Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Işsizlik maaşından faydalanmak için pandemide hangi kodtan çıkış yapılabilir

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ

Işsizlik maaşından faydalanmak için pandemide hangi kodtan çıkış yapılabilir

işten çıkarma yasağı 17 mayıs a kadar uzadı. Personelin işsizlik maaşından faydalana bilmesi için hangi kodtan çıkış yapabiliriz.
    Yasak döneminde
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Personel notere gidip zorunlu sebeple (covid gibi) istifa için işyerine ihtar çekerse 23 koddan çıkış verebilirsiniz. Kıdem ve işsizlik maaşı hak eder.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Personel notere gidip zorunlu sebeple (covid gibi) istifa için işyerine ihtar çekerse 23 koddan çıkış verebilirsiniz. Kıdem ve işsizlik maaşı hak eder.
    Teşekkürler, kolay gelsin.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    ben sayın K.Ozan arkadaşımıza katılmıyorum 4857 sayılı iş kanunun ilgili 24/I kısmındaki sağlık nedenleri ile fesih hakkı evet işçiye tazminat ve işsizlik maaşı hakkı verir ama covid neden gösterilerek işçinin bu madde kapsamında işverenden bunu talep etmesi bana çok sağlıklı gelmiyor ve işveren ceza yiyebilir ve hatta bu işveren KÇÖ ve NDÜ den yararlandı ise bu süreçlerde ve hatta işçide yararlandı ise bunu bile geri isteyebilir işkur burası karışık,yani işten çıkış yasağı ile şuan için işsizlik sorununu çözmeye çalışıyor devlet ve burda covid bahane edilerek bu madde ile çıkışı kabul etmez inceleme durumunda sağlık nedeni ile çıkışın altını sağlıklı dolduramadığınızdan sıkıntı yaşanır diye düşünüyorum, kolay gelsin.

Hüseyin GÖCEN
    S.M. Mali Müşavir
    http://www.hadisatdanısmanlık.com
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sayın K.Ozan arkadaşımıza katılmıyorum 4857 sayılı iş kanunun ilgili 24/I kısmındaki sağlık nedenleri ile fesih hakkı evet işçiye tazminat ve işsizlik maaşı hakkı verir ama covid neden gösterilerek işçinin bu madde kapsamında işverenden bunu talep etmesi bana çok sağlıklı gelmiyor ve işveren ceza yiyebilir ve hatta bu işveren KÇÖ ve NDÜ den yararlandı ise bu süreçlerde ve hatta işçide yararlandı ise bunu bile geri isteyebilir işkur burası karışık,yani işten çıkış yasağı ile şuan için işsizlik sorununu çözmeye çalışıyor devlet ve burda covid bahane edilerek bu madde ile çıkışı kabul etmez inceleme durumunda sağlık nedeni ile çıkışın altını sağlıklı dolduramadığınızdan sıkıntı yaşanır diye düşünüyorum, kolay gelsin.

Hüseyin GÖCEN
    S.M. Mali Müşavir
    http://www.hadisatdanısmanlık.com
    Evet üstat iki maddeyi de aslında burada sağlamıyoruz, amacımızda pandemi sürecinde ayrılacak işçiyi, işsizlik maaşından faydalandırmak. İşverenin yaklaşımı

Sanırım mayıs 17 yi beklememiz gerekiyor

I. Sağlık sebepleri:

– İş sözleşmesinin konusu olan işin yapılması işin niteliğinden doğan bir sebeple işçinin sağlığı veya yaşayışı için tehlikeli olursa.

– İşçinin sürekli olarak yakından ve doğrudan buluşup görüştüğü işveren yahut başka bir işçi bulaşıcı veya işçinin işi ile bağdaşmayan bir hastalığa tutulursa.

Müdavim Üye
    Bir işçiye 17 koddan işin sona ermesi diye çıkışını yaptık. İşsizliğe müracat etti. Gelen yazıda; işten çıkarma yasağı nedeni ile müracatınız kabul edilmemiştir diye bilgi geldi.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Cevaplar için teşekkürler, kolay gelsin.

Yeni Üye
    Alıntı safakuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler, kolay gelsin.
    işçi kçö alıyorsa istifa ettiğinde de şartları sağlıyorsa eğer işsizlik maaşına hak kazanabiliyor.