Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İskan alınmayan İnşaat Vergi kaydının kapatılması

Kıdemli Üye

İskan alınmayan İnşaat Vergi kaydının kapatılması

merhaba

bir inşaat firması mükellefim inşaatını bitirip faturalarını kesıp vergi kaydını tamamen kapatmak istiyor ama belediyede bazı sorunlardan dolayı iskan alamadı ve bu yüzden daha durmasına gerek yok dahada mütahatlıklık yapmıycağım için diyerek vergı kaydını kapatmak ıstıyor bu mümkünmü acaba bu şekilde hiç karşılaştığınız oldumu bu konu yardımcı olursanız sevınırım

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın fadex bir yazıda okumuştum Türkiyedeki binaların yarısında iskan yani yapı kullanma izni yok diye, şimdi gerçek kişi biri vergi mükellefiyetini sırf iskan yok diye kapatamayacaksa ne denirki diyecek söz bitmiş olur, sayın fadex bence elimizdeki vergi kanunları kapsamında kapatması ile ilgili bir sorun olacağını düşünmüyorum ama tabi mali idare ne der eldeki dairelerin kat maliklerine malikiyet oluşmasa bile kat irtifakı kapsamında en azından arsa diye faturalarını kesebilir veya kat irtifaklı daire diye kesebilir ve elindeki stokları bu şekilde kapatırsa buna mali idare bir şey demez o alacağı vergiye bakar sorun olacağını sanmıyorum ama tabi genede bu konuda maliyenin görüşü özelge varmı yokmu bakmak lazım veya mali idare ile görüşmek lazım kapatacağınızı ve bu şekilde yapacağız demek lazım diye düşünüyorum, kolay gelsin.

Hüseyin GÖCEN
    S.M. Mali Müşavir
    http://www.hadisatdanısmanlık.com
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''