Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: geç gelen rapor ?

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL

geç gelen rapor ?

selam arkadaşlar 29/03 ila 08/04 arası rapor geldi bir müşterimize mart bildirgeyi onayladım
    mart ayı 30 gözüktü nisanı 7 gün eksik yapacam ama raporu onaylarsam devlet bana martı neden tam gösterdin diye ceza keser mi ? sonuçta 2 gün fazla prim ödemiş oldu işveren
    bilgisi olanlar cevap verebilirmi
    teşekkürler

Üye
    Nereden
    KARS
    düzeltme verin kanun süresinde daha yada raporlu süresinde çalışmıştır seçeneğinin işaretliğin.
    .....

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı sametas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düzeltme verin kanun süresinde daha yada raporlu süresinde çalışmıştır seçeneğinin işaretliğin.
    benim dediğim şekilde olmuyormu martı tam gösterdim nisan da 7 gün eksik gösterecem
    o muhtasarı nasıl düzeltecem ölüm düzeltmek

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Bu şekilde raporu olduğu halde tam gösterilen binlerce işçi vardır. Sizin yapmanız gereken Mart ayında "istirahatli sürelerinde çalışmamıştır" ı seçmekti.

Eğer düzeltme yaparsanız Muhtasar bilgileri aynı kalacak,
    Personel bilgilerinde sadece düzeltilecek olan personel 2 satırda olacak. Her şey aynı olacak sadece ilk onayladığınızı "iptal" seçeceksiniz yeni onaylayacağınızı "ek" seçip "istirahatli sürelerinde çalışmamıştır" a evet diyeceksiniz.

Şahsen bunun peşinde düşeceklerini sanmıyorum ama güvenmiyorsanız bu şekilde düzeltme yapabilirsiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    10 günlük raporlar genelde corona covit 19 raporudur ve evden çıkması yasak çalışmış olmaz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Ya sanki oluyordu fazla prim ödüyorum kime ne bundan... nisanda eksik gösterecem ama adam 10 gün çalışmamış gibi parasını alacak sgk dan bunu sgk ya sormam lazım anlaşıldı kimsenin başına gelmemiş

Üye
    Nereden
    KARS
    S.G.K. raporlu olduğu halde sgk primim tam gösterilen çalışana rapor ücreti ödemesi yapmaya bilir.
    .....

Alıntı fa77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya sanki oluyordu fazla prim ödüyorum kime ne bundan... nisanda eksik gösterecem ama adam 10 gün çalışmamış gibi parasını alacak sgk dan bunu sgk ya sormam lazım anlaşıldı kimsenin başına gelmemiş
    Kime ne bundan derken biraz düşünmeniz lazım , Sgk'daki memur ver der sonra Denetmenlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    valla ek iptal veriyorum inşaallah onda sorun çıkmaz muhtasar azalıyor 2 gün sgk iptal ek yaptım umarım doğru yaptım ilk defa yapıyorum youtube de izleyip yaptım bakalım
    cevaplara teşekkürler

Merhaba tam gösteririm sgk yı derseniz ceza geliyor.Üç yıl önce aynı mantıkla tam bildirdim sonra da düzeltme vermedim 2017 yılından 177 tl ceza geldi.