Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 27103 Teşvik

Müdavim Üye
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalama 1 ise, 27103 den faydalanan personel dışında 1 personelin daha çalışması gerekmekte. Eğer ortalama 0 olsaydı teşvikten faydalanırdı şuanda faydalanamaz.
    Teşekkür ederim.

Kıdemli Üye
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalama 1 ise, 27103 den faydalanan personel dışında 1 personelin daha çalışması gerekmekte. Eğer ortalama 0 olsaydı teşvikten faydalanırdı şuanda faydalanamaz.
    yenı ise baslayan bırı sgk dan dosya acıp işciyı 3 ay 6111 de 3 ay sonra 27103 faydalandırmıstım 7 8 ay sonra çalışan askere gıttı geri geldi sorum şu işe giriş yaptıgımız da 6111 den tekrar faydalana bılırmı aynı kişi iş yerınde suan çalışan yok

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı maraz.42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yenı ise baslayan bırı sgk dan dosya acıp işciyı 3 ay 6111 de 3 ay sonra 27103 faydalandırmıstım 7 8 ay sonra çalışan askere gıttı geri geldi sorum şu işe giriş yaptıgımız da 6111 den tekrar faydalana bılırmı aynı kişi iş yerınde suan çalışan yok
    "Bu maddede belirtilen destek unsuru;
    a) 18 yaşından büyük ve 29 yaşından küçük erkekler ile 18 yaşından büyük kadınlardan;
    1) Mesleki yeterlik belgesi sahipleri için kırksekiz ay süreyle,
    2) Mesleki ve teknik eğitim veren orta veya yüksek öğretimi veya Türkiye İş Kurumunca
    düzenlenen işgücü yetiştirme kurslarını bitirenler için otuzaltı ay süreyle,
    3) (1) ve (2) numaralı alt bentlerde sayılan belge ve niteliklere sahip olmayanlar için yirmidört ay süreyle,
    b) 29 yaşından büyük erkeklerden (a) bendinin (1) ve (2) numaralı alt bentlerinde sayılan
    belge ve niteliklere sahip olanlar için yirmidört ay süreyle,
    c) (a) ve (b) bentleri kapsamına girenlerin Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsizler arasından
    işe alınmaları halinde ilave olarak altı ay süreyle,
    ç) 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında çalışmakta iken, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten sonra mesleki yeterlik belgesi alanlar veya
    mesleki ve teknik eğitim veren orta veya yüksek öğretimi bitirenler için oniki ay süreyle,
    d) 18 yaşından büyüklerden bu fıkranın (a), (b) ve (ç) bentlerine girmeyenlerin Türkiye İş
    Kurumuna kayıtlı işsizler arasından işe alınmaları halinde altı ay süreyle,
    uygulanır.

Bu maddede sayılan belge ve nitelikler nedeniyle destek unsurundan yararlanabilmek için
    sigortalıların sahip oldukları mesleki yeterlik, mesleki ve teknik eğitim veren orta veya yüksek
    öğretim kurumları veya Türkiye İş Kurumunca düzenlenen işgücü yetiştirme kurslarına ilişkin
    belgelerde belirtilen meslek ya da alanlarda işe alınmaları ve/veya çalışıyor olmaları gerekir."

"Bu maddeyle sağlanan destek unsurundan aynı sigortalı için bir kez yararlanılabilir. Sigortalı, destek süresini tamamlamadan işsiz kalması halinde, kalan süreden yeniden yararlanamaz.
    Ancak ikinci fıkranın (a) bendi kapsamına girenlerin, aynı bent kapsamında yeniden işe alınmaları
    ve (1) veya (2) numaralı alt bentlerde sayılan belge ve nitelikleri bu dönemde temin etmeleri
    halinde destekten yeniden yararlanabilirler. Bu durumda ilk yararlanma süresi, ikincisinden
    düşülür ve toplam yararlanma süresi en son yararlanılan destek için maddede öngörülen süreyi
    aşamaz. "

Kıdemli Üye
    Merhaba 2021 Mart ayında personel girişi yaptık 27103 ilave (3) verdi , iş yerinde 4 personel oldu Mart ayında aldığımız personele 27103 kanun no uyguladık , Mayıs ayı içersinde bir personel daha alındı bu personelede ortalama (3) 27103 verdi uyguladık toplamda mayıs ayı içersinde personel sayısı 5 kişi fakat 1 kişinin aynı ay içerinde çıkışı yapıldı, yerine yine ay içersinde başka personel alındı sorum şu 3 personel için sistem 27103 veriyor uygulamamda sakınca olabilirmi,teşekkür ederim...

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Mayıs ayında toplam çalışan (çıkan personelle birlikte) 6 kişi, geçen sene ortalama 3 olduğundan 3 kişi mayıs ayında faydalanır. Haziran ayında çıkan düşecek 5 kişi olacak o zaman 2 kişi faydalanır.

Kıdemli Üye
    Teşekkür ederim,Mayıs ayında toplam 5 kişi 6 değil bir kişi çıkış verildi haziran 4 kişi kalıyor o halde iki kişi yalnız faydalanacak doğrumu?

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ayrılanı düştünüz sandım o yüzden 6 demiştim, doğrudur 2 kişi faydalanır. Haziran da 1 kişi.

Kıdemli Üye
    Teşekkürler iyi çalışmalar...

Kıdemli Üye
    Merhaba SGK teşvik hk.bir sorum olacak bilgi verebilecek arkadaşlara teşekkür ederim.
    SGK şube tescil yaptım ilk tescillerde ilk 3 ay 27103 nolu teşvik kanunu vermiyor evet,bu durum bir personel içinmi geçerli? Bir personeli ilk üç ay 6111 'den faydalandırıp üç ay sonra 27103 uygulamaya izin veriyor diye bilyorum, bu durumda diğer personelleri direk 27103 den faydalandırabilirmiyim.

Kıdemli Üye
    Alıntı eetnc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba SGK teşvik hk.bir sorum olacak bilgi verebilecek arkadaşlara teşekkür ederim.
    SGK şube tescil yaptım ilk tescillerde ilk 3 ay 27103 nolu teşvik kanunu vermiyor evet,bu durum bir personel içinmi geçerli? Bir personeli ilk üç ay 6111 'den faydalandırıp üç ay sonra 27103 uygulamaya izin veriyor diye bilyorum, bu durumda diğer personelleri direk 27103 den faydalandırabilirmiyim.
    bence ilk defa sgk li işçi çalıştırmaya başladığınız tarihden itibaren kaç işçi girdiyse hepsini 3 ay göstermiyorsunuz 4. aydan itibaren gösteriyoruz benim fikrim bu yönde ki ben hep böyle yaptım