Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kurumlar Vergisi Uzama

Müdavim Üye
    Nereden
    Muğla
    Alıntı fa77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya herşeyi devletten bekliyoruz aslında 30 nisana kurumlar beyanı kusura bakmayın ama bırakılmaz
    ben de 1 tane vardı oda müşteri kaynaklı kendi tutuyor ben beyanı veriyorum sistemde az yükleme falan hiç sanmıyorum

haaa geçici vergi uzamalı bence
    Üstad merhaba,

Güzel söylemişsiniz ama devletin kurumlarının aldığı her karar bumerang gibi bize dönüyor. KÇÖ, NÜD, kısıtlama izinleri vb. Sadece telefonlara bakıp müşteriyi yönlendirmek bile zaman alıcı ve odaklanamıyoruz bu işleri yaparken. Ki zaten KÇÖ ve NÜD bizde maalesef. Bugün de e devletten izin için aramaya başladılar. İnsanlara sisteme girip kendilerinin alması gerektiğini söylemek bile mesele. Daha geçen gün polisimiz, izin almak için ne yapılmalı diye soran mükellefe, muhasebeciniz izin kağıdı veriyor demiş. Ben bunları yazarken bile arka fonda Whatsapp çınlayıp duruyor.

İnanın hiçbir angaryayı yapmamaya çalışıyorum ve yapmıyorum çoğunu ama olmuyor. Yetişmiyor işte. Yoksa ben de biliyorum kurumların verilme tarihini ama yapılmıyor işte. Kendi özel işlerime bile vakit ayıramıyorum uzun zamandır. Ne iş yaptığım bile belli değil. Ne aşı olduk ne bir şey... Sıfıra sıfır, elde var yine sıfır.

Müşterinin personeli bile yeri gelince arıyor. Artık bağırıp kapatıyorum. Arayan bir daha arayamıyor ama sıkıldım artık. Yeter. Damga vergisine mi muhtaç kalmış devletimiz. Onu da veririz. İncelemelere girip denetmenin hazırlayacağı tablolara kadar hazırlarız. Parasını alıyorum ama parayla yapılacak işler değil.

3 gündür ofise 5'de geliyorum, dün 21:30'da yatıp bugün sabah 2'de kalktım ve hala çalışıyorum. Personel de çalışıyor. İşimiz bitmek üzere, lakin konu sizin dediğiniz kadar basit değil maalesef. Ben 01.01.2026 yılında bırakacağım mesleği (yaşım 43) ama herhalde daha erkene çekeceğim tarihi. Dolayısıyla planlarımı da iptal edeceğim. 1-2 yıla kalmaz hastalık bulmazsam tabii.

Size kolaylıklar dilerim üstad. Saygılar.
    Onlar(Atatürkçüler), memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Yeni Üye
    E-Beyanname de sorun var mı?

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı SakinŞair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad merhaba,

Güzel söylemişsiniz ama devletin kurumlarının aldığı her karar bumerang gibi bize dönüyor. KÇÖ, NÜD, kısıtlama izinleri vb. Sadece telefonlara bakıp müşteriyi yönlendirmek bile zaman alıcı ve odaklanamıyoruz bu işleri yaparken. Ki zaten KÇÖ ve NÜD bizde maalesef. Bugün de e devletten izin için aramaya başladılar. İnsanlara sisteme girip kendilerinin alması gerektiğini söylemek bile mesele. Daha geçen gün polisimiz, izin almak için ne yapılmalı diye soran mükellefe, muhasebeciniz izin kağıdı veriyor demiş. Ben bunları yazarken bile arka fonda Whatsapp çınlayıp duruyor.

İnanın hiçbir angaryayı yapmamaya çalışıyorum ve yapmıyorum çoğunu ama olmuyor. Yetişmiyor işte. Yoksa ben de biliyorum kurumların verilme tarihini ama yapılmıyor işte. Kendi özel işlerime bile vakit ayıramıyorum uzun zamandır. Ne iş yaptığım bile belli değil. Ne aşı olduk ne bir şey... Sıfıra sıfır, elde var yine sıfır.

