğ geç.Yinede eski yasalardan faydanıp faydalanılmayacağını araştırmak lazım.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dosya biraz sahipsiz takipsiz kalmış gibi yarım işi olan memuru takip etmesi lazım veya arada firma faalse şifresi varsa bir müfredat kartından firma borcu varmı bakmak lazım.2017 de çıkan bir yapılandırma kanunu vardı ondan faydalanabilmesi lazım ama tebliğ geç.Yinede eski yasalardan faydanıp faydalanılmayacağını araştırmak lazım.
    2016 da internetten kapanış dilelçesini vermişim. İhale makamıydı asgari işçilik komisyonuydu işlem uzamış. Oranı %12 belirlemiş komisyon ve fark çıkmış. Yapılandırmalardanda yararlanamadı. 2016 ocak ayına 15.000 prim 15.000 gecikme zammını eklemişler. Firmayla konuştum ödüycek. Teşekürler ilginize
    Kendini Bil Kendini

Yeni Üye
    acil bilgi rica ediyorum
    sgk girişte kullancı koduna 11 haneli firma yetkilisiin tc sini giriyorum yanda bir kutu daha var o kutuya ne yazıyorum
    sistem şifresi işyeri şifresini sormuyorum

Müdavim Üye
    Alıntı SİNEMS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acil bilgi rica ediyorum
    sgk girişte kullancı koduna 11 haneli firma yetkilisiin tc sini giriyorum yanda bir kutu daha var o kutuya ne yazıyorum
    sistem şifresi işyeri şifresini sormuyorum
    Eğer kullanıcı ilk defa şifre alıyorsa 02 dir.

Şifre aldığınız ekranda yazar. oradan öğrenebilirsiniz kaç olduğunu

Yeni Üye
    ilk defa almıyor olanı bulmaya çalışıyorum mali müşavirine ulaşılamıyor benden rica etti 02 kabul etmedi başka ne olabilir

Yeni Üye
    ilk defa almıyor olanı bulmaya çalışıyorum mali müşavirine ulaşılamıyor benden rica etti 02 kabul etmedi başka ne olabilir
    kimse yardımcı olamıyor mu ?

Müdavim Üye
    Yetkili kimse E-devlet ine bakarak rahatlıkla bulabilir. E-SGK şifre bölümünden

Bahsettiğiniz bölüm 02 ile başlar aldığı şifre adedine göre ilerler.
    02
    03
    04
    05

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    02 den başlayın kaç dosya açıldıysa/yetki verildiyse sırayla devam edin...
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!