Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: defter beyanda sıkıntımı var

Kıdemli Üye

defter beyanda sıkıntımı var

sicil servisi vs vs diye mesaj veriyor giremiyorum

Üye
    Evet sıkıntı var. Her zaman ki gibi. Bir günde şaşırtın bizi eyyyyyy defter beyan mühendisleri.

Üye
    bende gönderdim paket gönderilecek uyarısı var 5 firmada ilginç tarafı cumartesi günü 2 tane göndermiştim onlarda aynı uyarıyı veriyordu bugün onlar onaylanacak hale gelmiş sistem aşırı yükten sıraya mı alıyordur nedir anlamadım

Kıdemli Üye
    Nereden
    Konya
    arkadaşlar ben defter beyanda kullanıcı ekleyemiyorum, yanımda sigortalı çalışanın sigortasını görmüyor.
    Sorunu çözebilen arkadaşımız varsa yardımcı olsun lütfen, kolay gelsin

Üye
    evet sıkıntı varSosyal Güvenlik Kurumu (“SGKâ€) ile sözleşme imzalayan sağlık hizmeti sunucuları ile medikal malzeme ve ilaç/etken madde temin eden tüm mükellefler (hastane, tıp merkezleri, dal merkezleri, diyaliz merkezleri, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı diğer özelleşmiş tedavi merkezleri, tanı, tetkik ve görüntüleme merkezleri, laboratuvarlar, eczaneler, tıbbi cihaz ve malzeme tedarikçileri, optisyenlik müesseseleri, işitme merkezi, kaplıcalar, beşeri tıbbi ürün/ürün sunan ve/veya üreten özel hukuk tüzel kişileri ve bunların tüzel kişiliği olmayan şubeleri, ecza depoları vb.) e-Fatura uygulamasına geçecektir.

SGK ile sözleşme imzalayan mükellefler söz konusu Kuruma fatura düzenlemeye başlamadan önce e-Fatura uygulamasına geçmek zorundadır.

509 No.lu VUK Tebliği’nde “IV.1.4†numaralı bölümünün (a) fıkrasının (6) numaralı bendinde sayılanlar 1/7/2021 tarihinden itibaren e-Fatura uygulamasına geçmek zorundadır.

Üye
    Sosyal Güvenlik Kurumu (“SGKâ€) ile sözleşme imzalayan sağlık hizmeti sunucuları ile medikal malzeme ve ilaç/etken madde temin eden tüm mükellefler (hastane, tıp merkezleri, dal merkezleri, diyaliz merkezleri, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı diğer özelleşmiş tedavi merkezleri, tanı, tetkik ve görüntüleme merkezleri, laboratuvarlar, eczaneler, tıbbi cihaz ve malzeme tedarikçileri, optisyenlik müesseseleri, işitme merkezi, kaplıcalar, beşeri tıbbi ürün/ürün sunan ve/veya üreten özel hukuk tüzel kişileri ve bunların tüzel kişiliği olmayan şubeleri, ecza depoları vb.) e-Fatura uygulamasına geçecektir.

SGK ile sözleşme imzalayan mükellefler söz konusu Kuruma fatura düzenlemeye başlamadan önce e-Fatura uygulamasına geçmek zorundadır.

509 No.lu VUK Tebliğide bölümünün (a) fıkrasının (6) numaralı bendinde sayılanlar 1/7/2021 tarihinden itibaren e-Fatura uygulamasına geçmek zorundadır.
    sorum şu özel diş polikliniği devlet ile anlaşması olmayan ltd.şti. 01.07.2021 de mali mühür için başvurcakmı
    Konu mzkucuk tarafından (19.Nisan.2021 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    merhaba. konuyla alakası yok ama yeni konu açmayı beceremedim.işletme defterlerinin gekap ları yanlışlıkla defter beyan yerine bdp den gönderip onayladım. defter beyanda beyanname onaylananlarda gözükmüyor. sıkıntı çıkar mı ne yapmam gerekir bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar

Üye
    sıkıntı olmaz sanırım çünkü bdp izin vermezdi

Üye
    Alt kullanıcılar beyanname gönderemiyormu? Daha önce gönderebiliyorcu

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı sdundar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba. konuyla alakası yok ama yeni konu açmayı beceremedim.işletme defterlerinin gekap ları yanlışlıkla defter beyan yerine bdp den gönderip onayladım. defter beyanda beyanname onaylananlarda gözükmüyor. sıkıntı çıkar mı ne yapmam gerekir bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar
    Geri Kazanım Katılım Payı Beyanlarının; elektronik ortamda beyanname verme şartlarını taşıyan mükelleflerin kendileri tarafından, bu şartları taşımayan mükelleflerin bildirim ve eklerini elektronik ortamda göndermek üzere aracılık yetkisi bulunan meslek mensupları tarafından, defter beyan sistemini kullanan mükelleflerin bildirim ve eklerini elektronik ortamda göndermek üzere “Defter-Beyan Sistemiâ€ni kullanma yetkisi bulunan meslek odaları tarafından verilebileceği,
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.