Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tam kapanma kararı alındı

Müdavim Üye

Tam kapanma kararı alındı

TAM KAPANMA KARARI

29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek

Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Eve mi kapanalım..! Büroya mı (?)
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Yeni Üye
    şimdi Kurumlar vergi beyannamesi uzayacak mı ? odalarımızın bunla ilgili bir çalışması var mı ? diğer bir konu mükellefler bizi arıyor. bu suriye'lileri ne yapacağız ? nasıl işe getiririz ? çalışma iznini şart tutuyorlar. çalışma izni 2 ay da anca çıkıyor. bir çözüm var mı ? yardım olur musunuz ? kurumlar'ı bitiremedik. nasıl yetiştireceğiz.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Plan proğram yapmadan paldır küldür çatır çutur açıklama yapıyorlar... Neden 1 Mayıs değilde 29 Nisan...?!

Muhasebenin temel kavramları/ilkelerinden dönemsellik kavramı derslerini almamış bunlar...
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Kalan beyanların, tam kapanma; mücbir sebep dolayı; uzatılması hakkında duyumu bilgisi olan var mı ?

Kıdemli Üye
    Genelge yayınlandı 40. Maddede bizlerde muafız

Alıntı BaBaCaN-21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelge yayınlandı 40. Maddede bizlerde muafız
    https://www.icisleri.gov.tr/81-il-va...esi-gonderildi

41. Muafiyet nedenine bağlı olmak ve ikametlerinden iş yerlerine gidiş/gelişleri ile sınırlı olmak kaydıyla serbest muhasebeciler, serbest muhasebeci mali müşavirler, yeminli mali müşavirler ile çalışanları,

uluların ulusu GIB uzatma kararı alana kadar eşşek kavağa çıkar, yasak biter

Yeni Üye
    http://aydinsmmmo.org.tr/new/web_pan...SMMMO-sunu.pdf
    Merhabalar, sa. yukarıda linkin 8.sayfasında; süreklilik koşulu aranmaksızın 4 hafta süre ile faaliyletin kısmen yada tamamen durudurulmuş olması şartı ile durdurulmuş olma koşulu ile kçö den yararlanır deniyor.
    29 Nisan-17 Mayıs arasında kapanma durumunda 4 haftalık süre oluşmuyor,Nüd e mi başvurmak gerekir.

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plan proğram yapmadan paldır küldür çatır çutur açıklama yapıyorlar... Neden 1 Mayıs değilde 29 Nisan...?!

Muhasebenin temel kavramları/ilkelerinden dönemsellik kavramı derslerini almamış bunlar...
    Muhtemelen hafta sonu şehirler arası geliş - gidişleri, tatil hareketliliğini önlemek amacıyla böyle bir tedbir açıklandı.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.