Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sgk dan gelen ceza

Üye

sgk dan gelen ceza

herkese iyi çalışmalar
    ticari bir taksi işletmecisi mükellef, aracını arkadaşına verdiği sırada polis kontrolüne takılıyor ve sgk ya bildirim sonucu sgk lı çalışan olduğu halde bildirilmediği gerekçesiyle 2 asgari ücret ceza uygulanıyor. Deneyimi olanlar varsa paylaşırsa sevinirim. Kurum adımıza resen dosya açmış buarada onu da tebliğ etmiş. Olay 2020/aralık ayında gerçekleşmiş. İşe giriş ve aylık prim hizmet tahakkuku yapmamız için herhangi bir bildirim yapılmadı. Sgk yı aradığımda onlar için bekleyin tebligat yapıcaz daha hazırlamadım cevabını aldım. Bu şekilde bir cezayla karşılamış olanlar nasıl bir yol izlediğine dair deneyimlerini paylaşabilir mi

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Üye
    yazı için teşekkürler sadece aklıma takılan şu adımıza resen dosya açılmış, cezası yollanmış fakat tarafımıza tutanak bilgilendirme ve aylık prim hizmet beyannamesinde bildirim yapmamız gerektiği bilgilendirme yazısı gelmesi gerekmiyor mu bununla birlikte?

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı ziyaretçi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazı için teşekkürler sadece aklıma takılan şu adımıza resen dosya açılmış, cezası yollanmış fakat tarafımıza tutanak bilgilendirme ve aylık prim hizmet beyannamesinde bildirim yapmamız gerektiği bilgilendirme yazısı gelmesi gerekmiyor mu bununla birlikte?
    Tutanak illaki tutulmuştur. Resen girişi yapıp, aylık sigorta primlerini kendileri mi tahakkuk ederler yoksa sizde mi isterler ama illaki ceza tebliğini gönderirler.

Memuru sıkıştırıp bir an önce, tebliğe ulaşmanızda fayda var. Giriş yapıldıysa en azından çıkış işlemini yapmak için.

Üye
    evet haklısınız bende aynısını düşündüm sgk yı aradım ve cevap alamıyorum. Ben mi giriş yapayım bildireyim diye sordum onları daha hazırlamadım bekleyin cevabını aldım. açıkçası muhatap bulamadım.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı ziyaretçi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet haklısınız bende aynısını düşündüm sgk yı aradım ve cevap alamıyorum. Ben mi giriş yapayım bildireyim diye sordum onları daha hazırlamadım bekleyin cevabını aldım. açıkçası muhatap bulamadım.
    Kuruma girmeniz, birebir görüşmeniz daha faydalı olur. Ceza rakamları da yüksek, en azından ona göre kendinize yol çizersiniz.