Müşterinin personeli bile yeri gelince arıyor. Artık bağırıp kapatıyorum. Arayan bir daha arayamıyor ama sıkıldım artık. Yeter. Damga vergisine mi muhtaç kalmış devletimiz. Onu da veririz. İncelemelere girip denetmenin hazırlayacağı tablolara kadar hazırlarız. Parasını alıyorum ama parayla yapılacak işler değil.

3 gündür ofise 5'de geliyorum, dün 21:30'da yatıp bugün sabah 2'de kalktım ve hala çalışıyorum. Personel de çalışıyor. İşimiz bitmek üzere, lakin konu sizin dediğiniz kadar basit değil maalesef. Ben 01.01.2026 yılında bırakacağım mesleği (yaşım 43) ama herhalde daha erkene çekeceğim tarihi. Dolayısıyla planlarımı da iptal edeceğim. 1-2 yıla kalmaz hastalık bulmazsam tabii.

Size kolaylıklar dilerim üstad. Saygılar.
    haklısınız ben 3-5 defter tutup istan edenlere kızıyorum açıkçası zaten yaptığın 5-6 işlem herkes sizin gibi çalışmıyor inanın
    bende şahsım adına saldım inceldiği yerden kopsun bende fırsatını kolluyorum bırakmak için

Müdavim Üye
    Merhaba ,
    bir adet kurumları DAHİ olsa kişiin gelen aramalardan sorulan sorulardan KURUMLAR vergi beyanını veremeyebilir.
    uzatma YAPILMADI
    ne zaman olacak

Müdavim Üye
    Türmob'un sessizliğine bakılırsa uzama ihtimali kalmadı diyebiliriz.

Bugünleri unutmamalıyız arkadaşlar. Özellikle de delegeler okuyorsa onların unutmaması gerekir.

Meslek gittikçe ayağa düşüyor, mali müşavirlik mesleği vergi dairesinin katipliğinden evrildi artık içişleri bakanlığınında angaryalarını yapmaya başladık. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının sanayi sicil belgelerini de mali müşavirler dolduruyor. Ticaret Bakanlığının genel kurul işlemlerini de mali müşavirler yapıyor.

Pek yakında Nüfus ve vatandaşlık işleri müdürlüğünden de atılım bekliyoruz. Yerleşim yeri sorgulama, doğrulama ve değişiklik işlemlerini de mali müşavirler yapsın lütfen. Ellerine mi yapışır, muhasebeciler nihayetinde! İki tıklıyorlar bir dünya para alıyorlar.

Bu arada pek kıymetli, pek sevgili ve biz nâciz üyelerinin kendilerine arzı tazim ve hürmet ettiği, Ttürmob'un yüce yöneticilerinin, bu vehameti, esaslı düşünmeleri gerekir. Biz niye kaale alınmıyoruz, yok sayılıyoruz, 150 bin nüfuslu bir camia iken niye hükümsüz kalıyoruz diye enine boyuna düşünmeleri icap eder. Birazcık saygı ve vicdan sahibi her kişinin yapması gereken budur.

Yeni Üye
    Üstadım merhaba.

yaşadığımız süreç maalesef olağandışı. Benim personelim pozitif çıktı ve on gündür gelemiyor. Eminim bu durumda olan bir çok yer vardır. Şimdi nasıl her şey normalmiş gibi hareket edelim. Hayat normal akışında devam diyorsa bizde hiç ibr talepte bulunmayalım.

Yeni Üye
    Hocam benim personelimin de kendisinin pozitif çıkmasa da önce babasının sonra annesinin çıktığı için 20 gün karantinada kaldı velhasılı kelam sıkıntı var ama hayat normalmiş gibi yetkililer üç maymunu oynuyor

Anlaşılan; ismmmo talebi olmadan bu işler olmuyor gibi.

Müdavim Üye
    Alıntı king1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlaşılan; ismmmo talebi olmadan bu işler olmuyor gibi.
    talep var mı üstadım? uzamayacak gibi duruyor.

Kayseri'de 40 yaşındaki mali müşavir koronavirüsten hayatını kaybetti. Sağlık durumu 10 gün önce ağırlaşan Akmermer, Şehir Hastanesi'nde tedaviye alındı. Akmermer, doktorların tüm müdahalelerine rağmen bugün hayatını kaybetti. Allah Rahmet Eylesin.

Bize bunları reva görenleri asla unutmayacağım.