Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kurumlar Vergisi Uzama

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    uzamadan ümide kesmek lazım galiba

Şu koşullarda ve süreçte bizi çalışmaya zorlamaları insafsızlık. Çevremde hemen herkes pozitif. Sadece 1 ay sadece 1 ay beyanname vermeyelim. Bakın o zaman kim olduğumuzu görecekler.

Yeni Üye
    Yazık gerçekten yazık..

Yeni Üye
    Kurumlar Vergisi ödemesinin son günü olması nedeniyle tam kapanmanın ilk günü olan 30 Nisan 2021 Cuma günü kurumlar vergisi borcu ödemelerini yapmak üzere bankalara gidecek olan vergi mükellefleri vergi borcuna ilişkin tahakkuk fişi veya elektronik ortamda alınmış borç durumunu gösterir bilgi/belgeyi denetimlerde ibraz etmek ve şirket ile ödeme yapılacak banka güzergâhında kalmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasında muaf tutulacaktır.

Yayın Tarihi: 29/4/2021 - 15:23

YAZIKK...sabahtan beridir insanların sokak yasağında ''izin alıver bana'' muhabbetiyle uğraşıyoruz. Bir yandan kurumlarla cebelleşiyoruz. Bir yanda kçö'ler işe girişler.... Çarşıya çıkıp kişisel işlerimi halledemedim hala.... herşeyden nefret ediyorum artık...

Müdavim Üye
    Oda yöneticileri böyle bir tasarrufta bulunamaz. Bulunmamalıdırlarda.

Devlet vergi almak, ticaretle uğraşan defter sahipleri de vergi vermekle mükellef. Mali müşavirlerde beyannameleri yapmakla mükellef. Pek tabi pandemi koşullarında çalışmak zorluyor, kamu kurumları bizi takmıyor.

Ama meslek kanunumuz açık arkadaşlar. Grev yapamayız, greve gidemeyiz, işleri erteleyemeyiz. İşi bilen bir savcı, beyanname vermiyoruz dediğimiz anda o eyleme kalkışanlar hakkında devletin alametini aşağılamaktan tutun, suça teşvike varana kadar elli tane soruşturma açabilir. Mahkemelerde de haksız duruma düşeriz çünkü bu işi yaparken bizatihi kamu görevlisi sayılıyoruz. Görevi sebebiyle bir mali müşaviri tehdit yada darp eden sanıklar, kamu görevlisine hakaretten yargılanabiliyor. Örneğini biliyorum.

O yüzden mümkünse basın açıklaması yapsınlar, kamuoyu oluştursunlar, üyelere bakın başvuruyoruz, şu makamdan bu geldi, bu makamdan şu itiraz geldi diye açıklama yapsınlar kafi. Bizde kim hakkımızı koruyor, hangi parti bizi önemsiyor bilelim. Türmob ve odaların asli vazifesi hakkımızı korumaktır. Maalesef ben ne hakları koruduklarını gördüm ne de gerçekten mücadele ettiklerini.

Müdavim Üye
    geçen sene bunun 5 de biri kadar vaka, 5 de biri kadar vefat sayısı yokken, tam kapatma yapılmamışken mücbir sebep ilan edenler; şu durumda beyannameleri yapacaksınız diye dikta ediyorlar. yazıklar olsun

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Zaten uyduruk dayanıksız sistemleri son gün çöker mecburen uzatacaklar ama iş işten geçtikten sonra.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Koltuk sevdası herşeyden tatlı...!
    Türmob masaya degil vurmak parmagını kaldıramaz...
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    ne oldu uzatma yok mu görmüşlerdir sistemde ne kadar az beyanname yüklendiğini hala ne bekleniyor

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı MELEK YILDIRIM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne oldu uzatma yok mu görmüşlerdir sistemde ne kadar az beyanname yüklendiğini hala ne bekleniyor
    Ya herşeyi devletten bekliyoruz aslında 30 nisana kurumlar beyanı kusura bakmayın ama bırakılmaz
    ben de 1 tane vardı oda müşteri kaynaklı kendi tutuyor ben beyanı veriyorum sistemde az yükleme falan hiç sanmıyorum

haaa geçici vergi uzamalı bence