Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: geksis iade işlemleri

Müdavim Üye
    İademi nereden isteyebilirim canlarim

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    iade talepleri internet vergi dairesinden yapılıyor

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Rapora ait herhangi bir başarısız segment bulunmamaktadır.

Rapor sonuçlanmış, başka yapmamız gereken birşey yok sanırım, mahsubumu bekleyeceğiz
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Kıdemli Üye
    Bağkur ,eğitim veya sağlık harcamalarınızı indirim konusu yaptıysanız dilekçe ekinde dekont-fatura bildiriminde bulunun (Bazı vergi daireleri istemiyor). Başka yapmanız gereken bir şey yok.

safakuner ; bu durum dosya memuruna göre değişiyor. Kimi kendisi, borç kontrolü yapıp mahsup işlemini yaparken, kimi memur ise , mahsup edeceğiniz borçlar için liste girmenizi istiyor.

Kıdemli Üye
    İnternet Vergi Dairesi / Gelir/Kurum Vergisi İ.T.D. 'nden iade talebine uygun dilekçeyi doldurun. Daha sonra Gelir/Kurumlar Vergisi İade Talebi Girişi (GEKSİS) bölümünden rapor oluşturun.
    Rapor ertesi gün sisteme düşüyor.

Gelir/Kurumlar Vergisi İade Kontrol Raporu Görüntüleme (GEKSİS)'den raporu görüntüleyip, (varsa) eksik yada bilgi istenilen alanlar için, düzeltmelerinizi yaptıktan sonra iade talebiniz gerçekleştiriliyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı LSahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bağkur ,eğitim veya sağlık harcamalarınızı indirim konusu yaptıysanız dilekçe ekinde dekont-fatura bildiriminde bulunun (Bazı vergi daireleri istemiyor). Başka yapmanız gereken bir şey yok.

safakuner ; bu durum dosya memuruna göre değişiyor. Kimi kendisi, borç kontrolü yapıp mahsup işlemini yaparken, kimi memur ise , mahsup edeceğiniz borçlar için liste girmenizi istiyor.
    Teşekkürler üstat, kolay gelsin.

Yeni Üye
    Alıntı LSahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternet Vergi Dairesi / Gelir/Kurum Vergisi İ.T.D. 'nden iade talebine uygun dilekçeyi doldurun. Daha sonra Gelir/Kurumlar Vergisi İade Talebi Girişi (GEKSİS) bölümünden rapor oluşturun.
    Rapor ertesi gün sisteme düşüyor.

Gelir/Kurumlar Vergisi İade Kontrol Raporu Görüntüleme (GEKSİS)'den raporu görüntüleyip, (varsa) eksik yada bilgi istenilen alanlar için, düzeltmelerinizi yaptıktan sonra iade talebiniz gerçekleştiriliyor.
    Kaç gündür sıralamasını arıyordum burda buldum çook teşekkürler sağolun ..
    Serbest meslek erbabı için ilk deneyeceğim .
    1-a yı sanırım dolduracağım.
    Daha sonra geksis.
    Peki borcumuz yok hiç şuan damga vergisi çıkıyor kdv de de sadece , stopaj bitek yüksek ödeme çıkıyor ( oda 3 aylık ) . Ne zaman ve neye mahsup edileceği nasıl belirleniyor.
    Bir de bu işlemlere başvuru için bir süre var mı.
    Tekrar teşekkürler.

Kıdemli Üye
    Bu durum dosya memuruna göre değişiyor. Kimi kendisi, borç kontrolü yapıp mahsup işlemini yaparken, kimi memur ise , mahsup edeceğiniz borçlar için liste girmenizi istiyor. İşlemleri yaptıktan sonra zaten başvurmuş oluyorsunuz.

Neye mahsup edileceği' Gelir/Kurum Vergisi İ.T.D. girişinde x Dairenize Olan Vadesi Geçmemis Borçlarıma x Dairenize Olan Vadesi Geçmis Borçlarıma xBaşka Vergi Dairelerine Olan Borçlarıma gibi seçenekler var.

İşlemleri tamamlayıp Geksis Raporu'nda hatanız yoksa, memurunuzla görüşmenizi öneririm.

Üye
    Nereden
    ÖDEMİŞ
    05.03.2021 tarihinde iade istemiştim. İade işlemi tamamlandı. Bugün hesabıma geçti. Devlet alacağınıı bırakmıyorsa ben de birgün bile bırakmam.Bu nedenle sistem açıldığında ilk kendi beyannamemi yaptım.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı ADAGÜME Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    05.03.2021 tarihinde iade istemiştim. İade işlemi tamamlandı. Bugün hesabıma geçti. Devlet alacağınıı bırakmıyorsa ben de birgün bile bırakmam.Bu nedenle sistem açıldığında ilk kendi beyannamemi yaptım.
    Tebrikler, bizimki daha şefin onayında/keyfinde bekliyor. Aradığımda ilk söyledikleri vergi döneminde hemen yapamayız çok yoğunuz.

Memurdan şefe doğru bir adım ilerleme kaydedildi