Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: basit usul mükellef;

Müdavim Üye

basit usul mükellef;

üstat ; Basit usul mükellefler 2021 yılı gelirleri beyan edilmeyecek.

Şuan için bu mükellefler ile ilgili birşey yapmayacağız doğru mu ?

3 aydan 3 aya defter beyan giriş yapıyorduk buda kalktı.
    SMMM.AŞKIN BULDUK

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı bulduk79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstat ; Basit usul mükellefler 2021 yılı gelirleri beyan edilmeyecek.

Şuan için bu mükellefler ile ilgili birşey yapmayacağız doğru mu ?

3 aydan 3 aya defter beyan giriş yapıyorduk buda kalktı.
    Bu konuyu bende ok merak ediyorum.Bundan sonra ayda bir evraklarınıda toplamayacağız yani?Dolayısıyla Muhasebe Ücreti nolcak?

Kıdemli Üye
    değişen bişey yok henüz o yüzden eski mevzuat geçerli fatura kesilip defter beyana işlenecek. . Maliye bakanı yasanın 31/12/2021 e kadar çıkacağını söyledi. Bu demektir ki uygulama 2022 de başlar.

Müdavim Üye
    maliye bakanının açıklamasına göre çıkacak yasanın yürürlük tarihi 01.01.2021 olacak.
    SMMM

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Ortada henüz bir kanun yok. Televizyon konuşmaları her zaman gerçekleşmiyor,

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    siyasetçi oy kaygısı ile üfürüyor bürokrasi de çözüm üretecek bekleniyor.İstim sonradan gelir gibi oluyor.Bir bilanço müşterim ise kçö bitiyor 1500 tl yardım varmış kaçırmayalım alalım müracaat edelim diyor böyle bir şey uygulaması çıktımı arkadaşlar benmi atladım yoksa siyasetçi yine üfürdü bürokrasi hala kitabına uyduramadımı böyle bir şey okudunuzmu.

Müdavim Üye
    üstat bizde de var sürekli soruyorlar, bende göremedim daha net birşey yok
    SMMM.AŞKIN BULDUK

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siyasetçi oy kaygısı ile üfürüyor bürokrasi de çözüm üretecek bekleniyor.İstim sonradan gelir gibi oluyor.Bir bilanço müşterim ise kçö bitiyor 1500 tl yardım varmış kaçırmayalım alalım müracaat edelim diyor böyle bir şey uygulaması çıktımı arkadaşlar benmi atladım yoksa siyasetçi yine üfürdü bürokrasi hala kitabına uyduramadımı böyle bir şey okudunuzmu.
    Üstat ramazan kısıtlamaları açıklamalarında geçmişti

LOKANTA VE KAFEYE KİŞİ BAŞI 1500 LİRA DESTEK
    Erdoğan kısıtlamalardan etkilenecek lokanta ve kafeler için destek açıkladı: “Bu uygulamadan etkilenecek lokanta ve kafe işletmecilerine mevcut desteklere ilave olarak bazı katkılar sağlayacağız. Nisan ve mayıs aylarında, normalleşme ve ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta primi desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarımızın da prim yüklerini üstlenecek, ayrıca bunlara kişi başı 1500 lira nakdi ödeme yapacağız. Vatandaşlarımızdan, bayramla birlikte her alanda özgürlüğümüzü gönlümüzce yaşayacağımız bir Türkiye fotoğrafına kavuşmak için, bu süreci dikkatle ve hassasiyetle değerlendirmeye davet ediyorum.â€
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    şafak bizimki ev mobilyaları satıcısı şimdiye kadar hiç teşvikli gruba girmedi sadece kçönden faydalandı.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Arkadaşlar diyelim ki basit usul beyanname kaldırıldı. basit usul mükellef büyük oranda hasılat temin etti veya 500 bin liralık mal alım satımı yaptı .beyanname vermez ise nasıl tespit edilecek. nasıl gerçek usule geçirilecek