Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rasporlu işçi cezası

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana

Rasporlu işçi cezası

Sağlıklı haftalar meslekdaşlarım
    İşçi işverene raporlu olduğunu bildirmiyor işveren de durumdan bihaber, ceza gelince işveren sgk ya gidiyor, yetkili muhasebecin bunu görürü diyor....Doğru mu söylüyor bir yerlere sitemden bilgi düşüyor da ben mi atlıyorum
    baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sağlıklı haftalar üstat,

Memurun dediği e-vizite sistemine raporun düştüğü. Eğer oraya düştüyse ve onaylanmadıysa ceza gelmesi normal, düşmediyse itiraz edilebilir.
    Şahsen sgk onaylamadan önce mutlaka e-vizite sistemini kontrol ederim, işveren ve işçi bu noktada oldukça yetersiz kalıyor ve cezalarla karşılaşabiliyoruz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana

test sonucu negatif karatina sürecinde olan çalışan için

test özel hastenede yapılıyor rapor yok ısede gelmıyor gelmediği gün sebebi istirahat mi yazıcam

bu kısının calısmadıgı gun ıcın para alması ıcın ne yapılması gerek
    tarkan1138

Kıdemli Üye
    Raporu olmayan personel için istirahat gösteremezsiniz SGK sisteminde rapor yok ise ödeme yapmaz ücretsiz izin gösterin. (İşçi rapor almalı SGk sistemine düşmeli ve onaylanmalı)

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlıklı haftalar üstat,

Memurun dediği e-vizite sistemine raporun düştüğü. Eğer oraya düştüyse ve onaylanmadıysa ceza gelmesi normal, düşmediyse itiraz edilebilir.
    Şahsen sgk onaylamadan önce mutlaka e-vizite sistemini kontrol ederim, işveren ve işçi bu noktada oldukça yetersiz kalıyor ve cezalarla karşılaşabiliyoruz.
    İşi sağlama almışsınız lakin bu da başlı başına bir iş ..teşekkürler
    baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    çok işçisi olan çok sayıda işletme olursa nasıl olacak sıralayıp ayıklamak tek tek tc leri ile kontrol etmek büyük iş normalde işçi rapor aldım diye işyerine vermeli göndermeli işyeride istirahat aldığını bilerek yerine eleman istihdam eder.Sadece bir işyerinde çalışan ön muhasebe yapanlar için belki kontrol olabilir.Serbest çalışanlar işyerinden uzak olanlar ayda bir kaç defa görüşülen smmm ler için zor bir konu. Bürosu millet caddesinde olan tuzlada,beykozda,Zeytinburnunda müşterileri olan 19 ayrı vergi dairesine beyanname veren bir smmm eğer ön muhsebelerden bilgi gelmiyorsa işveren veya temsilcisi bilgi vermez ise unutulma kaçınılmaz.İyi çalışmalar.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok işçisi olan işletme olursa nasıl olacak tek tek tc leri ile kontrol etmek büyük iş normalde işçi rapor aldım diye işyerine vermeli göndermeli işyeride istirahat aldığını bilerek yerine eleman istihdam eder.Sadece bir işyerinde çalışan ön muhasebe yapanlar için belki kontrol olabilir.Serbest çalışanlar işyerinden uzak olanlar ayda bir kaç defa görüşülen smmm ler için zor bir konu.İyi çalışmalar.
    Sistemde tek tek kontrol etmeye gerek yok, sorgulama alanına bugünün tarihini atarsanız bugüne kadar olan tüm raporları gösterir. Ayrıca arşivde de tarih aralığı girerek 2 günlük raporları görebilirsiniz.

Yoksa bizde 250-300 kişilik bir sürü sigorta onaylıyoruz işin içinden çıkılmaz

Ayrıca luca kullanıyorsanız oda bir hayli kolaylık sağlıyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Çalışan işçi rapor bildirilmediği için 1400 lira ceza yemiş, cezalar işverene kesilmiyor mu? Çalışana kesilebilir mi?
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı safakuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalışan işçi rapor bildirilmediği için 1400 lira ceza yemiş, cezalar işverene kesilmiyor mu? Çalışana kesilebilir mi?
    İşçinin insiyatifinde olmayan bir şey için nasıl ceza yazmışlar ilginç.
    Ne raporu sisteme giren işçi (hastanenin görevi) neden raporu onaylayan işçi (işverenin görevi) hiç denk gelmedim böyle bir şeye.

Cezayı yiyen hep işveren sorumlusu da biz oluruz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşçinin insiyatifinde olmayan bir şey için nasıl ceza yazmışlar ilginç.
    Ne raporu sisteme giren işçi (hastanenin görevi) neden raporu onaylayan işçi (işverenin görevi) hiç denk gelmedim böyle bir şeye.

Cezayı yiyen hep işveren sorumlusu da biz oluruz.
    Aynen üstat, belgeyi henüz görmedim, ama çalışan raporu göndermiş onaylanmamış tam çalışıyor olarak bildirilmiş.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.