Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smmm sokağa çıkma yasağı hk.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Devletimizin gözünde, ne kadar değerli olduğumuzu bir kez daha anladım.Devletimiz, biz dışarıya çıkıp hastalanmayalım diye bizi muaf tutmamış yasaktan.
    Bu dünyanın sorunu fakirler doyduğunda değil, zenginler doyduğunda bitecek.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Bazen bu meslekte birlikte olduğumuz insanları anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum.Mayıs ayındaki ilk genelgede bizler muaf kişiler listesinde ye aldığımızda herkes isyan etti.Burada yazılanları da hatırlıyorum :"Devlet bize öl dedi,Biz neyiz bu toplumda,Türmob kendi üyesini hiç mi düşünmez,Bizden başka bu kadar sahipsiz bir meslek var mıdır" minvalinde bir sürü mesaj yazıldı burada.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    türmob ve odalar seçim ve aidat zamanı bizi düşünüyor.
    sonrasında bişey ifade etmiyoruz onlar için

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kırklareli
    Alıntı AL4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen bu meslekte birlikte olduğumuz insanları anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum.Mayıs ayındaki ilk genelgede bizler muaf kişiler listesinde ye aldığımızda herkes isyan etti.Burada yazılanları da hatırlıyorum :"Devlet bize öl dedi,Biz neyiz bu toplumda,Türmob kendi üyesini hiç mi düşünmez,Bizden başka bu kadar sahipsiz bir meslek var mıdır" minvalinde bir sürü mesaj yazıldı burada.
    Haklısınız. Çıkmak zorunda kalındığında, muafiyetsiz iken memurla karşı karşıya kalındığında anlayacaklar. Kaldı ki muafiyetle bile sıkıntılar oluyor. Tekirdağ'ın bir ilçesinde beyaz eşya fabrikasından eve dönen işçilere sokağa çıkma cezası uygulandı. Muafiyet kesinlikle eklenmeli. En azından ceza uygulandığında mahkemeye gidebilmek için.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    köprü geçişlerinde aracın değerinden fazla cezalar nasıl affedildi geçen seçimden önce
    Bu pandemi cezalarının hepside 2023 seçimlerinde affedilir.
    bakın görürsünüz.
    aflar ülkesi olduk bu türden her türlü olay adli ticari vergi vb.insanlarda affolunur algısı oluşturdu.
    yakında matrah arttırımı da çıkar.
    çalan çırpan hile hurda yapanları maliyemiz ver birkaç kuruş diyerek konuyu kapatır
    çalanda rahat
    inceleme yapacak elemanlarda rahat
    vergi davalarına bakanlarda rahat
    kapandı bitti gitti.
    herkes mutlu mesut.
    doğru iş yapan vergisini zamanında ödemeye kalkan mükellefler hariç tabi ki
    o yüzden cezalara fazla takılıp canınızı sıkmayın.
    sistem tıkır tıkır işliyor & işletiliyor

iyi çalışmalar

Üye
    içişleri tarafından 15 Nisan 2021 tarihli
    Kısmi Kapanma Tedbirleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular adlı aşağıdaki linkte kısmen de olsa muafiyet sağlandı, hayırlı olsun.
    https://www.icisleri.gov.tr/kismi-ka...orulan-sorular

Üye
    Nereden
    Türkiye
    Türmob başkanı twitter den " On milyarlarca TL gelirin devletin kasasına girmesine aracılık etmek zorundayız" diye yazdı. Bunlar kafalarını değiştirmedikçe bu meslek en kötü zamanlarını yaşamaya devam edecek. Neden zorundayız anlamadım. Biz ölümüne hükümete vergi mi toplayacağız. Hükümetler bu güne kadar muhasebeciler için ne yaptı yahu ne yaptı? Her başkanın olduğu gibi bu başkan da hükümet yanlısı. Beyannameleri erteletmek için uğraşacağına bize muafiyet uygulanması için uğraşıyor. YGV leri bile erteletemedi. Yazıklar olsun böyle düzene, keşke inşaatta amele olsaydım da bu mesleğe girmeseydim.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Alıntı aoktay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısmi Kapanma Tedbirleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular adlı aşağıdaki linkte kısmen de olsa muafiyet sağlandı, hayırlı olsun.
    Bizlerde çok hevesliyiz ya sokaga çıkmaya...!

Yok bilememişler iple bağlasınlar hatta zincirlere vursunlar bunlar sokaga çıkıyo çıkmasınlar diye... Sokaga çıkınca çok zamanımız varda cafe bar bahçe geziyoruz çoluk çocuk yaşlı genç yok yaw mangal yakmaya gidecegiz... kesinlikle muafiyetten çıkarsınlar bizi... eşitsizlik bu olmaz (:

Başta sağlıkçı çalışanlarımız ve onların arkasında biz... ama GÖREN YOK!!!
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Çok büyük lütufta bulunmuşlar.
    Sanki bize İstanbul'da yalı bağışlıyorlar.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Alıntı aoktay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanunen bir geçerliliği yok. Genelgede yazması lazım. Ceza yazıldığı zaman internetde ''sıkca sorulan sorular'' bölümünde yazı çıkmıştı diye savunma yapamazsınız.
    SMMM Zafer ONGUN